Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Тарануха О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Патриляк К. И. 
Особенности протекания некоторых карбоний-ионных реакций на кислотных формах фожазитов / К. И. Патриляк, Л. К. Патриляк, О. М. Тарануха, И. А. Манза, А. В. Яковенко // Теорет. и эксперим. химия. - 2000. - 36, № 5. - С. 313-316. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Виявлено коливальний перебіг газофазних реакцій алкілування ізобутану бутенами та крекінгу кумолу на цеолітних каталізаторах. Запропоновано трактування природи коливань через явище конкурентної коливальної адсорбції. Кокс, що утворюється, розглянуто як один із конкуруючих компонентів в обох реакціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Патриляк Л. К. 
Розподіл продуктів крекінгу кумолу на термо- та термопарооброблених цеолітвмісних каталізаторах / Л. К. Патриляк, О. М. Тарануха, І. А. Манза, Р. В. Ліхньовський, К. І. Патриляк // Катализ и нефтехимия. - 2001. - № 7. - С. 9-12. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

За лабораторних умов змодельовано процес стабілізації мікросферичних цеолітвмісних каталізаторів крекінгу шляхом їх термопарообробки за 800 °C протягом 2 годин. Методом термопрограмованої десорбції аміаку, а також імпульсним методом крекінгу кумолу вивчено кислотність, активність та селективність зразків різної термо- та термопарообробки. Термообробка каталізаторів за 800 °C в атмосфері неосушеного повітря призводить до дегідроксилювання поверхні за рахунок найсильніших кислотних центрів Бренстеда, тоді як термопарообробка за цієї ж температури хоч і викликає значні структурні руйнування цеолітної фази, не спричиняє суттєвої зміни характеру кислотного спектра, що дуже чітко проявляється в селективності зразків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г222.3

Шифр НБУВ: Ж15001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тарануха О. О. 
Профілактика ексудативної реакції після екстракапсулярної екстракції вікової катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи шляхом медикаментозної корекції вегетативних порушень : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. О. Тарануха; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Наведено результати обстеження стану вегетативної нервової системи (ВНС) у хворих на вікову катаракту, показано роль вегетативної дисфункції у виникненні ексудативної реакції після екстракапсулярної екстракції вікової катаракти (ЕЕК) з імплантацією інтраокулярної лінзи (ІОЛ), запропоновано медикаментозну вегетокорекцію дисфункції ВНС. Виявлено, що ускладнений перебіг постопераційного періоду після ЕЕК з імплантацією ІОЛ спостерігається у хворих зі зниженою вегетативною реактивністю, з підвищеною вихідною напругою симпатоадреналової системи з подальшим швидким виснаженням у післяопераційному періоді її резервних можливостей. У цьому випадку адаптивно-пристосувальна реакція ВНС є недостатньою для відновлення в оці гомеостазу, зміненого хірургічним втручанням, що призводить до ексудативних реакцій II - III ступеня важкості на 1 - 5-ту добу, атрофії райдужки з дисемінованими напівпрозорими преципітатами на ендотелії рогівки через 4 - 6 місяців після ЕЕК з імплантацією ІОЛ. Показано, що застосування симпатолітика "Гемітона" в пацієнтів з порушеннями ВНС сприяє покращанню перебігу постопераційного періоду після ЕЕГ з імплантацією ІОЛ, що дає змогу підвищити ефективність хірургії вікової катаракти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тарануха О. М. 
Оцінювання ризику при прийнятті управлінського рішення (на прикладі АТП) : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Тарануха; Нац. трансп. ун-т. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему методичного забезпечення процесу оцінювання рівня ризику під час прийняття управлінських рішень на сучасних підприємствах автомобільного транспорту. Обгрунтовано проблему ідентифікації ризиків у діяльності автотранспортних підприємств, а також можливості його зниження. Розглянуто форми та види ризику, які характерні для діяльності автотранспортних підприємств, проаналізовано їх вплив на якість та ефективність прийняття управлінських рішень. На основі типових ситуацій, які виникають в процесі прийняття управлінських рішень у сучасних автотранспортних підприємствах, розроблено економіко-математичну модель, яка дозволяє оцінювати ризик за допомогою інтегрованого вартісного показника VaR, ідентифікувати найбільш ризикові позиції та вживати запобіжні заходи щодо обмеження можливих втрат. Запропоновано підходи до зменшення ризику в діяльності автотранспортних підприємств відповідно до оновленої градації сфер фінансового стану підприємства. Розроблено практичні рекомендації щодо зменшення ризику під час прийняття управлінських рішень стосовно контрактів на перевезення на основі застосування запропонованого показника відносної ризиковості та розробленої шкали визначення ступеня ризикованості контрактів. Обгрунтовано та запропоновано методичні підходи до підвищення ефективності прийняття управлінських рішень на основі системної, комплексної роботи оцінювання ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-99-210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Патриляк Л. К. 
Про ідентифікацію льюїсових кислотних центрів на цеолітах методом електронного парамагнітного резонансу / Л. К. Патриляк, О. М. Тарануха // Доп. НАН України. - 1999. - № 6. - С. 163-165. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.685

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Тарануха О. А. 
Нарушения цветовосприятия. (Обзор) / О. А. Тарануха // Експерим. і клініч. медицина. - 2015. - № 1. - С. 174-177. - рус.

Розглянуто вроджені (що спадкуються за зчепленою з Х-хромосомою ознакою) порушення кольоросприйняття, серед яких найчастіше зустрічається аномальна трихромазія. Показано, що дослідження кольорового зору прийнятне в клінічному оцінюванні за спадкових вроджених і набутих захворюваннях очного яблука, зорового аналізатора.

Рассмотрены врожденные (наследуемые по сцепленному с Х-хромосомой признаку) расстройства цветовосприятия, среди которых наиболее часто встречается аномальная трихромазия. Показано, что исследование цветового зрения применимо в клинической оценке при наследственных врожденных и приобретенных заболеваниях глазного яблока, зрительного анализатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського