Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Риженко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Риженко Н. О. 
Оцінка ферментативної активності оксидаз грунту за умов імпактного забруднення Pb, Cd, Zn, Cu екосистеми / Н. О. Риженко, В. М. Кавецький // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2007. - Т. 67. - С. 37-44. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено методологію розрахунку діапазонів активності оксидаз грунту, що дозволяє оцінювати токсичність Cd, Pb, Cu, Zn по відношенню до поліфенолоксидази та пероксидази за умов моно- та мультиметалічного забруднення грунту. Визначено ряд токсичності металів щодо оксидаз грунту: Cd >> Cu >> Pb >> Zn. Установлено, що дія комплексу металів є менш токсичною для ферментів у порівнянні з монометалічною дією за винятком цинку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 + П032.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Риженко Н. І. 
ВІЛ-асоційований туберкульоз на Херсонщині / Н. І. Риженко, Я. С. Зятюк, Г. Б. Димченко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 3. - С. 84-86. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано особливості перебігу клініко-рентгенологічних форм туберкульозу у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на тлі антибактеріальної та антиретровірусної терапії. Визначено основні клінічні форми туберкульозу у згаданої групи пацієнтів, що супроводжуються ураженням імунної системи різного ступеня тяжкості. Наведено результати визначення резистентності мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.254 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Риженко Н. О. 
Екотоксикологічна оцінка фітотоксичності Cd, Cu, Zn, Pb за умов моно- та мультиметалічного забруднення грунту / Н. О. Риженко, В. М. Кавецький // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2009. - Т. 93. - С. 77-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П212.705-280.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бондар О. І. 
Фітотоксикологічна класифікація металів за інтенсивністю їх біокумуляції в умовах зелених паркових зон м. Києва / О. І. Бондар, Н. О. Риженко // Агроекол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 32-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розроблено фітотоксикологічну класифікацію металів за інтенсивністю їх біокумуляції у системі "грунт - рослина" за умов Голосіївсько-Феофанівської та Конча-Заспівської зелених зон. Встановлено, що до металів з інтенсивною біокумуляцією відносяться Cd, Pb, Zn, Cu: середньоарифметичний коефіцієнт біокумуляції цих металів більше 2,24. До металів із низькою здатністю переходу у рослини віднесено Co. Виявлено закономірність існування широкого діапазону коефіцієнтів біокумуляції для ультрамікроелементів та вузького - для мікроелементів стосовно всієї сукупності досліджуваних рослин. Біокумуляція металів у рослинах, які зростають на грунтах з більшим їх умістом унаслідок високого антропогенного навантаження (Голосівський проспект), є меншою. За інтенсивністю біокумуляції на всій досліджуваній території одержано такий ряд металів: Zn >> Cd >> Pb >> Cu >> Ni >> Co.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.32 + П032.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Риженко Н. О. 
Нормування фітотоксичності металів у агроекосистемі / Н. О. Риженко // Агроекол. журн.. - 2017. - № 4. - С. 14-21. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено принципи нормування металів відносно фітокомпоненту агроекосистеми. Розраховано фітогранично допустиму концентрацію рухомих форм металів у грунті (на прикладі агроценозу ячменю ярого), яку запропоновано використовувати для нормування гранично допустимого рівня металів у грунті відносно фітокомпоненту як біологічної системи. Встановлено, що найбільше значення фітогранично допустимої концентрації було для Zn, найменше - для Cd. За показником фітолетальної дози, яка спричиняє 5 % зменшення біомаси ячменю ярого, метали розташувалися в такий ряд: Cd >> Ni >> Co >> Cu >> Pb >> Zn (дерново-середньопідзолистий грунт), Cd >> Cu >> Ni >> Co >> Pb >> Zn (чорнозем).


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П212.705

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Риженко Н. О. 
Наукові основи фітотоксикологічної оцінки небезпечності металів (Cd, Pb, Co, Cu, Ni, Zn) у екосистемах : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / Н. О. Риженко; Національна академія аграрних наук України, Інститут агроекології і природокористування. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

У дисертаційній роботі представлено результати дослідження особливостей впливу металів (Ссі, РЬ, №, Со, Си, 2п) на фітокомпонент екосистем. Розширено методологію оцінки небезпечності металів в екосистемі через розроблення алгоритму показника фітолетальної дози (РЫО^,). який є універсальним достовірним індексом фітотоксичності металів та дає змогу провести порівняльне оцінювання токсичності цих полютантів. Розроблено науковий підхід до екологічного нормування, який є основою для регулювання безпечного рівня металів у фунті щодо фітокомпонента екосистеми за допомогою фітогранично допустимої концентрації. Встановлено, що полярність сполук металів дає змогу прогнозувати їх небезпечність, зокрема, фітотоксичність в екосистемі. Розроблено фітотоксикологічну класифікацію небезпечності металів, яка дає змогу виявляти їх шкідливий вплив на фітокомпонент екосистеми в умовах забруднення. Виявлені особливості розподілу вмісту металів (Ссі, РЬ, Со, Си, Zn, Мі) у фітомасі рослин екосистем лісопаркових зон м. Києва. З’ясовано, що вміст металів у фітомасі трав'янистих видів значно перевищує їх концентрацію у деревних видах. Запропоновано використовувати мати-й-мачуху звичайну та клен гостролистий як індикаторні види щодо забруднення металами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806 + Е50*801.1-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Поліхлоровані дифеніли: небезпечні властивості та екологічно обґрунтоване поводження : монографія / О. І. Бондар, Н. О. Риженко, В. В. Четвериков, Є. О. Федоренко, Р. О. Стрілець; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Херсон : Олді плюс, 2019. - 180 c. - укp.

Наведено огляд законодавчої бази, яка стосується поводження з ПХД (поліхлоровані дифеніли) у світі та в Україні. Проаналізовано небезпечні властивості поліхлорованих дифенілів, зокрема, токсичність для людини та біоти, біоакумуляцію, стійкість у навколишньому природному середовищі. Викладено засади ідентифікації та первинного обліку обладнання та відходів, які містять ПХД. Розкрито принципи формування Національного реєстру ПХД, а також ідентифікації та обліку ділянок, забруднених ПХД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б134 + Р284.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Риженко Н. 
Немайнові права в період воєнного стану: євроінтеграційний контекст / Н. Риженко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 5. - С. 40-51. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Через збройну агресію російської федерації існує як правомірне, так і неправомірне обмеження у реалізації немайнових прав фізичними особами в період воєнного стану на території України. Постала проблема щодо особливостей реалізації особистих немайнових прав фізичною особою в період дії режиму воєнного стану, оскільки законодавчо закріплено, що зазначені права можуть обмежуватися, також є загроза протиправного обмеження зазначених прав державою-агресором. Мета роботи - визначення можливостей реалізації особистих немайнових прав фізичними особами в період дії воєнного стану у випадках їх законодавчого обмеження та протиправного обмеження державою-агресором. Методологічною основою проведеного дослідження стали загальнонаукові та спеціально-юридичні методи пізнання. Дотримання, сприяння реалізації, захист прав людини є одним з основних принципів діяльності Європейського Союзу. Законодавство України, зокрема цивільне, має спільну позицію з країнами Європейської спільноти щодо важливості особистих немайнових прав фізичної особи, закріплення механізму їх реалізації та захисту. Обмеження особистих немайнових прав фізичної особи, встановлених ЦК України та іншим законом, можливе лише у випадках, передбачених ними. Однак немайнові права можуть бути протиправно обмежені державою-агресором. Висновки: Україна буквально виборює своє право на існування в цивілізованому світі. Російська федерація грубо порушує абсолютно всі "правила ведення війни", зокрема ті, що стосуються цивільного населення. Окремі з особистих немайнових прав фізичних осіб під час воєнного стану можуть бути правомірно обмежені внаслідок дії тих чи інших нормативно-правових актів, прийнятих повноважними органами державної влади України. Проте є також неправомірне обмеження та порушення особистих немайнових прав фізичних осіб з боку держави-агресора, зокрема і прав, що забезпечують природне існування людини.



Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського