Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сап'яненко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дзюбенко Л. С. 
Композиції на основі поліпропілену. Вплив модифікованого високодисперсного алюмоаеросилу на процеси плавлення, кристалізації та окиснювальної термодеструкції / Л. С. Дзюбенко, С. І. Левицька, О. О. Сап'яненко, В. В. Брей // Хім. пром-сть України. - 2003. - № 5. - С. 20-24. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Сап'яненко О. О. 
Композиції на основі поліетилену. Вплив природи поверхні пірогенного кремнезему на процеси плавлення та кристалізації / О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, Л. С. Дзюбенко, Є. М. Пахлов, О. О. Чуйко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2004. - 5, № 4. - С. 786-791. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Ключ. слова: поліетилен, композиції, кремнезем, поверхня, модифікування, плавлення, кристалізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Сап'яненко О. О. 
Вплив природи поверхні кремнезему на фізико-механічні властивості композитів на основі поліетилену / О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик // Фізика і хімія твердого тіла. - 2006. - 7, № 2. - С. 367-370. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано, що присутність кремнезему як із гідроксильованою, так і з октильованою поверхнею в композитах на основі поліетилену надвисокої молекулярної маси підвищує мікротвердість поверхневого шару матеріалу. Концентраційна залежність мікротвердості нелінійна. За низького вмісту наповнювачів (до 1 мас. %) мікротвердість різко зростає. В області середніх та високих концентрацій вона повільно підвищується для композитів з гідроксильованим кремнеземом. Для композитів з октильованим кремнеземом за середнього вмісту (1 - 1,5 мас. %) спостерігається максимум і спадання в області високих концентрацій. Композити з октильованим кремнеземом мають вищі питому густину та термостійкість у порівнянні з аналогічними з гідроксильованим кремнеземом. Відмінності в фізико-механічних властивостях композитів пояснено з урахуванням структури граничних шарів композитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сап'яненко О. О. 
Ультратонкі нанокомпозитні волокна на основі поліпропілену / О. О. Сап'яненко, М. В. Цебренко, Є. П. Куваєва, П. П. Горбик, О. О. Чуйко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2006. - 4, вип. 1. - С. 189-198. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Ключ. слова: суміші полімерів, кремнезем, топлення, кристалізація, мікроволокна
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Нижник Т. Ю. 
Фізико-хімічні властивості полігексаметиленгуанідину. Ч. 1. Конденсований стан / Т. Ю. Нижник, О. О. Сап'яненко, І. М. Астрелін, Н. М. Толстопалова // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2006. - № 5. - С. 105-110. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості полігексаметиленгуанідину (ПГМГ) у конденсованому стані та встановлено деякі спектральні характеристики, термогравіметричні параметри, температуру розм'якшення, самозагоряння, спалаху. Вивчено якісний і кількісний склад продуктів термодеструкції (піролізу) ПГМГ. Встановлено, що ПГМГ є досить термостійким і стабільним полімером у широкому інтервалі температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.4-27 + Л713.4-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сап'яненко О. О. 
Вплив високодисперсного кремнезему на фазові переходи в системі поліпропілен - кополіамід / О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, М. В. Цебренко, Л. С. Дзюбенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2007. - 8, № 2. - С. 352-356. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Сап'яненко О. О. 
Вплив кремнезему з різною природою поверхні на структуроутворення в системі поліпропілен - співполіамід / О. О. Сап'яненко, Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, М. В. Цебренко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2009. - 7, вип. 1. - С. 225-236. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За допомогою методів віскозиметрії, оптичної мікроскопії з використанням статистичного аналізу мікроструктур, диференціального термічного аналізу вивчено вплив кремнезему нанорозмірного діапазону з гідроксильованою та метильованою поверхнями на реологічні властивості та на структуроутворення впродовж течії розтопу суміші поліпропілен - співполіамід. Установлено, що нанорозмірні кремнеземи впливають на параметри процесів топлення та кристалізації екструдатів сумішей полімерів. Показано, що нанорозмірний кремнезем із щепленими до поверхні диметильними групами більш ефективно впливає на процес волокноутворення в сумішах поліпропілен - співполіамід за рахунок спорідненості його поверхні до поліпропілену. Знайдено оптимальний склад сумішей та умови екструзії для одержання поліпропіленових мікроволокон із поліпшеними характеристиками. Зроблено висновок, що введення нанорозмірних кремнеземів у суміш поліпропілен - співполіамід є дієвим способом регулювання волокноутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сап'яненко О. О. 
Вплив хімічної природи поверхні кремнезему на структуротворення в сумішах поліпропілен/співполіамід / О. О. Сап'яненко, Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, М. В. Цебренко // Поверхня. - 2009. - Вип. 1. - С. 46-57. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Дзюбенко Л. С. 
Регулювання гідрофільно-гідрофобних властивостей поверхні поліпропіленових мікроволокнистих матеріалів / Л. С. Дзюбенко, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, М. В. Цебренко, І. А. Мельник // Поверхня. - 2010. - Вип. 2. - С. 153-160. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено вплив озонування за ультрафіолетового опромінення (УФО) на величину змочування поліпропіленового мікроволокнистого матеріалу, який використовується як елемент фільтра для води та водних розчинів. Установлено, що величина змочування залежно від тривалості УФО змінюється немонотонно. Таку залежність пов'язують з превалюванням в певному часовому проміжку одного з процесів: утворення кисневмісних продуктів або їх розкладу до безкисневих гідрофобних сполук. Досліджено продуктивність процесу фільтрування залежно від тривалості обробки УФО. Встановлено, що найвища продуктивність процесу фільтрування має місце за коротких термінів обробки фільтрів із поліпропіленових мікроволокнистих полотен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дзюбенко Л. С. 
Вплив нанодисперсної добавки срібло/глинозем на реологічні властивості розплавів та фазові переходи в сумішах поліпропілен/співполіамід / Л. С. Дзюбенко, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, І. О. Цебренко, Н. М. Резанова, І. А. Мельник // Фізика і хімія твердого тіла. - 2014. - 15, № 4. - С. 798-803. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Резанова Н. М. 
Вплив хімічної природи матричного полімера на закономірності течії та процеси структуроутворення в розплавах сумішей полімерів / Н. М. Резанова, М. В. Цебренко, І. А. Мельник, І. О. Цебренко, Л. С. Дзюбенко, О. О. Сап'яненко // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2015. - 6, № 3. - С. 354-363. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено особливості течії та структуроутворення в розплавах сумішей поліпропілену з матричними полімерами різної хімічної будови. Встановлено, що в сумішах поліпропілен/пластифікований полівініловий спирт (ПП/ПВС) переважним типом структури є мікроволокна, навіть за співвідношення компонентів 50:50, яке для інших полімерних сумішей є областю зміни фаз. Величини міжфазного натягу для розплавів ПП/ПВС є значно нижчими у порівнянні з іншими сумішами. Раніше знайдена закономірність, згідно з якою рівноважні величини розбухання опосередковано характеризують явище специфічного волокноутворення, не підтверджується для сумішей ПП/ПВС. Показано, що домішки метилкремнезему знижують в'язкість і підвищують здатність до поздовжньої деформації розплавів сумішей і надають можливість регулювати процеси структуроутворення незалежно від хімічної природи матричного компонента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сап'яненко О. О. 
Вплив нанодисперсної бактерицидної добавки срібло/глинозем на властивості поліпропіленових ниток / О. О. Сап'яненко, Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, М. В. Цебренко, І. А. Мельник, Н. М. Резанова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - 14, № 4. - С. 877-880. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с03 + М373.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Дзюбенко Л. С. 
Вплив пластифікатора на процеси структуротворення та кристалізації у сумішах поліпропілен-полівініловий спирт / Л. С. Дзюбенко, В. П. Плаван, Н. М. Резанова, О. І. Оранська, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик // Фізика і хімія твердого тіла. - 2017. - 18, № 1. - С. 129-133. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Встановлено, що введення 7,0 - 15,0 мас. % гліцерину у суміш поліпропілен/полівініловий спирт (ПП/ПВС) із співвідношенням компонентів 30/70 мас. % не змінює характеру структуротворення ПП у матриці ПВС: поряд із мікроволокнами, утворюються частинки, плівки та зовнішня оболонка. У цьому випадку зі зростанням концентрації селективного пластифікатора волокнотворення ПП у матриці ПВС погіршується - зростають середній діаметр мікроволокон і масова частка плівок. Особливості структуротворення пов'язані з пластифікувальною дією гліцерину на розплави сумішей та зі зменшенням їх кінетичної стабільності. За допомогою методів ДТА та рентгенофазового аналізу виявлено вплив гліцерину на процес кристалізації розплаву. За вмісту пластифікатора 7,0 мас. % температура кристалізації ПВС підвищується, а пік кристалізації ПП відсутній через аморфізацію полімеру. Ступінь кристалічності ПП знижується внаслідок того, що полімер знаходиться у високодисперсному стані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-384

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дзюбенко Л. С. 
Особливості структуроутворення в розтопах поліпропілен - полівініловий спирт (гліцерин) - метилкремнезем / Л. С. Дзюбенко, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, В. П. Плаван, Н. М. Резанова // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2017. - 15, вип. 2. - С. 355-364. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За допомогою методів ІЧ-спектроскопії, диференційного термічного аналізу, оптичної мікроскопії з використанням статистичного аналізу мікроструктур вивчено вплив кремнезему з метильованою поверхнею (МК) нанорозмірного діапазону на структуроутворення за течії розтопу суміші поліпропілен - пластифікований гліцерином полівініловий спирт ПП/ПВС(Гліц) за масового співвідношення 30/70(7). Встановлено, що варіювання концентрації та послідовності введення МК за екструзійного змішування є дієвим способом регулювання процесу волокноутворення. Оптимальним для волокноутворення є вміст МК 0,5 мас.% та змішування в розтопі за одночасного введення компонентів поліпропілен + полівініловий спирт (гліцерин) + метилкремнезем, що може бути пов'язаним із особливостями формування перехідного шару між ПП та ПВС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.11 + Л732.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дзюбенко Л. С. 
Вплив високодисперсного титанату барію на структуру та електрофізичні властивості плівок на основі полівініліденфториду / Л. С. Дзюбенко, С. М. Махно, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик // Фізика і хімія твердого тіла. - 2017. - 18, № 4. - С. 404-409. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + В379.271.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Резанова Н. М. 
Структуроутворення у компатибілізованих нанонаповнених розтопах поліпропілен/пластифікований полівініловий спирт / Н. М. Резанова, В. П. Плаван, Л. С. Дзюбенко, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, А. В. Коршун // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2018. - 16, вип. 1. - С. 55-70. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено вплив нанодисперсної добавки срібло/кремнезем, компатибілізатора олеату натрію та їх бінарної композиції на морфологію та закономірності течії розтопу термодинамічно несумісної суміші поліпропілен/полівініловий спирт (ПП/ПВС). Встановлено, що введення вказаних добавок надає змогу керувати процесом волокноутворення ПП в матриці ПВС у напрямку збільшення масової частки мікроволокон і зменшення їх середнього діаметра. Максимальне вдосконалення матрично-фібрилярної структури досягається за одночасного використання обох модифікаторів, що зумовлено підсиленням компатибілізувального ефекту на міжфазний шар за рахунок нанодисперсної добавки. Величина поверхневого натягу зменшується з 0,73 мН/м для вихідної суміші до мінімального значення у 0,24 мН/м для чотирокомпонентної композиції. Зародкоутворювальна дія наночастинок, пластифікувальний вплив молекул олеату натрію, посилення специфічної взаємодії між ініредієнтами у перехідному шарі впливають на фазові переходи в модифікованих системах і сприяють формуванню більш тонких мікроволокон. Показано, що механічні характеристики композиційних монониток пов'язані з морфологією сумішей і з мікроструктурою екструдатів. Вищі значення міцності та стійкості до деформації мають нитки, в яких мікроволокна є переважним типом структури, а їх діаметр - мінімальним. Встановлено, що реологічні властивості та здатність до одновісного розтягу досліджуваних композицій визначаються їх фазовою гетерогенністю. Формування анізотропних структур ПП в матричному компоненті зумовлює різке падіння ефективної в'язкості розтопів модифікованих сумішей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дзюбенко Л. С. 
Модифікований нанодисперсною добавкою срібло/кремнезем поліпропіленовий хірургічний шовний матеріал / Л. С. Дзюбенко, О. А. Сап'яненко, П. П. Горбик, Н. М. Резанова, В. П. Плаван, О. А. Вільцанюк, Р. А. Лутковський // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2018. - 16, вип. 2. - С. 347-362. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.62 с03

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Дзюбенко Л. С. 
Особливості структуротворення у сумішах поліпропілен - пластифікований полівініловий спирт / Л. С. Дзюбенко, В. П. Плаван, Н. М. Резанова, О. І. Оранська, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик // Поверхня : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 8. - С. 92-103. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Дзюбенко Л. С. 
Вплив високодисперсного кальциту на реологію, структуру та термостійкість композитів на основі поліпропілену / Л. С. Дзюбенко, С. В. Сайтарли, О. О. Сап'яненко, П. П. Горбик, В. П. Плаван, Ю. О. Будаш // Поверхня : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 11. - С. 403-413. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Дзюбенко Л. С. 
Вплив вуглецьвмісної магнітної нанодисперсної добавки на структуру та електрофізичні властивості композитних монониток на основі поліпропілену / Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, О. О. Сап'яненко, Н. М. Резанова // Поверхня : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 13. - С. 197-205. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: М352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського