Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сичевський А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Сичевський А. С. 
Психологічні особливості емоційного компонента емпатії у пубертатному періоді : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А. С. Сичевський; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - К., 2004. - 22 c. - укp.

Вивчено психологічні особливості емоційного компонента емпатії у пубертатному періоді. Емпатію розглянуто як переважно природну властивість тварин і людини та визначено як здатність відгукуватися на переживання іншого, розкрито суть емпатії, що проявляється у діалектичній взаємодії емоційного, когнітивного та поведінкового компонентів емпатії. Зауважено, що природу емпатії можна виявити з використанням емоційного компоненту, який визначає межі емпатійного прояву. Досліджено розвиток емпатії, який зумовлюється процесом опосередкування та перетворення біологічного до соціального. Виявлено та статистично доведено, що розвиток емоційного компонента емпатії підлітків має свої особливості та відбувається нерівномірно, що зумовлено статевим дозріванням. Ці особливості є результатом перебудови всіх психічних функцій особистості у підлітковому віці, що призводить до прогресивного розвитку емоційного компонента емпатії. Розроблено методичні рекомендації щодо урахування психологічних особливостей розвитку даного компонента у навчально-виховній роботі з підлітком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.6 + Ч314.0 + Ю983.402.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сичевський А. О. 
Старообрядницькі громади на Житомирщині у 1945 - 1991 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. О. Сичевський; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2015. - 24 c. - укp.

Досліджено історію старообрядницьких громад на Житомирщині у 1945 - 1991 рр., процес їх структурування та трансформацій за умов радянської дійсності. На основі широкого кола джерел і літератури з'ясовано внутрішнє становище старообрядницьких громад області: динаміку чисельності громад, їх соціально-демографічні зміни, забезпеченість кадрами священнослужителів, наявність у віруючих культових будівель. Значну увагу приділено особливостям етноконфесійної ідентичності старообрядців. Розглянуто специфіку релігійної політики, визначено головні напрями її провадження радянськими органами влади. Розкрито роль уповноваженого Ради в справах релігій та культів при Житомирському облвиконкомі у питаннях державної політики щодо старообрядницьких громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)63-515 + Э372.242.092(4УКР-4ЖИТ)36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сичевський А. О. 
Духовенство Древлеправославної Церкви Христової та інститут безпопівських духовних наставників на Житомирщині у 1945 - 1991 рр.: просопографічний портрет / А. О. Сичевський // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 50. - С. 209-217. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Розкрито просопографічний портрет старообрядницького духовенства Древлеправославної Церкви Христової Білокриницької ієрархії та безпопівських духовних наставників Житомирської області. Розглянуто внутрішнє протиборство у попівщині між прибічниками схвалення "Окружного послання" та неокружниками, що були представлені Балтською (Південною) єпархією Древлеправославної Церкви Христової. Встановлено, що на Житомирщині неокружники тривалий час займали домінуючу позицію та очолювалися священиком А. Глазовим. Звернено увагу на конфлікти парафій з священиками, що виникали внаслідок недбалого ставлення до ввірених обов'язків, фінансових махінацій, пиятики. Відзначено, що завдяки заходам обласних органів влади старообрядці-попівці Житомирщини були позбавлені можливості мати власних священнослужителів. Виявлено, що в окреслений період Житомирщина була єдиним регіоном, де легально існували федосіївські громади. Стверджено, що безпопівці-федосіївці головний акцент робили на релігійній просвіті всередині громад, а до світської освіти ставилися зневажливо. Подано характеристику духовних наставників старообрядців поморської згоди, що переважали на Житомирщині та мали п'ятнадцять громад. Розкрито проблему браку кадрів, що могли б обіймати посади наставників, яка гостро постала у безпопівців в першій половині 1980-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.242.092(4УКР-4ЖИТ)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського