Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сіліна Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Сіліна Т. М. 
Характеристика структурних компонентів яєчників у віковому аспекті / Т. М. Сіліна // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2004. - № 7. - С. 24-28. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У результаті вивчення структурних компонентів яєчників у вікових групах періоду репродукції оцінено функціональну активність органу та його роль у виникненні патології статевої системи жінки.


Ключ. слова: яєчники, морфологія, віковий аспект
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сіліна Т. М. 
Вікові морфофункціональні особливості яєчників, матки і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Т. М. Сіліна; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2005. - 34 c. - укp.

Вивчено морфофункціональні закономірності структурної морфології та функції внутрішніх статевих органів жінки в юнацькому та зрілому віці. Розроблено морфофункціональні критерії їх вікових особливостей у нормі за умов гормональних порушень у жіночому організмі під впливом естрогенів у разі гіперестрогенізації та після однобічної оваріоектомії. З використанням мікроскопічних, гістологічних, гістохімічних й імуногістохімічних методів здійснено дослідження таких жінок в різні періоди юнацького та зрілого віку та виявлено виражені структурні трансформації в яєчниках, матці та маткових трубах. На підставі даних сучасних комплексних імуногістохімічних досліджень морфологічно обгрунтовано можливість прогнозування розвитку патологічних процесів у яєчниках і маткових трубах, а також виявлено особливості прояву у них структурних змін. Установлено, що наявна направлена кореляція змін структурної організації у яєчниках, маткових трубах і матці залежить від віку та гормонального статусу жінки. Розроблено теоретичні засади вікової морфології жіночих статевих органів у період репродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Войтович О. В. 
Характеристика мікробіоценозу слизової оболонки носа у мешканців промислового регіону / О. В. Войтович, Т. М. Сіліна, Ю. С. Павлова, І. Ю. Мурзак, А. С. Деген // Патологія. - 2009. - 6, № 3. - С. 35-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Исследования образцов соскобов и смывов со слизистой оболочки дистального отдела нижней носовой раковины 35 жителей г. Запорожье показали наличие некоторых признаков дисфункции ресничного эпителия у 34,3 % образцов соскобов. Установлено, что наличие ассоциации в составе трёх и более штаммов разных условно-патогенных микроорганизмов имеет тенденцию к взаимосвязи с наличием признаков дисфункции ресничного эпителия слизистой оболочки носа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.868

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сіліна Т. М. 
Моніторинг морфофункційних змін у маткових трубах у жінок зрілого віку / Т. М. Сіліна, Н. К. Сіліна, Н. О. Скачкова, Е. Р. Сулейманов // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 4. - С. 152-154. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що вікові зміни гормонального статусу в організмі жінки призводять до морфологічної перебудови структурної організації маткових труб. Ці зміни корелюють із посиленням апоптозу та колагеноутворювальною функцією інтерстиційних колагенів III і IV типу та меншою мірою I типу, що є однією з основних ланок розвитку дисфункції маткових труб різного генезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.25

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сіліна Т. М. 
Значення ангіогенезу в регуляції жіночої репродуктивної системи / Т. М. Сіліна // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 181-182. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Відзначено, що фізіологічне забезпечення функціонування жіночої репродуктивної системи та реалізація дітородної функції залежать від циклічності ангіогенезу. Стан гормонального фону жінки знаходиться в тісному взаємозв'язку з порушенням процесів ангіогенезу, що ведуть до виникнення патологічної проліферації в яєчниках і матці, порушуючи циклічність фізіологічних процесів у них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матюха Л. Ф. 
Роль мультидисциплінарного підходу при навчанні лікарів на циклах спеціалізації за фахом "Загальна практика - сімейна медицина" / Л. Ф. Матюха, Т. М. Сіліна, Т. М. Бухановська, В. А. Тараш // Сімейна медицина. - 2014. - № 5. - С. 127-128. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На тлі реформування сучасної системи охорони здоров'я, в першу чергу її первинної ланки надання медичної допомоги, застосування мультидисциплінарного підходу на етапі післядипломної підготовки лікарів та проведення циклів тематичного удосконалення дозволить підвищити рівень теоретичних та практичних знань сімейних лікарів щодо консультування з питань планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сіліна Т. М. 
Корекція вагінального дисбіозу як стратегія профілактики запальних захворювань жіночих статевих органів / Т. М. Сіліна, Г. Н. Коваль, Г. Н. Сіліна, Т. М. Бухановська, М. Б. Добрянська // Лікар. справа. - 2016. - № 3/4. - С. 107-113. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Збільшення частоти запальних захворювань жіночих статевих органів зумовлено не тільки інфекціями, що передаються статевим шляхом, але і мікроорганізмами, які вважаються нормальними представниками екосистеми піхви. Порушення мікробіоценоза піхви призводить до хронізації запального процесу в органах малого таза, ускладненого перебігу вагітності, збільшєння ризику внутрішньоутробного інфікування плода. Тому надзвичайно важливе застосування пробіотиків, що мають високу антагоністичну активність проти патогенної і умовно-патогенної флори піхви. Висока терапевтична ефективність комплексного пробіотика біоселак надає змогу використовувати його як в комплексній, так і монотерапії для лікування і профілактики запальних захворювань жіночих статевих органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сіліна Т. М. 
Вплив медико-соціальних факторів на репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків / Т. М. Сіліна, Т. М. Бухановська, Д. В. Паламарчук // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 3. - С. 36-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - виявити ключові тригерні фактори з розрахунком абсолютного ризику виникнення дисфункцій репродуктивної сфери дівчаток-підлітків. Встановлено, що абсолютні ризики порушень регулярності менструального циклу (OR = 6,8), порушень характеру менструальних виділень (OR = 5,1), патологічних змін коливань базальної температури (OR = 5,0) вищі в основній групі на 40 % порівняно з контрольною. Абсолютні ризики гінекологічної патології (онкологічного характеру) (OR = 7,0) у матерів обстежуваних основної групи порівняно з контрольною групою вищі на 40 %, а соматичних захворювань, травм (OR = 19,3) - на 60 %. Висновки: усі вищеперераховані ризики лежать в основі медико-соціальної проблеми вимушених переселенців з окупованих територій і вказують на необхідність подальшої розробки сучасних та доступних рекомендацій для вирішення даних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.71 + Р11(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сіліна Н. К. 
Мікробіологічні аспекти дисбіозу при безплідності і невиношуванні вагітності та їхня корекція / Н. К. Сіліна, Г. М. Коваль, Т. М. Сіліна, В. В. Бережной, Ю. М. Нестерова // Здоровье женщины. - 2017. - № 10. - С. 50-52. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Поширення запальних захворювань жіночої статевої сфери зумовлено не тільки інфекціями, що передаються статевим шляхом, але і мікроорганізмами, які вважаються нормальними представниками екосистеми піхви. Мета дослідження - вивчення особливостей мікробіоценозу статевих органів 56 пацієнток репродуктивного віку, які перебували у прегравідарному періоді. Дев'ятнадцять із них в анамнезі мали невиношування вагітності та його корекцію. Всім жінкам для відновлення мікробіоценозу був призначений бревелак (компанія World Medicine) по 1 капсулі 3 рази на день протягом 2 тиж у другу фазу двох менструально-оваріальних циклів. Через 2 міс після закінчення терапії тільки 3 пацієнтки відзначали наявність виділень з піхви, показники pH вагінального середовища були на рівні 5,3 - 5,5. Решта пацієнток вважали себе практично здоровими і скарг не пред'являли. Під час проведення бактеріологічного дослідження виявлено лактобацили, показники pH вагінальних виділень були на рівні 4,46 - 0,1. Висока терапевтична ефективність комплексного пробіотика бревелак надає можливість рекомендувати його як у комплексній, так і монотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-5 + Р712.54-5 + Р716.218.12-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сіліна Н. К. 
Актуальні питання збереження репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків з вульвовагінальними інфекціями / Н. К. Сіліна, Г. М. Коваль, Т. А. Титова, О. І. Погоріла, Т. М. Сіліна // Здоровье женщины. - 2019. - № 3. - С. 25-30. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.3

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського