Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Сабадош М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Геник С. М. 
Вираженість інтоксикаційного синдрому та мікро-, макроангіопатії і нейропатії нижніх кінцівок у хворих з різними формами синдрому діабетичної стопи / С. М. Геник, Р. В. Сабадош, О. М. Ванчак, М. Ю. Сабадош, Ольга М. Ванчак // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 1. - С. 28-31. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У 157-и хворих із синдромом діабетичної стопи (СДС), 28 з яких мали нейропатичну інфіковану форму, 38 - гангренозно-ішемічну і 91 - змішану, вивчено вираженість інтоксикаційного синдрому та мікро-, макроангіопатії і нейропатії нижніх кінцівок. Встановлено, що за гангренозно-ішемічної форми СДС не виявляється дистальна полінейропатія нижніх кінцівок, а інтоксикаційний синдром має тенденцію до найважчого перебігу, тоді як за нейропатичної форми не зустрічається макроангіопатія нижніх кінцівок. Мікроангіопатію нижніх кінцівок виявлено за всіх форм СДС, але за нейропатичної - її середньогрупові прояви є достовірно легшими, ніж у випадку інших. Також доведено, що як мінімум, у половини пацієнтів з нейропатичною формою СДС мікроангіопатія vasa nervorum не має відношення до розвитку наявної у них нейропатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сабадош М. В. 
Показники функціонального стану системи дихання в дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт / М. В. Сабадош // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2016. - № 3. - С. 85-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В останні роки тенденція до зростання захворюваності на рецидивуючу інфекційно-запальну патологію органів дихання в дітей стала більш виразною. Мета роботи - оцінити показники функціонального стану системи дихання в дітей із рецидивуючим бронхітом (РБ). Досліджено показники функціонального стану (ФС) системи зовнішнього дихання в 109 дітей із РБ на етапі поступлення до санаторію. Дітей розподілено на дві групи з урахуванням індексу Тіфно (ІТ), а їх результати порівняно. Аналіз даних виявив наявність достовірних різниць за певними показниками. Так, у групі дітей із помірним зниженням ІТ виявлено менші значення життєвої ємності легень, ємності вдиху, резервного об'єму видиху, форсованої життєвої ємності легень видиху та вдиху, об'єму форсованого видиху за першу секунду, пікової об'ємної швидкості видиху та інших ключових швидкісних показників. Зроблено висновки, що діти з РБ мають знижені показники ФС стану системи дихання, більшою мірою ті, у яких знижено ІТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сабадош М. 
Оцінка впливу програми фізичної реабілітації на результати шестихвилинного тесту ходьби у дітей з рецидивуючим бронхітом / М. Сабадош // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 5. - С. 72-76. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність проведеної за умов санаторію програми фізичної реабілітації дітей з рецидивуючим бронхітом. Обстежено 109 дітей молодшого шкільного віку. Проведено шестихвилинний тест ходьби для дослідження функціональних та адаптаційних можливостей, а також оцінено навантаження за шкалою Борга. Одержані дані оброблено за допомогою адекватних методів математичної статистики. Після закінчення курсу фізичної реабілітації відзначено покращання рівня досліджуваних показників у дітей основних і контрольних груп. Проте статистично кращу динаміку показників довжини дистанції, індексу адаптації, індексу адаптації відновлення ритму та бала за шкалою Борга виявлено серед дітей основних груп. Зроблено висновки, що розроблена та впроваджена програма фізичної реабілітація виявилася більш ефективною у порівнянні зі стандартною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Ч510.22 + Ч510.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сабадош М. В. 
Фізична реабілітація дітей молодшого шкільного віку, хворих на рецидивуючий бронхіт, в умовах санаторію : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.03 / М. В. Сабадош; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - Київ, 2017. - 23 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено програму фізичної реабілітації, спрямовану на покращення здоров'я дітей 7 - 9 років хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ), в умовах санаторію. В програмі враховувалися принципи фізичної реабілітації, етіопатогенетичні механізми розвитку РБ, вікові особливості дітей, їх фізичний розвиток, функціональний стан дихальної системи, адаптаційних можливостей ССС та показників біогеометричного профілю постави. До змісту процедур програми включалися класичні дихальні вправи, елементи респіраторних практик йоги, методів Бутейко, Стрельнікової, а також коригувальні вправи та вправи у воді. Використання розробленої програми сприяло поліпшенню функціональних можливостей дихальної системи, якості життя та зменшенню кількості рецидивів у дітей 7 - 9 років хворих на РБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дуткевич-Іванська Ю. В. 
Показники кислотно-лужної рівноваги сечі у студентів ФЗФВ під час Великого посту / Ю. В. Дуткевич-Іванська, К. П. Мелега, Л. П. Русин, М. В. Сабадош, І. Ф. Шанта // Україна. Здоров'я нації. - 2019. - № 2. - С. 51-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - показати чи сколихнуться показники кислотно-лужної рівноваги сечі у студентів ФЗФВ, коли зміниться режим харчування в період Великого посту. Об'єкт і методи дослідження: об'єкт дослідження - це показники pH сечі у студентів ФЗФВ, ДВНЗ "УжНУ"; методи дослідження - аналіз літературних джерел, тестування індикаторними лакмусовими стрічками, розробка раціону харчування. Результати дослідження та їх обговорення: одноразовий аналіз сечі не дозволяє точно оцінити стан організму. Щоб провести якісну діагностику та отримати найбільш точні результати, pH-тест слід проводити три дні поспіль, три рази на добу. Дане дослідження проводилось в ДВНЗ "УжНУ" серед студентів факультету здоров'я та фізичного виховання. Обстежено 10 студентів 4 курсу, 1997 - 1998 року народження, з них 5 - дівчат і 5 - хлопців. Висновки: у результаті дослідження отримано результат, який дає можливість зрозуміти, що насправді від того, що ми їмо залежить стан кислотно-лужної рівноваги нашого організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.2 + Р351.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сабадош М. В. 
Вплив аквааеробіки на стан дихальної системи у дітей молодшого шкільного віку, хворих на хронічний бронхіт в стадії ремісії / М. В. Сабадош, Ю. В. Дуткевич-Іванська, Л. П. Русин // Україна. Здоров'я нації. - 2020. - 3 (т. 2). - С. 132-136. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Дуткевич-Іванська Ю. В. 
Особливості фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку / Ю. В. Дуткевич-Іванська, Л. П. Русин, М. В. Сабадош // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити та оцінити рівень фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку. Матеріали та методи. Дослідження проводилося з учнями початкових класів. Середній вік дітей становив 7,7 років. Всього обстежено 41 дитину, серед яких 23 хлопчики та 18 дівчаток. Методи дослідження - теоретичний аналіз і узагальнення літературних джерел, методи соматоскопії та антропометрії, аналіз отриманих результатів та їх математична обробка. Результати. У ході дослідження було проведено аналіз показників фізичного розвитку хлопчиків і дівчаток, які навчаються у 2 та 3 класах Ужгородської спеціалізованої школи I - III ст. No 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Ужгородської міської ради Закарпатської області. Дослідження підтвердили те, що в учнів молодших класів із кожним роком спостерігаються позитивні зміни показників, які допомагають оцінити рівень їх фізичного розвитку. Висновки: оцінку фізичного розвитку учнів, які брали участь у дослідженні, проводили методом індексів. Так, між отриманими результатами хлопчиків і дівчаток вірогідних відмінностей не зареєстровано. Однак у хлопчиків молодшого шкільного віку спостерігається вищий рівень силового індексу, порівняно з дівчатками. Результати дослідження особливостей фізичного розвитку учнів 2 та 3 класів свідчать про те, що із віком у хлопчиків і у дівчаток відбуваються зміни у фізичному розвитку. Аналіз результатів проведеного дослідження показав, що низькі значення силового індексу, індексу Скібінської та індексу гіпоксії свідчать про необхідність включення у заняття фізичної культурою різноманітних дихальних вправ, які б сприяли підвищенню життєвої ємності легень, покращенню часу затримки дихання на вдиху та видиху, а також вправ силового спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Русин Л. П. 
Деякі аспекти репродуктивного здоров'я сучасних підлітків / Л. П. Русин, Ю. В. Дудкевич-Іванська, М. В. Сабадош // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 1. - С. 51-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити та проаналізувати стан репродуктивного здоров'я сучасних підлітків. Матеріали та методи. Проведено аномімне анкетування дівчат- підлітків, віком 15 - 18 років, яке проводилось за спеціально розробленою анкетою. Дослідженням охоплено 60 респондентів. Методами дослідження слугували: медико-статистичний, соціологічний, структурно-логічний аналіз. Результати. Серед опитаних 86,7 % знають, що таке репродуктивне здоров'я, 63,3 % респондентів отримує інформацію про репродуктивне здоров'я з засобів масової інформації, 43,3 % отримують інформацію від друзів та знайомих, 46,7 % - в навчальних закладах, з газет та журналів отримує інформацію 15 % респондентів, інформацію з науково-популярних книг про здоров'я обирають 35 % респондентів, 18,3 % - отримують інформацію у лікарів. За результатами аналізу 13,3 % дівчат-підлітків у віковій когорті 15 - 16 років живуть статевим життям, а підлітки у 17 - 18 років - 36,6 %. Виявлено прямий взаємозв'язок між частотою статевого життя у групі дівчат-підлітків та наявністю захворювань статевих органів. За даними анкет порушення менструального циклу відмічали 68,3 % респонденток. Аналіз продемонстрував, що у підлітків 15 - 16 років низький рівень використання контрацепції з доведеною ефективністю - 23,3 %. Висновки: застосування анкет дозволяє виявити основні чинники порушень репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків, запобігти ранньому початкустатевого життя, небажаній вагітності, поширеності ІПСШ та удосконалити механізм формування знань щодо здорового способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)0 + Р11(4УКР)026.426.9 + Р733.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського