Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Русначенко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Русначенко А. М. 
Національно-визвольний рух в Україні. Середина 1950-х - початок 1990-х років / А. М. Русначенко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 720 c. - укp.

Розкриваються зміст та етапи розвитку українського визвольного руху в період, що передував цій незалежності в контексті антитоталітарних рухів в Центральній і Східній Європі. Використовуючи малодоступні і невідомі документи, автор показав масштаби, рівень, організацію і проблеми цього руху. Висвітлена діяльність як підпільної течії руху у вигляді груп, гуртків, так і більш відкриті форми боротьби за незалежність і демократію проти імперіалізму і тоталітаризму. Монографія представляє і розвиток непідцензурної суспільно-політичної думки в ті роки. Також показано роль і місце соціального спротиву системі, робітничих протестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5(4УКР)63 + Т3(4Укр)63-45_

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Русначенко А.  
Приспана сила. Робітники, робітничий рух і незалежні профспілки в Україні від кінця сорокових до початку дев'яностих років / А. Русначенко. - К., 2000. - 104 c. - укp.

Проаналізовано причини робітничих страйків. Встановлено, що найбільш яскравим виявом невдоволення робітників своїм становищем були страйки на виробництві, кількість яких за період з кінця 1950 - на початок 80-х років складала не менше 70. Вони були різні за масштабами, рівнем вимог, тривалістю. Доведено, що майже всі страйки декларувалися соціально-економічними причинами та вимогами. Особливу увагу приділено утворенню незалежних робітничих організацій - профспілок. За останні шість років спостережено певний розвиток незалежних робітничих профспілкових утворень, а також спроби налагодити соціальне партнерство у державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(2)93(2УК)12 + Т3(4УКР)6-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Русначенко А. М. 
Народ збурений: Національно-визвольний рух в Україні й національні рухи опору в Білорусії, Литві, Латвії, Естонії у 1940 - 50-х роках / А. М. Русначенко. - К. : Пульсари, 2002. - 520 c. - укp.

На підставі узагальнення архівних документів, а також різних публікацій, що вийшли за кордоном і в останні роки в Україні, висвітлено боротьбу українського народу за незалежну, самостійну та демократичну Україну в період 1940 - 1950-х рр. Проаналізовано особливості розвитку національних рухів опору в Білорусії, Литві, Латвії й Естонії в роки Другої світової війни та після неї.

На основе обобщения архивных документов, а также разных публикаций, вышедших за границей и в последние годы на Украине, освещена борьба украинского народа за независимую, самостоятельную и демократическую Украину в период 1940 - 1950 гг. Проанализированы особенности развития национальных движений сопротивления в Белоруссии, Литве, Латвии и Эстонии в годы Второй мировой войны и после нее.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6 + Ф513(4БІЛ)6 + Ф513(4ЛИТ)6 + Ф513(4ЕСТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Національні рухи опору в Східній і Центральній Європі кінця 1930-х - середини 1950-х років : Матеріали Міжнар. наук.-теорет. конф., 2005 р., Київ / ред.: А. Русначенко; Київ. міськ. пед. ун-т ім. Б.Д.Грінченка. - К., 2005. - 201 c. - укp.

Висвітлено проблеми українського, східно- та центральноєвропейських рухів Опору під час Другої світової війни й у повоєнні роки. Розкрито місце та роль України в цій боротьбі. Наведено відомості щодо діяльності Організації Українських Націоналістів у роки німецько-фашистської окупації України (1941 - 1942 рр.), опору єврейського населення Київщини нацистській політиці геноциду (1941 - 1944 рр.), українського руху Опору в радянских концтаборах (1940 - 1950-ті рр.).

Освещены проблемы украинского, восточно- и центральноевропейского движений Сопротивления во время Второй мировой войны и в послевоенные годы. Раскрыты место и роль Украины в этой борьбе. Приведены данные о деятельности Организации Украинских Националистов в годы немецко-фашистcкой окупации Украины (1941 - 1942 гг.), сопротивлении еврейского населения Киевщины нацистской политике геноцида (1941 - 1944 гг.), украинском движении Сопротивления в советских концлагерях (1940 - 1950-е гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)6-45я431 + Т3(44)6-45я431 + Ф51(4)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА681005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Русначенко А.  
Від імперії - до України / А. Русначенко. - К. : Укр. вид. спілка, 2009. - 366 c. - Бібліогр.: с. 340-344. - укp.

Висвітлено українську історію XX ст. із застосуванням концепції імперії тоталітаризму та в контексті історії Європи, зокрема Східної. Проаналізовано історико-правові та джерелознавчі проблеми тоталітаризму і терору в Україні. Особливу увагу приділено проблемам українського визвольного руху від середини XX ст. до його завершення. Розглянуто особливості українсько-польських і українсько-російських стосунків.

Освещена украинская история XX в. с применением концепции империи тоталитаризма и в контексте истории Европы, в частности Восточной. Проанилизированы историко-правовые и источниковедческие проблемы тоталитаризма и террора в Украине. Особое внимание уделено украинскому освободительному движению с середины XX в. до его завершения. Рассмотрены особенности украинско-польских и украинско-российских отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6 + Ф513(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Русначенко А. М. 
Національно-визвольний рух в Україні - середина 1950-х - початок 1990-х років : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / А. М. Русначенко; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - К., 1999. - 42 c. - укp. - рус.

Розвиток українського національно-визвольного руху в умовах постсталінського СРСР відбувався у вигляді підпільної і "легальної" течій. Підпільну течію творили різноманітні гуртки, групи, організації. "Легальна" течія виникла з діяльності різних неформальних груп та об'єднань, що згодом дістали назву дисидентських. Рух пройшов кілька етапів у своєму розвитку відповідно до власної еволюції та існуючого в країні режиму. Метою визвольного руху було досягнення незалежності України (мирними засобами). Рух мав виразно антитоталітарне спрямування. З кінця 1980-х років український рух стає масовою політичною силою, що, врешті-решт, і привела Україну до незалежності. Робітничі протести, особливо страйки, були другим за силою вияву антитоталітарним рухом в республіці. Як союзник визвольного руху він сприяв виборенню незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)63-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Захаров Б. Є. 
Нарис з історії дисидентського руху в Україні, 1956 - 1987 / Б. Є. Захаров; ред.: А. М. Русначенко; Пер.: А. М Русначенко. - Вид. 2-ге, стер. - Харків : Права людини, 2016. - 190, [24] c. - укp.

Висвітлено історію дисидентського руху в Україні в 1956 - 1987 рр. Визначено місце дисидентського руху в історичному процесі, розкрито культурологічні аспекти цього явища. Розглянуто увесь спектр дисидентських напрямів і течій, що існували в Україні в цей період: український національний рух, загальнодемократичний рух, релігійні рухи, єврейський і німецький рухи за свободу еміграції, рух кримських татар за повернення на історичну батьківщину, рух за соціальні й економічні права. Особливу увагу приділено українському національному руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського