Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ременяка О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Ременяка О.  
Славетна подія XX століття - віднайдення ікони Холмської Божої Матері / О. Ременяка // Слово і час. - 2004. - № 1. - С. 79-81. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-575.114 + Щ146.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ременяка О. С. 
Православний іконопис в музеях Холмщини та Підляшшя : Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.05 / О. С. Ременяка; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання православного іконопису XVI - XVIII ст. Холмщини та Підляшшя - земель, на яких позначилося протистояння культур Заходу та Сходу, католицизму та православ'я. Досліджено маловідомі ікони, які зберігаються в музеях даного регіону у контексті української іконописної традиції. Доведено особливу цінність і самобутність культурного середовища Холмсько-Підляського регіону. Визначено стильові зміни в іконописі церков на землях польсько-українського кордону в XVI -XVIII ст., та його місце в іконописних традиціях України. Розроблено комплексний підхід до наукового вивчення іконопису зазначеного регіону, що базується на історичному, теоретичному та практичному матеріалі. Висвітлено принцип систематизації за найбільш поширеними у православному іконописі іконографічними схемами, оскільки саме вони забезпечують збереження змісту ікони, унаочнюють глибинну структуру твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4Укр)л61 + Щ101.3(4Укр) + Э372.27-575.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ременяка О. С. 
Український іконопис XVI - XVIII ст. на землях Холмщини та Підляшшя : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.01 / О. С. Ременяка; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено український іконопис у контексті динаміки культурних процесів, які особливим чином виявились у протистоянні православної та католицької культур на землях Холмщини та Підляшшя XVI - XVIII ст. Систематизовано наукові розробки українських та зарубіжних вчених з проблем православного іконопису у контексті культурних та релігійних взаємовпливів. У науковий обіг введено опис не досліджених у мистецтвознавстві ікон та не відомих у наукових колах матеріалів, виявлених під час вивчення колекцій музеїв та церков Холмщини та Підляшшя. У процесі наукової роботи використано принцип систематизації за найбільш поширеними у православному іконописі іконографічними схемами у відповідності з ієрархією, прийнятою у православ'ї. Визначено стильові ознаки канону та характер запозичень в українському іконописі Холмщини та Підляшшя XVI - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4ПОЛ=УКР)4

Шифр НБУВ: РА331258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ременяка О. С. 
Nigra sed Formosa: Занурена в печаль, проте прекрасна... Слідами мандрів ікони Богородиці Холмської : [монографія] / О. С. Ременяка; Ін-т проблем сучас. мистецтва. - Київ : Фенікс, 2018. - 175, [8] c. - Бібліогр.: с. 138-152 - укp. - англ.

Висвітлено історію чудотворної ікони Богородиці Холмської. Зазначено, що це документально-хронологічне дослідження базується на джерельних матеріалах XVII - XVIII ст., архівних документах та публікаціях міжвоєнної преси. Такий підхід дозволяє по-новому осмислити історичне та мистецьке значення видатного твору як невід'ємної складової загальнонаціонального культурного надбання. Допомагає зрозуміти роль знакових культурних цінностей, важливість їхнього збереження, особливо під час трагічних подій між двома світовими війнами як для України, так і для багатостраждального українського народу Холмщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4ПОЛ=411.4)4 я6 + Щ101.3(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834617 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського