Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Скоробогатий Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Білокриницька Л. М. 
Періодична та довготермінова мінливість солоності Південної Атлантики за даними вимірів на антарктичній станції "Академік Вернадський" / Л. М. Білокриницька, С. В. Клок, Г. М. Крученицький, Т. В. Скоробогатий // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеоролог. ін-ту. - 2007. - Вип. 256. - С. 223-232. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

З використанням методів лінійного та нелінійного регресивного аналізу одержано параметри періодичної мінливості та трендів солоності, а також температури води та повітря на підставі даних, одержаних внаслідок спостережень, за 2000 - 2006 рр. Установлено, що крім сезонних коливань зазначені параметри беруть участь у більш повільному коливанні з основним періодом 3 роки. Солоність і температура води мають статистично вагомі від'ємні тренди. Показано, що ці тренди формуються за рахунок синхронних негативних викидів, зумовлених зростанням рівня прісної води від руйнування льодового щиту Антарктики під час антарктичного літа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(92)91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скоробогатий Т. В. 
Вплив гетерофазних реакцій на формування весняної озонової аномалії в Антарктиді : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Т. В. Скоробогатий; НАН України. Ін-т хімії поверхні. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Розроблено математичну модель вертикального розподілу озону та температури в атмосфері, що дає змогу проводити якісний аналіз стану озоносфери, тобто виявити її основні риси без детальних числових розрахунків. Розглянуто традиційний механізм виникнення весняної озонової аномалії в Антарктиді (ВОАА) і показано його внутрішню суперечливість. Запропоновано альтернативний механізм, згідно з яким антикореляція відносин суміші для озону й оксиду хлору, що спостерігається в період ВОАА, обумовлена гетерофазними реакціями прямого руйнування молекул хористого нітрозилу та озону на фотоактивованій поверхні частинок полярних стратосферних хмар. З застосуванням методу температурно-програмованої десорбційної мас-спектрометрії досліджено гетерогенні хімічні реакції за участю озону з метою моделювання відповідних реакцій, потенційно здатних брати участь у балансі озону в атмосфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д231.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського