Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Супонєв В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Руднєв В. К. 
Ефективність використання газового змащення при проколюванні грунту / В. К. Руднєв, В. М. Супонєв, С. Л. Хачатурян // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2013. - № 2. - С. 2-6. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено зусилля опору грунту проколюванню конічним робочим органом і на його основі встановлено значення показника ефективності зниження вказаного зусилля за рахунок використання ефекту газового змащення в залежності від кута загострення робочого органу та коефіцієнта зовнішнього тертя грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2 + П032.2,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хмара Л. А. 
Машини для земляних робіт : підручник / Л. А. Хмара, С. В. Кравець, М. П. Скорблюк, В. Г. Нікітін, М. І. Дерев'янчук, В. М. Супонєв; ред.: Л. А. Хмара, С. В. Кравець. - Харків : ХНАДУ, 2014. - 546 c. - Бібліогр.: с. 536-539 - укp.

Наведено загальні відомості про машини для земляних робіт. Викладено етапи розвитку будівельних машин та загальні питання їх конструкції, проектування і виробництва. Розглянуто конструкції та особливості робочих процесів землерийних, землерийно-транспортних машин і обладнання для ущільнення грунтів. Описано методи розрахунків цих груп машин. Розкрито напрями розвитку машин для земляних робіт у країні й за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сідак В. С. 
Сучасні та інноваційні технології в безпеці газопостачання : монографія / В. С. Сідак, В. М. Супонєв, Ю. Ф. Броневський; ред.: В. С. Сідак; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2015. - 433 c. - Бібліогр.: с. 430-433 - укp.

Розглянуто актуальні питання аналізу нещасних випадків і аварій та шляхи надійного й економічного функціонування системи газопостачання за сучасних умов. Визначено інноваційні шляхи підвищення безпеки й ефективності роботи газорегуляторного пункту, розглянуто новітні технології та схеми згідно з вимогами європейських стандартів. Приведено аналіз схеми аварійного ризику та підвищення надійності газових мереж шляхом впровадження новітніх технологій будівництва та реконструкції газових мереж. Викладено сучасні підходи щодо підвищення рівня надійності внутрiшньобудинкових систем газопостачання шляхом впровадження інноваційних схем, технологій та обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763 н6 + Н763-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кравець С. В. 
Визначення еквівалентного та оптимального діаметрів конічно-циліндричного наконечника з виступами для проколювання грунту / С. В. Кравець, О. П. Посмітюха, В. М. Супонєв // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2017. - № 4. - С. 89-97. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Будівництво нових залізничних колій, об'єктів інфраструктури, ремонт та заміна існуючих підземних комунікацій пов'язані з розробкою горизонтальних порожнин у грунті безтраншейним способом. Статичний прокол грунту робочим органом із конусним наконечником є найбільш поширеним методом у практиці формування піонерної свердловини при безтраншейному прокладанні розподільних комунікацій. Однак, у процесі виконання проектних розрахунків отримання пілотної свердловини та подальшого її розширення до необхідних розмірів гостро стоїть питання способів розрахунків робочих зусиль. Існуючі методики спираються на емпіричні залежності та експериментальні коефіцієнти, що зменшують точність підрахунків та збільшують вартість робіт. Пропонується визначення еквівалентного діаметра конічного наконечника, що зумовлений діаметром свердловини, та теоретичний спосіб розрахунку оптимальних параметрів грунтопроколюючої головки з використанням відомих параметрів: типу грунту та його вологості, що визначаються за Державними будівельними нормами (ДБН). Отримані теоретичні дослідження можуть бути використані з метою підвищення ефективності робочого обладнання для проколу грунту статичним методом при безтраншейному прокладанні підземних комунікацій. Встановлена залежність еквівалентного діаметра основи конуса від діаметра циліндричної частини наконечника проколюючої головки, яка дозволяє усунути з процесу статичного проколювання сили тертя на бічній циліндричній поверхні наконечника. Теоретичні розрахунки для визначення оптимальних діаметрів конічного наконечника з виступами для проколювання грунту дозволили встановити: якщо діаметр конуса більший максимально-граничного діаметра свердловини (грунтової порожнини), то лобовий опір конічно-циліндричного наконечника зростає інтенсивніше за опір циліндричної частини наконечника. При проведенні розрахунків із вибору розмірів робочих органів для проколювання грунту вихідними даними є тип грунту та його характеристики за ДБН, а також вологість грунту, визначена традиційними способами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кравець С. В. 
Визначення реакцій грунту і величини відхилення від осі руху при його проколі асиметричним наконечником / С. В. Кравець, В. М. Супонєв, С. П. Балесний // Автомоб. трансп.. - 2017. - Вып. 41. - С. 155-162. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Під час проколу грунту часто виникає необхідність змінювати траєкторію руху. Запропоновано аналітичний спосіб визначення реакцій грунту і величини відхилення від прямолінійного руху робочого органа з асиметричним наконечником, який може бути використаний для керування траєкторією під час проколу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Супонєв В. М. 
Керування процесом корекції траєкторії руху робочого органу при статичному проколі грунту / В. М. Супонєв // Автомоб. трансп. : сб. науч. тр. - 2018. - Вып. 43. - С. 125-131. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Під час горизонтального проколу грунту установками статичної дії виникає необхідність корегувати траєкторію руху робочого органу з конусним наконечником. Розкрито можливість керування траєкторією руху за допомогою робочого органу з адаптованим наконечником та визначаються умови корекції траєкторії його руху. Сфокусовано значну увагу неоднозначність і невизначеності результатів гри, що забезпечують її проблемний характер і виявляють здібності та вольові якості гравців. Правильна організація гри допомагає студентам здійснювати діяльність, що є фаховою за напрямом, проте ця діяльність виступає як навчальна і методична виправдана за своїми результатами та загальним пізнавальним змістом. У процесі підготовки ділової гри, проведення й обговорення її результатів кожен учасник має змогу для самоствердження і самовдосконалення своїх знань, умінь і навичок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-060.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Супонєв В. М. 
Визначення величини зони деформування урунту конусно-циліндричним наконечником і тиску на бічній поверхні / В. М. Супонєв // Вестн. ХНАДУ : сб. науч. тр. - 2018. - Вып. 83. - С. 22-28. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Під час формування горизонтальної свердловини для безтраншейного прокладання інженерних комунікацій шляхом продавлювання грунту конусно-циліндричним наконечником частина його потрапляє в середину труби для подальшого видалення назовні, а частина ущільнюється навколо, що зменшує загальний об'єм екскавації грунту. Такий спосіб створення свердловини називають комбінованим. Ущільнення грунту викликає його деформування, що може викликати зсув та пошкодження прилеглих комунікацій або інших підземних споруд. Тому важливим стає питання щодо визначення розміру їх поширення. Наведено розрахунки величини зони деформування грунту конусно-циліндричним наконечником та тиску на його бічній поверхні залежно від його параметрів і властивостей грунту що розробляється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н788 + Н581.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Супонєв В. М. 
Створення обладнання для розробки горизонтальних свердловин комбінованими способами статичної дії : монографія / В. М. Супонєв; Харків. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Харків : ХНАДУ, 2018. - 195 c. - Бібліогр.: с. 175-191 - укp.

Розглянуто обладнання до технологій створення горизонтальних свердловин для безтраншейного прокладання підземних комунікацій та розкрито переваги комбінованого способу розробки грунту статичної дії. Особливу увагу приділено силовим розрахункам взаємодії робочих органів з грунтом й вибору параметів у випадку комбінації технології проколу та продавлювання грунту за умов мінімізації сил опору грунту й енергоємності процесу відповідно до визначенних процесів і технологічних вимог до будівництва. Наведено результати польових експериментальних досліджень, які підтверджують можливість практичного використання обладнання для реалізації комбінованих технологій створення свердловин установками статичної дії та їх високу адекватність з отриманими теоретичними розрахунками. Запропоновано інженерну методику вибору обладнання та розрахунку їх раціональних параметрів відповідно до силового привода установок статичної дії та грунтових умов під час створення горизонтальних свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.121.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кравець С. В. 
Визначення довжини лемеша та сили різання грунту різцями (зубами) траншейних екскаваторів / С. В. Кравець, О. З. Бундза, В. М. Супонєв, О. О. Гапонов // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 88, т. 2. - С. 78-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Одержано прості залежності для визначення довжини лемеша на критичній глибині різання різців, що дозволяє визначити їх опір різанню. Одеражно апроксимацийни залежності щодо відносної довжини лемешів для асиметричного блокованого і напівблокованого різання грунту крайніми бічними різцями і для напівблокованого критичноглибинного різання грунту середніми різцями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.1-513.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Супонєв В. М. 
Визначення алгоритму вибору технологій та робочого обладнання для ефективного утворення свердловин під час прокладання підземних комунікацій / В. М. Супонєв // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 88, т. 2. - С. 93-98. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано алгоритм вибору технологій утворювання горизонтальних свердловин та методики визначення параметрів наконечників для утворення підземних комунікаційних порожнин статичним проколюванням, продавлюванням грунту та їх комбінацією. Основою одержаних методик є результати комплексного дослідження процесів розроблення свердловин в грунті наконечниками робочих органів, які забезпечують безтраншейне прокладання інженерних комунікацій із врахування технологічних особливостей процесів та фізико-механічних властивостей грунтів. Запропонований алгоритм дозволяє на стадії проектування інженерних мереж визначити ефективну технологію статичного проколу грунту та підібрати обладнання відповідно до технологічних особливостей та умов створення комунікаційних порожнин в грунті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Супонєв В. М. 
Методологічні основи та практика створення мінімальноенергоємних робочих органів для формування комунікаційних порожнин в грунті : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.05.04 / В. М. Супонєв; Харків. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Харків, 2020. - 44 c. - укp.

Розроблено узагальнені теоретичні залежності, які вперше отримані на основі закону рівності мас грунту до і після його руйнування та нормативних фізико-механічних властивостей грунтів, що сприяють створенню спеціальних високоефективних установок для безтраншейного прокладання інженерних підземних комунікацій на базі встановлених закономірностей взаємодії їх робочих органів з грунтовим середовищем методами статичного проколу грунту, його продавлювання та їх комбінації. Обгрунтовано вибір високоефективних методів статичного формування свердловин для безтраншейного прокладання інженерних комунікацій залежно від її параметрів і грунтових умов та в створенні алгоритму визначення раціональних параметрів робочих органів для розробки грунту в кожному випадку. Встановлено закономірності утворювання зон деформування грунту при просуванні робочих органів та визначено їх розміри. Сформульовано підходи щодо визначення параметрів робочого органу у вигляді зрізаного циліндра та їх вплив на траєкторію руху головки в грунті, встановлено мінімальний та максимальний кут його зрізу залежно від грунтового середовища та жорсткості штанг. Розроблено методологію та алгоритм вибору методів та розрахунку робочого обладнання для створення комунікаційних порожнин відповідно до їх параметрів та умов проходки в різних типах грунтів. Обгрунтовано типоряд силових установок та параметри їх робочих органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Супонєв В. М. 
Методологічні основи та практика створення мінімальноенергоємних робочих органів для формування комунікаційних порожнин в грунті : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.05.04 / В. М. Супонєв; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків, 2020. - 44 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444795 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Супонєв В. М. 
Встановлення величини відхилення грунтопроколювального робочого органа з асиметричним наконечником при корекції траєкторії його руху / В. М. Супонєв, С. П. Балесний, І. Г. Пімонов // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 92, т. 1. - С. 172-177. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У процесі статичного проколу грунту проколювальна головка може непередбачено змінювати напрямок руху. Для його корекції може бути використана головка з асиметричним наконечником. Представлено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо визначення величини відхилення від закладеної траєкторії руху асиметричного грунтопроколювального робочого органа залежно від його геометричних параметрів та фізико-механічних властивостей типових грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.03-5 + О311-063-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кравець С. В. 
Визначення критично глибинних сил різання урунтів та енергоємності ланцюгово-скребкових траншейних екскаваторів / С. В. Кравець, В. М. Супонєв, О. О. Гапонов // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 92, т. 1. - С. 192-199. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Отримані залежності для визначення силових та енергетичних параметрів ланцюгово-скребкових траншейних екскаваторів, у яких різці працюють у режимі критичної глибини різання грунтів. За результатами проведених досліджень розроблено методику комплексного розрахунку екскаваторів безперервної дії ланцюгового типу, які широко використовуються в процесі траншейного прокладання лінійно-протяжних ділянок інженерних комунікацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.1-513.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Плугіна Т. В. 
Проектування компонентів системи адаптивного управління конвеєрним транспортом / Т. В. Плугіна, О. В. Єфименко, В. М. Супонєв, Н. О. Ніколайчук // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 93. - С. 26-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто завдання підвищення ефективності функціонування системи управління конвеєрними лініями за рахунок використання алгоритмів адаптації в умовах невизначеності. Проаналізовано питання проектування компонентів системи адаптивного управління конвеєрним транспортом. Запропоновано принципи створення адаптивних систем управління, технічного забезпечення та вимоги, що висуваються до основних компонентів системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: О931-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наукові основи та практика створення мінімальноенергоємних робочих органів для формування комунікаційних порожнин в ґрунті : [колект.] монографія / С. В. Кравець, В. М. Супонєв, О. П. Посмітюха, С. П. Балесний ; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків : ХНАДУ, 2021. - 303 c. - Бібліогр.: с. 264-267 - укp.

Розглянуто обладнання до технологій створення комунікаційних порожнин в ґрунті для безтраншейного прокладання розподільних інженерних мереж, в тому числі в стислих міських умовах. Наведено наукові основи та практику створення мінімальноенергоємних робочих органів для формування комунікаційних порожнин у ґрунті шляхом його проколу, продавлювання та їх комбінації. Особливу увагу приділено вибору параметрів робочого органа для керованого проколу ґрунту. Наведені результати польових експериментальних досліджень підтверджують можливість практичного використання обладнання для утворювання свердловин установками статичної дії та їх високу адекватність з теоретичними розрахунками. Одержано інженерну методику розрахунку раціональних параметрів обладнання для створення комунікаційних порожнин в ґрунті відповідно до технологічних процесів і ґрунтових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н788-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кравець С. В. 
Експериментальне визначення критичної глибини блокованого різання урунтів різцями та довжини лемеша ланцюгових екскаваторів / С. В. Кравець, В. М. Супонєв, О. О. Гапонов, В. М. Рагулін, О. В. Щукін, О. А. Дмитренко // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 95. - С. 43-53. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто методику експериментальних досліджень та пристрої для реалізації робочих процесів розробки траншеї ланцюгово-скребковими екскаваторами, визначено критичну глибину асиметричного блокованого різання грунту різцями і довжину лемеша, проведено порівняння встановлених результатів із теоретичними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
18.

Супонєв В. М. 
Визначення максимального тяглового зусилля гвинтового робочого органу при проколі грунту / В. М. Супонєв, С. М. Вівчар, В. М. Рагулін, О. В. Орел, О. М. Олєйнікова, С. Г. Ковалевський // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 95. - С. 54-62. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто методику теоретичного визначення максимального тяглового зусилля гвинтового робочого органу при встановлених параметрах лопаті та діаметра свердловини для безтраншейного прокладання підземних комунікацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5 + Н78-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Татаринський В. Б. 
Методологія управління проєктом розвитку автоматизованих технологічних процесів виробництва теплих асфальтобетонних сумішей / В. Б. Татаринський, Р. І. Рибалко, Ю. А. Петренко, В. М. Супонєв // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 95. - С. 74-82. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проведено аналіз світового досвіду виробництва теплих асфальтобетонних сумішей. Визначено особливості розвитку автоматизованих технологічних процесів виробництва теплих асфальтобетонних сумішей на вітчизняних підприємствах. Розглянуто основні засоби модифікації бітумів під час їх виробництва. Запропоновано методологію управління проєктом розвитку автоматизованих технологічних процесів виробництва теплих асфальто-бетонних сумішей.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-033.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
20.

Супонєв В. М. 
Вплив кінематики робочого обладнання землерийних машин на процес глибокого вібраційного різання зв'язаних грунтів / В. М. Супонєв, В. М. Рагулін, С. Г. Ковалевський, О. В. Орел, С. В. Кравець, А. А. Нечидюк // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 99. - С. 84-91. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу кінематики обладнанням землерийних машин на процес вібраційного різання грунтів під час безтраншейного прокладання лінійно-протяжних підземних комунікацій та дренажних систем. Установлено значення шляху та швидкості переміщення ножового робочого органа в будь-який момент часу від частоти його коливання, амплітуди за умови фіксованих значень швидкості руху та визначено напрямок коливань залежно від співвідношення поступальної та вібраційної швидкостей. Аналіз впливу кінематики робочого обладнання на процеси глибокого різання грунтів дав змогу отримати умови ефективного використання вібраційного приводу, що спрямовано на зниження тяглового зусилля та зменшення енерговитрат на процес.



Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського