Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Сеті Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Оптичні властивості масивних кристалів і низькорозмірних систем : метод. вказівки до спецкурсу / уклад.: М. В. Ткач, Ю. О. Сеті; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2008. - 55 c. - Бібліогр.: с. 55. - укp.

Висвітлено теоретичні засади дослідження оптичних властивостей масивних кристалів і низькорозмірних систем. Увагу приділено вивченню та порівнянню оптичної провідності у випадках одно- та двовимірних напівпровідникових наносистем і масивних напівпровідників.

Освещены теоретические основы исследования оптических свойств массивных кристаллов и низкоразмерных систем. Уделено внимание изучению и сравнению оптической проводимости в случаях одно- и двухмерных полупроводниковых наносистем и массивных полупроводников.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374я73-5

Шифр НБУВ: ВА713169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткач М. В. 
Метод IBSD-матриці в теорії резонансних енергій і ширин квазістаціонарних станів електрона у несиметричній двобар'єрній резонансно-тунельній структурі / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті // Укр. фіз. журн. - 2009. - 54, № 6. - С. 614-623. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 в641.0 + В377.1 в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Сеті Ю. О. 
Властивості електронних і екситонних спектрів та їх перенормування взаємодією з фононами у відкритих квантових точках : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю. О. Сеті; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2007. - 20 c. - укp.

Побудовано теорію еволюції електронного спектра від стаціонарного у тришаровій двоямній закритій сферичній квантовій точці (СКТ) за умов збільшення товщини зовнішнього шару-ями до фізичної безмежності до квазістаціонарного спектра, у простій відкритій СКТ. Показано, що за цього розподіл за енергіями ймовірностей знаходження електрона всередині тришарової закритої квантової точки має характер дискретної смуги, які за безмежної товщини зовнішнього шару-ями наближаються до резонансного рівня та півширини непреревної смуги квазістаціонарних станів простої відкритої СКТ. Побудовано теорію квазістаціонарних станів екситона та теорію електрон-фононної та екситон-фононної взаємодії. Показано, що невелике зміщення екситонного резонансного рівня головним чином формується кулонівською взаємодією електрона та дірки у внутрішньому шарі-ямі, зі збільшенням товщини бар'єра воно зростає за величиною. За методом функції Гріна показано, що довгохвильове зміщення резонансних рівнів електрона, дірки й екситона з рахунок взаємодії цих квазічастинок, з обмеженими поляризаційними фононами внутрішнього шару-ями тришарової закритої наносистеми має незначну величину, яка збільшується зі збільшенням товщини шару-бар'єра.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022 + В379.21,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ткач М. В. 
Властивості спектра сферично-симетричних станів електронів у закритих СКТ з двома потенціальними ямами, що переходить у відкриту СКТ / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті // Наук. вісн. Чернів. ун-ту. Сер. Фізика, електроніка. - 2006. - Вип. 303. - С. 13-16. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Сеті Ю. О. 
Еволюція спектральних параметрів важкої та легкої дірок у трибар'єрній резонансно-тунельній структурі / Ю. О. Сеті // Фізика і хімія твердого тіла. - 2010. - 11, № 1. - С. 39-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У моделі ефективних мас і прямокутних потенціальних бар'єрів у симетричній трибар'єрній резонансно-тунельній структурі за допомогою методу функції розподілу досліджено еволюцію та розщеплення вироджених квазістаціонарних станів важкої та легкої дірки внаслідок зміни потужності зовнішніх бар'єрів. Показано, що еволюція резонансних енергій і ширин усіх квазістаціонарних станів важкої та легкої дірок є якісно однаковою. Розщеплення вироджених квазістаціонарних станів обох типів казічастинок відбувається в околі критичних значень товщин зовнішніх бар'єрів, що не перевищують половину товщини внутрішнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.25 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткач М. В. 
Квазістаціонарні стани електрона і провідність симетричної трибар'єрної резонансно-тунельної структури / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті // Укр. фіз. журн. - 2010. - 55, № 7. - С. 801-810. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Властивості резонансно-тунельних структур у квантових каскадних лазерах : метод. вказівки до спецкурсу / уклад.: Ю. О. Сеті, М. В. Ткач; МОНМС України, Чернів. нац. ун-т. ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2012. - 27 c. - Бібліогр.: 18 назв - укp.

У наближенні ефективних мас і прямокутних потенціалів розвинено теорію електроної динамічної провідності плоскої багатошарової резонансно-тунельної структури у постійному електричному полі в моделі відкритої наносистеми та сил осциляторів квантових переходів у моделі закритої наносистеми. На прикладі експериментально реалізованих квантових каскадних лазерів з три- та чотирибар'єрною активною зоною окремого каскаду показано, що саме теорія динамічної провідності у моделі відкритого каскаду найбільш адекватно описує процес випромінювання високочастотного електромагнітного поля під час проходження електронів крізь резонансно-тунельні структури у постійному електричному полі. Доведено, що вибрані геометричні параметри активних зон у перших експериментально створених квантових каскадних лазерах найбільш оптимальні, а експериментальні та теоретичні величини енергій випромінювання корелюють між собою з точністю до декількох відсотків.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 я73 + З86-53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р122129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ткач М. В. 
Вплив нелінійної міжелектронної взаємодії на тунелювання електронів крізь несиметричну двобар'єрну резонансно-тунельну структуру / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті, І. В. Бойко // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 8. - С. 852-862. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У моделі ефективних мас і прямокутних потенціалів, враховуючи взаємодію між електронами, розвинено квантово-механічну теорію коефіцієнта прозорості, позитивної та від'ємної провідностей моноенергетичного пучка електронів крізь відкриту плоску несиметричну двобар'єрну резонансно-тунельну структуру (НДБРТС), яка може слугувати активним елементом квантового каскадного лазера чи квантового каскадного детектора. На прикладі НДБРТС встановлено властивості коефіцієнта прозорості та провідності наносистеми залежно від енергії електронів і частоти електромагнітного поля. Показано, як властивості активної провідності можна використовувати для експериментальної оцінки резонансних енергій і резонансних ширин електронних квазістаціонарних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ткач М. В. 
Теорія властивостей резонансно-тунельних наноструктур, як активних елементів квантових каскадних лазерів і детекторів / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті // Укр. фіз. журн. - 2013. - 58, № 2. - С. 182-188. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На базі моделі прямокутних потенціалів та ефективних мас електрона побудовано теорію спектральних параметрів квазістаціонарних станів і динамічної провідності відкритої трибар'єрної резонансно-тунельної системи, як активного елемента квантового каскадного лазера чи квантового каскадного детектора. Показано, що оптимальна робота трибар'єрної резонансно-тунельної структури досягається належним вибором її геометричної конфігурації, за рахунок розміщення внутрішнього бар'єра ближче до вхідного в такому положенні, яке визначається величиною енергії електромагнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 + В377 + З86-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сеті Ю. О. 
Теорія квазістаціонарних станів і електронного транспорту крізь резонансно-тунельні наноструктури : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Ю. О. Сеті; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 44 c. - укp.

Зауважено, що у моделі прямокутних потенціалів та ефективних мас квазічастинок у відкритій сферичній квантовій точці (СКТ) та плоскій резонансно-тунельній структурі (РТС) побудовано теорію квазістаціонарних станів (КСС) та їх спектральних характеристик, визначених методами коефіцієнта прозорості, функції розподілу густини ймовірності та S-матриці. Установлено, що метод функції розподілу густини ймовірності універсальний, оскільки дозволяє визначити спектральні параметри КСС квазічастинок у наносистемі з довільними геометричними параметрами й у довільній області енергій. В одномодовому малосигнальному наближенні на основі нестаціонарної теорії збурень з напруженістю електричної складової електромагнітного поля, як малим параметром, побудовано теорію динамічної провідності багатошарової РТС з однаковими глибинами потенціальних ям, як каскаду квантових каскадних детекторів (ККД), а також РТС з різними глибинами потенціальних ям без постійних полів та з однаковими глибинами потенціальних ям у постійних поздовжньому електричному та поперечному магнітному полях, як квантових каскадів лазерів (ККЛ). Показано, що геометричні параметри каскадів експериментальних ККД і ККЛ є найбільш оптимальними, оскільки у необхідній області частот забезпечують максимальні величини динамічних провідностей за мінімальних часів життя електрона у робочих КСС. Побудовано теорію електронного транспорту крізь двобар'єрну резонансно-тунельну структуру (ДБРТС) в електромагнітному полі з урахуванням міжелектронної взаємодії. Показано, що ця взаємодія майже не впливає на максимальні величини коефіцієнта прозорості та динамічної провідності РТС, деформуючи їх форму від лоренцової до клиноподібної. На основі розкладу у ряд Фур’є точного аналітичного розв’язку повного одновимірного рівняння Шредінгера, яке описує тунелювання електронів крізь відкриту РТС у електромагнітному полі довільної напруженості та частоти, побудовано теорію фотон-супровідного електронного транспорту. Показано, що під дією потужного електромагнітного поля в РТС виникають основні, сателітні та змішані комплекси цих КСС, які зумовлюють виникнення нових специфічних каналів прозорості наносистеми з властивостями, сильно залежними від характеристик електромагнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ткач М. В. 
Роль двофотонних електронних переходів у роботі квантових лазерів / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті, І. В. Бойко, М. В. Паньків // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2014. - 11, № 4. - С. 9-17. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У наближенні ефективних мас та прямокутних потенціальних ям і бар'єрів для електрона на основі аналітично знайдених розв'язків повного рівняння Шредінгера розвинено теорію динамічної провідності трибар'єрної резонансно-тунельної наноструктури у слабкому електромагнітному полі з урахуванням двофотонних електронних переходів з різними частотами. Показано, що вклад двофотонних електронних переходів з випромінюванням електромагнітних хвиль у загальну величину динамічної провідності в оптимальних конфігураціях трибар'єрної наноструктури може досягати 40 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З854.2 + З86-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ткач М. В. 
Вплив обмежених поляризаційних фононів на електронний спектр трибар'єрної активної зони квантового каскадного детектора / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті, Ю. Б. Гринишин // Укр. фіз. журн.. - 2014. - 59, № 12. - С. 1191-1200. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 в641 + В379.271.2 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Ткач М. В. 
Взаємодія електронів з обмеженими фононами у багатошаровій резонансно-тунельній структурі / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті, І. В. Бойко, Ю. Б. Гринишин // Фізика і хімія твердого тіла. - 2014. - 15, № 1. - С. 20-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розвинено теорію стаціонарного спектра та хвильових функцій електрона в плоскій багатошаровій резонансно-тунельній структурі (РТС) в постійному електричному полі як моделі активної зони квантового каскадного лазера. Для цієї ж наноструктури в моделі діелектричного континууму розвинено теорію спектра обмежених оптичних фононів. Із використанням знайдених хвильових функцій електрона та потенціалів поляризації фононів розвинено теорію взаємодії електронів з обмеженими фононами у багатошаровій наноструктурі. Одержано гамільтоніан електрон-фононної взаємодії у представленні вторинного квантування. Для експериментально створеної РТС виконано розрахунок електронного та фононного спектрів, а також потенціалу поляризації обмежених фононів. Виконано розрахунки парціальних зсувів для перенормованого взаємодією з обмеженими фононами електронного спектра. Результати розрахунків електронного спектра добре корелюють з експериментом.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 + В379.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сеті Ю. О. 
Теорія динамічної провідності трибар'єрної резонансно-тунельної структури з двофотонними лазерними переходами / Ю. О. Сеті, І. В. Бойко, М. В. Паньків // Фізика і хімія твердого тіла. - 2015. - 16, № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У наближенні ефективних мас і прямокутних потенціальних ям і бар'єрів для електрона, з використанням знайдених розв'язків повного рівняння Шредінгера, розвинено теорію активної динамічної провідності трибар'єрної резонансно-тунельної структури (InGaAs/InAlAs) з різними глибинами потенціальних ям у слабкому електромагнітному полі в одно- та двофотонному наближенні. Показано, що зміною концентрації Ga можна одержати такі геометричні конфігурації наноструктури, як активної зони квантового каскадного лазера, в яких на базі електронних квантових переходів з випромінюванням двох фотонів однакової енергії відбувається зростання інтенсивності лазерного випромінювання. Встановлено, що вклад двофотонних переходів у сумарну величину динамічної провідності складає не менше ніж 37 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В379.271.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сеті Ю. О. 
Роль інтерфейсних фононів у функціонуванні безінжекторного квантового каскадного лазера / Ю. О. Сеті, М. В. Ткач, М. В. Паньків // Укр. фіз. журн.. - 2016. - 61, № 9. - С. 790-800. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

У моделі прямокутного потенціального профілю та ефективної маси електрона і в моделі діелектричного континууму для інтерфейсних фононів одержано гамільтоніан електрон-фононної системи у двоямній резонансно-тунельній структурі у постійному електричному полі. Ця система відіграє роль окремого каскаду безінжекторного квантового каскадного лазера. За допомогою методу температурних функцій Гріна розраховано перенормування параметрів електронного спектра за довільної температури та показано, що, відповідно до експерименту смуга лазерного випромінювання зазнає розширення, але слабо зміщується зі збільшенням температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ткач М. В. 
Квазічастинки у наносистемах. Квантові точки, дроти і плівки : посібник / М. В. Ткач, Ю. О. Сеті, О. М. Войцехівська; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2015. - 385 c. - Бібліогр.: с. 381-385 - укp.

Висвітлено сучасні теоретичні методи досліджень квазічастинок (електронів, дірок, екситонів) та їх взаємодію з фононами у 3d і низькорозмірних наногетеросистемах (квантових точках, дротах і плівках). Розглянуто основні підходи та математичний апарат (рівняння Шредінгера, методи S-матриці й трансфер-матриці, діаграмної техніки Фейнмана у методі функцій Гріна) для розрахунку перенормованих взаємодіями спектральних параметрів квазічастинок у 3d, закритих і відкритих наногетеросистемах (0-, 1-, 2-вимірних). Наведено основні положення теорії динамічної провідності багатошаровими відкритими плоскими резонансно-тунельними структурами, як складовими елементами квантових каскадних детекторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бойко І. В. 
Самоузгоджений розрахунок потенціального профілю GaN/AlN резонансно-тунельних структур / І. В. Бойко, М. В. Ткач, Ю. О. Сеті // Фізика і хімія твердого тіла. - 2017. - 18, № 3. - С. 288-296. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Для резонансно-тунельної структури з GaN-потенціальними ямами та AlN-потенціальними бар'єрами виконано розрахунок внутрішніх полів, спричинених виникаючими у наноструктурі п'єзоелектричною та спонтанною поляризаціями. У моделі ефективних мас для електрона та моделі діелектричного континууму з використанням методу скінченних різниць знайдено самоузгоджені розв'язки системи рівнянь Шредінгера та Пуассона з урахуванням внеску п'єзоелектричної та спонтанної поляризацій. На основі знайдених розв'язків системи рівнянь Шредінгера та Пуассона для резонансно-тунельної структури, що слугувала каскадом експериментально реалізованого квантового каскадного детектора, виконано розрахунок її потенціального профілю та електронного енергетичного спектру. Встановлено, що розрахована величина детектованої енергії відрізняється від експериментально отриманої не більше ніж на 3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сеті Ю. О. 
Властивості повного фононного спектра анізотропних одно- і тришарових вюрцитних наносистем / Ю. О. Сеті, М. В. Ткач // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2017. - 9, № 3. - С. 03028-1-03028-6. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

На основі моделі діелектричного континуума Лоудона розвинено теорію фононного спектра одно- і тришарових анізотропних наносистем вюрцитного типу з дво- і трикомпонентними сполуками. Розраховано і проаналізовано енергетичні спектри обмежених інтерфейсних, напівобмежених та поширювальних фононів. Показано, що специфічні властивості фононного спектра тришарової наносистеми є результатом своєрідної суперпозиції фононних спектрів двокомпонентної і трикомпонентної підсистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.2 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ткач М. В. 
Енергетичний спектр системи локалізованих дворівневих квазічастинок, які взаємодіють з поляризаційними фононами при кріогенних температурах / М. В. Ткач, О. Ю. Питюк, Ю. О. Сеті, О. М. Войцехівська // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 1. - С. 01024-1-01024-6. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За допомогою методу діаграмної техніки Фейнмана - Пайнса розраховано та досліджено перенормований взаємодією з поляризаційними фононами спектр двохрівневих локалізованих квазічастинок за кріогенної температури. Показано, що зі зміною енергетичної відстані між обома початковими станами квазічастинки у системі виникають гібридні стани зі складним спектром енергій, який містить дві серії рівнів, зумовлених взаємодією з фононами. Встановлено, що у спектрах тих систем, де різниця енергій між початковими станами квазічастинки кратна енергії фонона, виникають антикросинги між сусідніми гібридними і основним високоенергетичним станами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сеті Ю. О. 
Коефіцієнт прозорості та квазістаціонарні стани електрона у симетричній двобар'єрній наносистемі з просторово-залежними потенціалом і ефективною масою / Ю. О. Сеті, М. В. Ткач // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 3. - С. 03021-1-03021-5. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського