Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Терещенко Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Терещенко Р. К. 
Реабілітовані історією. Дніпропетровська область. Т. 3. Минуле з гірким присмаком: репресії в історичній ретроспективі радянського суспільства / Р. К. Терещенко, В. В. Іваненко, Л. Л. Прокопенко. - Д. : Наук.-ред. центр обл. редкол. по підготов. й вид. темат. сер. кн. "Реабіліт. історією", 2002. - 240 c. - Бібліогр.: с. 214-227. - укp.

Розкрито доктринальні засади та конкретно-історичні аспекти виникнення тоталітарного режиму. Висвітлено основні етапи формування, динаміку та особливості реалізації карально-репресивної політики держави щодо різних категорій населення Дніпропетровщини.

Раскрыты доктринальные основы и конкретно-исторические аспекты возникновения тоталитарного режима. Освещены основные этапы формирования, динамика и особенности реализации карательно-репрессионной политики государства относительно различных категорий населения Днепропетровского региона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поляки в Криму = Polacy na Krymie = Поляки в Крыму : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 19 - 20 жовт. 2013 р., Сімферополь / ред.: А. М. Поповський, Р. А. Терещенко, Л. Ф. Щербачук; Пол. культур.-просвітн. центр у Криму за підтримки Ген. консульства Республіки Польща в Севастополі. - Симферополь : ДИАЙПИ, 2013. - 207 c. - укp. - рус. - пол.

Исследованы проблемы и перспективы крымских поляков в крымской историографии. Рассмотрена диаспора поляков в с. Мазанка Симферопольского района. Проанализирован вопрос о польском населении Севастополя XIX - начало XX вв. Изложены аспекты использования польского опыта в деятельности Центра общественных иниатив "Світоч". Исследованы польские следы в крымском литературном и языковом пространстве: персоналии, творчество, исследования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=ПОЛ) я431 + Т3(4УКР-6КРИ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельник О. О. 
Репресоване Криворіжжя (1919 - 1936) : [монографія] / О. О. Мельник, Р. К. Терещенко. - Кривий Ріг : Криворіз. друк., 2016. - 144 c. - укp.

Розглянуто особливості репресивної політики радянської влади стосовно різних соціальних верств населення Криворіжжя. Приділено увагу питанню становлення тоталітарного режиму. Висвітлено найвідоміші процеси і кампанії. Акцентовано на компартійній диктатурі в 1920-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА814146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крижанівський Є. І. 
Прогнозування стаціонарних режимів роботи систем газопостачання методом інтегральних коефіцієнтів / Є. І. Крижанівський, В. Я. Грудз, В. Я. Грудз (мол.), Р. В. Терещенко // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2019. - № 2. - С. 71-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено методи побудови системи інтегральних коефіцієнтів впливу для газотранспортних систем з метою оцінки параметрів її роботи на стаціонарних режимах експлуатації. Кожна зміна технологічних параметрів режиму роботи на вході газотранспортної системи обов'язково викличе реакцію системи, яка проявиться у зміні відповідних параметрів на її виході. Очевидно, що параметри входу і виходу системи пов'язані між собою складною системою рівнянь, реалізація якої вимагає певних часових витрат і збору додаткової інформації про технічний і гідрогазодинамічний стани системи на кожен момент часу. В умовах неповного завантаження газотранспортної системи, що передбачає часту зміну режимів її експлуатації, реалізація поставленої задачі не завжди можлива. Пропонується створити систему інтегральних коефіцієнтів впливу, які характеризують співвідношення вхідної і вихідної інформації у різних стаціонарних режимах, і формально подати її в матричному вигляді. Процеси, що характеризуються інтегральними коефіцієнтами впливу, в неявному вигляді містять технологічні параметри газопроводу (довжину, діаметр, коефіцієнт гідравлічного опору, теплопередачу в довкілля та ін.), які не завжди можна з достатньою точністю визначити детермінованими методами. Запропонована методика передбачає створення простих і ефективних способів прогнозування, що дозволяють судити про стан газопроводу за витратами і тисками на входах і виходах системи, тобто за експлуатаційними даними, які контролюються. На основі запропонованої методики пропонується створити оперативну систему, яка дозволить здійснювати керування режимами роботи магістрального газопроводу у випадках частої зміни обсягів перекачування. При зміні технологічної схеми газотранспортної системи виникає необхідність в адаптації інтегральних коефіцієнтів впливу. Застосування запропонованих методів показано на прикладі магістрального газопроводу "Союз".


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крижанівський Є. І. 
Оптимізація режимів компресорних станцій за умови їх неповного завантаження / Є. І. Крижанівський, В. Я. Грудз, В. Я. Грудз (мол.), Р. В. Терещенко, Р. М. Говдяк // Нафтогаз. енергетика. - 2019. - № 1. - С. 36-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано принцип побудови стохастичних і детермінованих математичних моделей для прогнозування режимів роботи газоперекачувальних агрегатів на компресорних станціях магістральних газопроводів і їх оптимізації в умовах неповного завантаження газотранспортної системи. Розрахунки параметрів технологічного режиму роботи газоперекачувальних агрегатів компресорної станції базуються на використанні зведених характеристик відцентрових нагнітачів, обробка яких методами математичної статистики дозволила отримати аналітичні вирази для моделей характеристик. Методика розрахунку може бути реалізована для прогнозування режимів роботи компресорної станції в умовах як одноступінчастого, так і багатоступінчастого стиснення газу. Вихідною інформацією для розрахунку слугують тиск і температура газу на вході і виході станції, обсяг перекачування та фізичні властивості газу. Для прогнозування режимів роботи багатоцехових компресорних станцій оптимальний розподіл навантаження між цехами, обладнаними різнотиповими газоперекачувальними агрегатами, здійснюється за умови мінімізації енерговитрат на компримування заданого обсягу газу за відомих граничних умов. Показано принцип побудови критерію оптимальності для умов неповного завантаження газотранспортної системи. Щоб проілюструвати запропонований метод оптимізації режимів роботи компресорних станцій в умовах неповного завантаження, наведено приклад розрахунку оптимальних режимів роботи гіпотетичної двоцехової компресорної станції з різнотипними агрегатами. Розрахунок базується на побудові аналітичних математичних моделей їх характеристик за критерієм мінімуму потужності на компримування газу при заданій продуктивності та тисками на вході і виході станції.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грудз В. Я. 
Раціональні режими роботи складних газотранспортних систем / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, Р. В. Терещенко, Б. І. Гершун // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2021. - № 2. - С. 73-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено принципи формування математичних моделей для вибору раціональних режимів експлуатації складних газотранспортних систем з багатоцеховими компресорними станціями, обладнаними різнотипними газоперекачувальними агрегатами. Оптимізацію режимів запропоновано здійснювати на основі використання енергоекономічних характеристик газотранспортної системи, які будуються шляхом параметрів газотранспортної системи з врахуванням технічного стану її елементів і економічних показників експлуатації за визначений період. Такий підхід забезпечує дотримання принципу експлуатації газотранспортної системи в області допустимих режимів і граничних енерговитрат, з одного боку, і мінімізації затрат на транспортування газу, з іншого. При можливості використання фактичних даних про реальний технічний стан обладнання і газопроводів системи вказаний метод дозволяє оцінити і врахувати в подальшій процедурі параметри надійності газопостачання. Важливою вимогою до процедури оптимізації є стійкість енергоекономічних характеристик, під якою розуміють те, що при будь-яких практичних змінах неосновних режимних параметрів енергоекономічна характеристика не повинна зміщуватися за межі допустимої похибки. Задача оптимального розподілу навантажень у складній газотранспортній системі розглядається, виходячи їх мінімуму сумарних енергетичних витрат при заданому обсязі подачі газу та інших планово-технологічних обмеженнях. Завдання оптимізації багатопараметричного об'єкта полягає в пошуку екстремуму функції мети шляхом вибору такого вектора керуючих впливів, який задовольнив би покладеним обмеженням. Розподіл навантажень на вищій ієрархії для системи магістральних газопроводів отримано відшуканням мінімуму сумарних витрат на компримування газу по кожному газопроводу. Розглянуто методику побудови таких характеристик і процедури становлення їх стійкості, що дозволяє формалізацію побудови критеріальної залежності параметрів режиму від енергоекономічних факторів. Викладені принципові рішення дозволяють формалізувати функцію мети для вибору раціонального режиму експлуатації газотранспортної системи в умовах її неповного завантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.087-5 + О76-082.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грудз В. Я. 
Принципи раціонального керування неусталеними режимами в складних газотранспортних системах / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, Р. В. Терещенко, О. Т. Чернова, Р. Б. Стасюк // Нафтогаз. енергетика. - 2021. - № 2. - С. 49-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто задачу вибору раціонального керування нестаціонарними процесами в складних газотранспортних системах, викликаними нестабільністю завантаження в умовах обмеженого обсягу транзиту газу. Керуючі впливи в таких умовах повинні забезпечити переведення об'єкта з однієї точки функціонального фазового простору в іншу, підтримання його заданого стану при різних збурюючих впливах при одночасному виконанні умови мінімуму сумарних витрат. Наведено результати аналітичних досліджень характеру протікання і тривалості нестаціонарних процесів в складних газотранспортних системах, викликаних виключенням з режиму роботи окремих компресорних станцій. Побудовано математичну модель газопроводу з врахуванням впливу компресорних стацій на основі класичних рівнянь енергії газового потоку і нерозривності з використанням функцій джерела Дірака. Реалізація створеної математичної моделі шляхом застосування інтегральних перетворень Фур'є і Лапласа дозволила отримати в аналітичній формі залежність, що відображає закон коливання в часі масової витрати газу в початковому і кінцевому перерізі газопроводу. Побудовані залежності тренду продуктивності газотранспортної системи на її початку і в кінці показали вплив розміщення компресорної станції в газотранспортній системі, зокрема її порядкового номеру на трасі номеру, на характер нестаціонарного процесу, викликаного її зупинкою, зокрема на тривалість нестаціонарності. Ці задачі є основними завданнями оперативного оптимального керування транспортом газу по магістральних газопроводах, що дозволяє вирішити проблему безперебійного забезпечення споживачів газу. Для задач оптимального керування запропоновано алгоритм методу крокових варіацій, згідно з яким варіації вхідного тиску і витрати локалізуються, тобто приймаються постійними на даному кроці, а зміна функції керування в основному впливає тільки на вихідний тиск. Отримані результати і підсумкові висновки будуть корисними при прогнозуванні режимів роботи газотранспортних систем, особливо за умови їх неповного завантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського