Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Сімонова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Сімонова І. В. 
Вплив екстракту конюшини лучної на пам'ять щурів за умов гіперліпідемії / І. В. Сімонова, О. К. Ярош // Фітотерапія. - 2014. - № 4. - С. 34-39. - укp.

Досліджено вплив стандартизованого екстракту конюшини лучної на мнестичні процеси щурів за умов гіперліпідемії, викликаної введенням відомого детергенту, який широко застосовується для моделювання дисліпідемії. Щоденне введення стандартизованого екстракту конюшини лучної протягом 7-ми днів у дозі 50 мг/кг достовірно покращує пам'ять у тварин за умов модельованої середньої та тяжкої (відповідно тритон WR-1339 в/ч 500 і 750 мг/кг) гіперліпідемії за рахунок скорочення тривалості латентних періодів умовного рефлексу в Т-подібному лабіринті у самок на 30 і 31 %, а у самців - на 26 і 23 %.

Исследовано влияние стандартизированного экстракта клевера лугового на мнестические процессы крыс в условиях гиперлипидемии, вызванной введением известного детергента, который широко применяется для моделирования дислипидемии. Ежедневное введение стандартизированного экстракта клевера лугового в течение 7-ми дней в дозе 50 мг / кг достоверно улучшает память у животных в условиях моделируемой средней и тяжелой (соответственно тритон WR-1339 в / ч 500 и 750 мг / кг) гиперлипидемии за счет сокращения длительности латентных периодов условного рефлекса в Т-образном лабиринте у самок на 30 и 31 %, а у самцов - на 26 и 23 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.6-29

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сімонова І. В. 
Експериментально-математичне обгрунтування ефективності оптимальних комбінацій фітопрепаратів, призначених для корекції когнітивно-мнестичних процесів / І. В. Сімонова, В. Д. Лук'янчук, Д. С. Кравець, А. В. Волуй // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 2. - С. 86-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

При ініціюванні багатьох патологічних процесів в організмі, особливо у випадку розвитку атеросклеротичного процесу, вільнорадикальне окиснення ліпідів відіграє тригерну роль. Дослідження антиоксидантних властивостей потенційних антисклеротичних засобів, зокрема рослинних екстрактів гінкго білоба, конюшини лучної, каштану кінського та їх комбінацій, є важливою передумовою доклінічного вивчення. Для вирішення даного завдання ключовим питанням видається визначення оптимальних концентрацій екстрактів вищезазначених фітопрепаратів та їх комбінацій у дослідах in vitro, що досягалося експериментально та з застосуванням методу математичного моделювання залежності концентрації лікарських засобів від їх здатності реалізувати антиоксидантну активність. Здатність досліджуваних фітопрепаратів та їх комбінацій протистояти процесам переокиснення визначено за допомогою методу неферментативного ініціювання вільнорадикального окиснення солями заліза (II) в модельному середовищі з суспензією яєчних ліпопротеїдів. За результатами проведеного дослідження, як в експериментах in vitro, так і на етапі розробки математичної моделі, встановлено, що найвиразнішу антиоксидантну активність серед лікарських рослин, що вивчалися, проявляє екстракт каштану кінського. Серед досліджуваних фітокомбінацій максимально ефективною за антиоксидантними властивостями є гінкго білоба: каштан кінський у співвідношенні 1:1. Аналіз експериментальних даних та одержаних математичних моделей дозволяє заключити, що найоптимальнішим співвідношенням рослинних екстрактів у композиції є 1:1, оскільки саме такий розподіл фітокомпонентів реалізує максимальну здатність протистояти процесам пере окиснення, що може бути експериментально-математичним обгрунтуванням оптимального режиму дозування фітопрепаратів та їх комбінацій, призначених для корекції когнітивномнестичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лук'янчук В. Д. 
Актопротектори: фармакологія та фармакотерапія : (огляд) / В. Д. Лук'янчук, І. В. Сімонова // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 2. - С. 14-26. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Подано аналіз наукових робіт, присвячених актуальним питанням фармакології представників нової групи препаратів - актопротекторів. Висвітлено такі важливі питання, як доцільність виділення актопротекторів в окремий фармакологічний клас лікарських засобів психотропного типу дії, наведено їх класифікацію, використання у різних сферах людського життя. Розглянуто основні препарати-представники цієї групи та описано їх фармакокінетичні характеристики та фармакодинамічні ефекти, у тому числі механізми актопротекторної дії. Наведено відомості про вплив актопротекторів на енергетичний обмін. У світлі наведених даних літератури щодо фармакодинаміки актопротекторів зазначено, що вони здатні не тільки підвищувати фізичну та розумову працездатність, а й мають ноотропну, протиастенічну, антиоксидантну, адаптогенну, імуномодулюючу активність. Такий спектр фармакодинамічних ефектів розширює сферу їх практичного застосування за умов екстремальних станів. Обгрунтовано перспективу та стратегію пошуку і розробки нових лікарських засобів з актопротекторними властивостями. Висвітлено у порівняльному аспекті фармакологічні характеристики нині відомих препаратів різної хімічної будови з актопротекторною активністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузнєцова О. В. 
Фармакобіологічні властивості екстракту шроту темних сортів винограду / О. В. Кузнєцова, Г. Й. Лавренчук, В. Є. Буцька, І. В. Сімонова // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 3. - С. 70-75. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчення морфофункціонального стану та диференціації ембріональних міогенних клітин in vitro за дії екстракту шроту темнів сортів винограду (поліфенольно-пектиновий комплекс) надає можливість розширити асортимент інгредієнтів для нових лікарських форм. Вивчено морфофункціональний стан і диференціацію ембріональних міогенних клітин in vitro за дії екстракту шроту темних сортів винограду в нормі та за умов впливу іонізуючого випромінювання в дозі 10,0 Гр. В експериментальних дослідженнях на тест-системі культури ембріональних міогенних клітин встановлено, що екстракт підвищує мітотичну та проліферативну активність клітин і стимулює диференціацію міогенних клітин: об'єднання міобластів у багатоядерні міосимпласти, які відіграють значну роль у патогенезі регенерації та запалення. Антиоксидантні властивості екстракту шроту темних сортів винограду в дозі 0,01 мкг/мл підтверджуються за опромінення клітин іонізуючим випромінюванням у дозі 10,0 Гр. Тобто, інкубація опромінених клітин з екстрактом шроту темних сортів винограду підвищила щільність клітинної популяції в 1,8 разу, а мітотична активність зросла в 5,4 разу у порівнянні з опроміненими клітинами. Одержані дані з вивчення впливу екстракту шпроту темнів сортів винограду на клітини in vitro, зокрема, на процеси диференціації міогенних клітин, надають широкий спектр можливих застосувань цього екстракту в лікарських препаратах різного напряму терапевтичної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сімонова І. П. 
Адміністративно-правове регулювання державно-службових відносин у контролюючих органах в сфері оподаткування : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. П. Сімонова; Держ. фіск. служба України, Ун-т Держ. фіск. служби України. - Ірпінь, 2017. - 19 c. - укp.

Досліджено зміст адміністративно-правового регулювання державно-службових відносин (ДСВ) у контролюючих органах (КО) в сфері оподаткування. Досліджено генезу наукових поглядів на сутність і зміст ДСВ та їх адміністративно-правове регулювання. Сформульовано поняття та вдосконалено класифікацію ДСВ у КО в сфері оподаткування. Визначено зміст категорії адміністративно-правового регулювання й уточнено її елементи з урахуванням особливостей ДСВ у КО в цій сфері. Встановлено коло суб'єктів, уповноважених на здійснення адміністративно-правового регулювання ДСВ у КО в зазначеному напрямі . Охарактеризовано їх правовий статус під час виконання завдань і функцій щодо формування, охорони та розвитку ДСВ. Визначено методи адміністративно-правового регулювання ДСВ у КО в сфері оподаткування. Розглянуто форми адміністративно-правового регулювання ДСВ у КО в зазначеному напрямі. Виокремлено напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання ДСВ у КО в даній сфері оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сімонова І. І. 
Удосконалення технології напівкопчених ковбас з використанням сочевиці та пряно-ароматичних рослин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.04 / І. І. Сімонова; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

На підставі результатів досліджень технологічних властивостей і хімічного складу обґрунтовано вибір м’ясної сировини, сочевиці, чебрецю та ялівцю для розробки рецептури напівкопчених ковбас з метою удосконалення їх технології. Перебудова хімічного складу сочевиці при пророщуванні впливає на біологічну цінність виробів. Наведено результати досліджень вибраних рецептурних компонентів. Використання м’яса птиці, борошна сочевиці, чебрецю та ялівцю сприяє покращенню хімічного складу та енергетичної цінності виробів в середньому на 6 % порівняно з контролем. Встановлений термін зберігання напівкопчених ковбас, що становить за температури 0…6 °С - не більше 17 діб, за температури 0…12 °С - не більше 12 діб. Здійснено апробацію напівкопчених ковбас із використанням м’яса птиці, борошна сочевиці, чебрецю та ялівцю у виробничих умовах підприємств Львівської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.2-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435565 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського