Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Розумний О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Розумний О. М. 
Російська політика пам'яті як складова гібридної агресії проти України: технологія, результативність, способи протидії / О. М. Розумний // Стратегіч. пріоритети. - 2017. - № 3. - С. 67-77. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто російську політику пам'яті як один з інструментів гібридної агресії проти України. Розкрито цілі такої політики та досліджено шляхи її реалізації: експансію російського інформаційного та культурно-розважального контенту, протидію українській політиці пам'яті, що суперечила історичній концепції Росії, заходи прямого впливу. Увагу приділено ролі українських політичних сил, які виступили провайдерами російської політики пам'яті. Висвітлено використання історичних міфів і стереотипів у антиукраїнській кампанії російських ЗМК. Надано оцінку поточної результативності російської історичної пропаганди в Україні та окреслює способи протидії: блокування каналів доставки пропагандистських меседжів, їх нейтралізацію та превентивні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.59(4РОС) + Ф4(4РОС),9(4УКР) + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Розумний О. М. 
Політика пам'яті як складова політики національної безпеки України : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / О. М. Розумний; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Вказано шляхи протидії викликам та загрозам національній безпеці України у сфері історичної пам'яті засобами публічної політики. Проаналізовано сучасні наукові погляди на природу та механізми функціонування історичної пам'яті, її роль як чинника суспільно-політичного життя. Розглянуто основні теорії, що описують логіку політичного регулювання та використання суспільних уявлень про минуле. Розкрито особливості формування історичної пам'яті в Україні, встановлено її амбівалентну роль як чинника національної безпеки. Здійснено комплексний аналіз актуальних викликів та загроз національній безпеці України у сфері історичної пам'яті: інструменталізації суспільних уявлень про минуле у внутрішньополітичній боротьбі, використання історичної пропаганди як інструменту російської гібридної агресії проти України, а також конфліктів пам'яті як деструктивного чинника відносин із зовнішньополітичними партнерами України. Розроблено концептуальні засади національної політики пам'яті як складової політики національної безпеки України, сформульовано її цілі, пріоритети, визначено шляхи їх реалізації. Проаналізовано існуючу нормативно-правову базу та інституційну інфраструктуру ухвалення і впровадження національної політики пам'яті, запропоновано оригінальну методику реалізації публічної політики в сфері історичної пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),30 + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431467 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського