Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сєлюков О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Боряк К. Ф. 
Моделі процесів витрат і поповнення ресурсу складних відновлюваних об'єктів і систем радіоелектронної техніки : монографія / К. Ф. Боряк, В. О. Браун, С. В. Лєнков, О. В. Сєлюков, В. М. Цицарєв. - К. : Знання України, 2008. - 267 c. - Бібліогр.: с. 265-266. - укp.

Наведено математичні й алгоритмічні моделі, що дозволяють розв'язувати комплекс задач, пов'язаних з оцінкою ресурсу складних відновлюваних об'єктів радіоелектронної техніки, які складаються з різнотипних комплектувальних елементів, зокрема, радіоелектронних, механічних, електромеханічних, гідравлічних, що мають істотно різні механізми та закономірності процесів зношування, старіння, відмов. Наведено алгоритми та методики оптимізації параметрів системи планових ремонтів для поповнення ресурсу даних об'єктів. Запропоновані моделі й алгоритми реалізовано в середовищі програмування Delрhi, а база даних моделей - на основі локального сервера InterBase.

Приведены математические и алгоритмические модели, позволяющие решать комплекс задач, связанных с оценкой ресурса сложных восстанавливаемых объектов радиоэлектронной техники, состоящих из разнотипных комплектующих элементов, в частности, радиоэлектронных, механических, электромеханических, гидравлических, которые имеют существенно разные механизмы и закономерности процессов износа, старения, отказов. Приведены алгоритмы и методики оптимизации параметров систем плановых ремонтов для пополнения ресурса данных объектов. Предложенные модели и алгоритмы реализованы в среде программирования Delрhi, а база данных моделей - на основе локального сервера InterBase.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844в641.8

Шифр НБУВ: ВА706342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сєлюков О. В. 
Методика синтезу механічних систем при конструюванні автоматичної стрілецької зброї : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. В. Сєлюков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Удосконалено методику визначення показників ефективності перспективних видів стрілецької зброї. Розроблено її нову структурну модель й удосконалено методику розрахунків концептуальних тактико-технічних характеристик перспективних видів стрілецької зброї. На підставі наведених наукових результатів створено конструкцію автомата, який не поступається автоматові Калашникова за надійністю, але перевершує його за купчастістю стрільби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521.21/22-2

Шифр НБУВ: РА346307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лепіх Я. І. 
Напівпровідникові та акустоелектронні оптичні сенсори і системи : монографія / Я. І. Лепіх, С. В. Лєнков, В. А. Мокрицький, О. В. Сєлюков, В. А. Сминтина. - О. : Астропринт, 2009. - 300 c. - укp.

Висвітлено теорію і практику створення та використання в приладах та інформаційних системах фотовипромінювачів, фотоприймачів, акустоелектронних та акустооптичних сенсорів, датчиків іонізуючих випромінювань та інших виробів сучасної сенсорики. Описано методи одержання та управління властивостями напівпровідникових матеріалів, зокрема, сполук і гетероструктур, нові методи метрології їх параметрів, а також створення на їх основі та основі оптичних і п'єзонапівпровідникових матеріалів опто- і акустоелектронних сенсорів і систем.

Освещены теория и практика создания и использования в приборах и информационных системах фотоизлучателей, фотоприемников, акустоэлектронных и акустооптических сенсоров, датчиков ионизирующих излучений и других изделий современной сенсорики. Описаны методы получения и управления свойствами полупроводниковых материалов, в частности, соединений и гетероструктур, новые методы метрологии их параметров, а также создания на их основе и основе оптических и пъезополупроводниковых материалов опто- и акустоэлектронных сенсоров и систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,021 + З843.3 + З86-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гунченко Ю. О. 
Пристрій регулювання змінної напруги з системою автоматичного регулювання, що перебудовується / Ю. О. Гунченко, О. В. Сєлюков, К. Ф. Боряк // Інф-ка та мат. методи в моделюванні. - 2012. - 2, № 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано типи та принципи побудови сучасних регуляторів змінної напруги - стабілізаторів. Запропоновано систему автоматичного управління (САУ) для пристроїв, що розглядаються, з перебудованою залежно від похибки регулювання структурою. Приведено діаграми роботи для системи імпульсно-фазової модуляції. Одержано передавальні функції САУ, які дійсні для різних способів регулювання. Запропонована система дозволила поліпшити основні показники якості регуляторів напруги - час встановлення, перерегулювання, стала похибка.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.762.2

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гунченко Ю. О. 
Методичні основи побудови та застосування тренажерно-моделюючої системи в електронному тирі / Ю. О. Гунченко, О. В. Сєлюков, С. А. Шворов, О. М. Шинкарук // Радіоелектрон. і комп'ют. системи. - 2013. - № 1. - С. 105-110. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано методичний апарат побудови та застосування тренажерно-моделюючої системи (ТМС) в електронному тирі, за допомогою якого забезпечується інтенсивна підготовка фахівців підрозділів спеціального призначення до необхідного рівня навченості за мінімальних часових та вартісних витрат. Сформульовано концептуальні основи побудови та організації функціонування ТМС. Розглянуто методичні основи синтезу ТМС. Наведено показники ефективності ТМС, що визначаються за допомогою теоретико-експериментального методу на основі використання експериментальних макетів системи, моделей функціонування ТМС та спеціальних методик оцінки ефективності. Запропоновано раціональний варіант побудови ТМС на базі дистанційно керованої комп'ютерної мережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521.81:З97

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Жердєв М. К. 
Діагностування радіоелектронної техніки на основі енергодинамічного методу: методика та інформаційне забезпечення / М. К. Жердєв, О. В. Сєлюков, С. І. Глухов, С. В. Гахович, М. М. Нікіфоров // Системи озброєння і військ. техніка. - 2018. - № 2. - С. 23-30. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Показано можливості сучасних методів діагностування радіоелектронної техніки, разом з тим показано, що при обробці діагностичної інформації, отриманої з використанням кожного з них, не враховується час наробітку до відмови радіоелектронних компонентів типових елементів заміни. Допустимі межі діагностичного параметра, в якості якого в кожному з методів виступає своя фізична величина, визначені мінімальна та максимальна, це негативно впливає на точність оцінки технічного стану у період роботи до відмови та ускладнює його прогноз. Функціональне діагностування радіоелектронних компонентів визначає їх технічний стан як справний навіть у випадках, коли значення їх діагностичних параметрів наближуються до критичних, що може призвести до раптових відмов радіоелектронної техніки в подальшій роботі. На відміну від функціонального, фізичне діагностування з врахуванням залежності значень від наробітку до відмови з використанням розроблених методів обробки інформації дозволяє заздалегідь визначати елементи, характеристики яких наближуються до критичних; визначати технічний стан радіоелектронної техніки в реальному часі; проводити моніторинг та прогнозувати її стан. Методика, яка представлена, враховує таку залежність для енергодинамічного методу діагностування при обробці діагностичної інформації з використанням інформаційних технологій, а її застосування на основі фізичного діагностування дозволить значно покращити показники надійності радіоелектронної техніки та уникнути її раптових відмов і багатьох негативних наслідків, пов'язаних з ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц641.43 + З844-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Безпілотна авіація у військовій справі : [колект. монографія] / С. П. Мосов, М. В. Погорецький, С. М. Салій, О. В. Сєлюков, А. Л. Фещенко; ред.: С. П. Мосов. - Київ : Інтерсервіс, 2019. - 322 c. - Бібліогр.: с. 298-322 - укp.

Розкрито питання створення, становлення та бойового застосування безпілотної авіації (БА) у воєнних конфліктах XX і XXI ст. Розглянуто класифікацію, функції та завдання БА. Визначено фактори, що впливали на застосування та розвиток БА. Увагу приділено застосуванню бойових дронів під час виконання ударних завдань і завдань бойового забезпечення, а також у воєнних конфліктах під час розвідувальних завдань. Висвітлено особливості використання досвіду застосування БА. Описано способи протидії БА. Проаналізовано сучасний стан та окреслено перспективи подальшого розвитку бойових дронів за досвідом зарубіжних країн та України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сєлюков О. В. 
Принципи побудови датчика лазерного опромінювання / О. В. Сєлюков, Ю. І. Хлапонін // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2020. - № 1. - С. 197-204. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Лазерний мікрофон для акустичного спостереження або пристрій для лазерного прослуховування на далеких відстанях це високотехнологічний апарат для збору інформації, в якому використовується невидимий інфрачервоний лазерний промінь, за допомогою якого проводиться підслуховування розмов цільового об'єкта. Цей пристрій є достатньо ефективним пристроєм і надає змогу оператору виконувати прослуховування аудіосигналів, що виходять із будь-якого цільового приміщення, що має, принаймні, одне вікно, на значній відстані, яке становить 300 - 1000 м. Такий пристрій спеціально розроблено для застосування в ситуаціях, коли вхід у приміщення персоналу для розміщення пристрою для підслуховування в цільовій області є небажаним або неможливим. Лазерний мікрофон важко виявити в процесі функціонування, тому що інфрачервоний промінь лазера є повністю невидимим для неозброєного ока. Якщо знати, що лазерна апаратура прослуховування використовується, то її знаходження не викликає труднощів. Її розвідувальною ознакою є лазерна пляма на склі вікна розміром від 2 до 20 мм. Неозброєними очима її не видно, але в будь-який пристрій нічного бачення ця пляма буде виглядати як друге сонце. Форма цієї плями надасть додаткову інформацію щодо розташування джерела лазерного випромінювання: кругла пляма - джерело навпроти вікна, еліпс - з боку. Розглянуто принципи виявлення апаратури лазерного прослуховування пасивним датчиком, який розміщується в контрольованому приміщенні окремо або в складі інших технічних засобів захисту інформації. Такий датчик імітує приймальну частину стандартного лазерного мікрофону. Щоб виявити таке лазерне випромінювання, необхідна оптична система, фотоприймальний пристрій та електронна схема з пороговим пристроєм, а також необхідно врахувати ряд особливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-530.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського