Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Таранчук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Нетяженко В. З. 
Мікроальбумінурія як фактор ризику у хворих на гіпертонічну хворобу та її асоціація зі змінами гемостазу / В. З. Нетяженко, О. М. Плєнова, А. І. Кірпач, В. С. Потаскалова, А. В. Ляхоцька, Ю. В. Ковбаснюк, В. В. Таранчук, О. П. Гаврилюк, Т. В. Нагорна // Сімейна медицина. - 2013. - № 3. - С. 72-76. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мікроальбумінурія вважається суттєвим фактором серцево-судинного ризику і є відображенням ступеня ураження нирок, ендотеліальної дисфункції та непрямою ознакою вираженості діастолічної дисфункції серця. Під час дослідження зв'язку мікроальбумінурії зі станом системи згортання крові було визначено, що в групі хворих на артеріальну гіпертензію з мікроальбумінурією спостерігаються прискорення тромбоутворення за показниками активованого часткового тромбопластинового часу та тромбінового часу і більш низький антикоагулянтний потенціал за рахунок виснаження системи протеїну С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-322 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нетяженко В. З. 
Когнітивна функція: вплив цукрового діабету, артеріальної гіпертензії та їх поєднання / В. З. Нетяженко, О. М. Плєнова, В. С. Потаскалова, В. В. Таранчук, М. М. Селюк, В. С. Таранчук, К. М. Таранчук, О. П. Гаврилюк, А. І. Кірпач, Л. В. Яковишина // Сімейна медицина. - 2013. - № 1. - С. 88-92. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Когнітивні порушення останнім часом привертають все більшу увагу лікарів. Це пов'язано зі зростанням числа хворих із когнітивними порушеннями у більшості економічно розвинених країн світу, що відображає процес постаріння населення, а також зі збільшенням чисельності хворих на артеріальну гіпертензію і цукровий діабет 2-го типу, які є чинниками ризику когнітивних порушень і призводять до більш раннього зниження когнітивної функції. Проблема виникнення та прогресування когнітивної дисфункції при супутніх чинниках ризику залишається актуальною, особливо на етапі початкових проявів, коли превентивна та хворобомодулювальна терапія є ефективною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Таранчук В. В. 
Порушення сну, серцево-судинна патологія та когнітивна функція / В. В. Таранчук, Р. Ю. Денисенко, Л. Б. Дрофа, О. В. Бабакова, Г. І. Мишанич // Медицина трансп. України. - 2014. - № 2. - С. 78-84. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Порушення сну у вигляді синдрому обструктивного апное вві сні - достатньо поширене захворювання в популяції осіб працездатного віку. Медична актуальність пов'язана з безпосереднім потенціювальним впливом на розвиток артеріальної гіпертензії, проатерогенним впливом, порушенням гормонального обміну, гемостазу, когнітивними порушеннями. Усі ці зрушення призводять до скорочення тривалості та якості життя, зниження спроможності виконувати як повсякденну, так і професійну діяльність через грубе порушення фаз сну та відпочинку в нічний час. Обстежено 150 осіб з гіпертонічною хворобою (ГХ) та її поєднанням із цукровим діабетом (ЦД) 2 типу. Виявлено виражений негативний вплив ГХ, а також додатковий негативний вплив супутнього ЦД 2 типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-320 + Р410.030-1 + Р415.160.23-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Таранчук В. В. 
Взаємозв'язок когнітивної функції та структурно-функціональних змін міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу під впливом різних груп антигіпертензивних препаратів / В. В. Таранчук, О. М. Плєнова // Сімейна медицина. - 2014. - № 5. - С. 58-61. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено взаємозв'язок когнітивних функцій та структурно-функціональних змін міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу під впливом різних груп антигіпертензивних препаратів. Виявлено, що недостатнє зниження артеріального тиску (АТ) у нічний час призводить до зниження когнітивних функцій за основними тестами і шкалами. Показники когнітивних функцій пацієнтів з добовим профілем за типом найт-пікер значно гірші, ніж у пацієнтів з профілем дипер та нон-дипер. Оптимальними показниками для збереженої когнітивної функції є САТ в межах 130 - 140 мм рт.ст. та ДАТ 75 - 85 мм рт.ст. за рівня нічного зниження АТ на 8 - 10 %. Тривала комбінована терапія ІАПФ з антагоністами кальцію показала найвищий результат щодо збереження когнітивної функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р410.13-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Таранчук В. В. 
Когнітивна функція та структурно-функціональні зміни міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу з різними факторами ризику на фоні антигіпертензивного лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / В. В. Таранчук; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Вивчено особливості когнітивної функції у пацієнтів із гіпертонічною хворобою (ГХ) на фоні антигіпертензивного лікування, її зміни залежно від різних факторів ризику та наявності цукрового діабету II типу (ЦД). Встановлено, що у хворих на ГХ у порівнянні з пацієнтами без ГХ, що зіставні за віковою та гендерною структурою, спостерігається зниження когнітивної функції, так синдром помірних когнітивних порушень (СПКП) діагностується у 18 % пацієнтів. Крім того, наявність супутнього ЦД II типу у хворих із ГХ створює додатковий негативний вплив на когнітивну функцію із зростанням частоти СПКП до 57 %. Зазначено, що фактори ризику виникнення СПКП є практично однакові для всіх пацієнтів. Більш низькі показники когнітивної функції виявлено за наявності у пацієнтів гіперхолестеринемії, ожиріння та гіпертрофії лівого шлуночка. Виявлено, що недостатнє зниження артеріального тиску (AT) в нічний час призводить до погіршення когнітивних функцій за основними тестами та шкалами. Показники когнітивних функцій пацієнтів з добовим профілем за типом night-picker значно нижчі, ніж у пацієнтів з профілем dipper та non-dipper. Взаємозв'язок середньодобових значень AT та когнітивної функції має нелінійний характер. Оптимальним рівнем для збереженої когнітивної функції є систолічний АТ в межах 130 - 139 мм рт.ст та діагностичний АТ 75 - 85 мм рт.ст за рівня нічного зниження AT 8 - 10 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.1-2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського