Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Райченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Райченко О. І. 
Спільний вплив гравітаційного, температурного, електричного та магнітного полів на виникнення конвекції у провідному текучому середовищі / О. І. Райченко, О. О. Райченко // Укр. фіз. журн. - 2002. - 47, № 12. - С. 1130-1138. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Деякі фактори, що впливають на умови переходу рівновага - початок конвекції в текучому середовищі (рідині, газі), залежать від електропровідності та температурного коефіцієнта електропровідності цього середовища. До цих факторів (поряд з тепловим розширенням у гравітаційному полі) належать магнітне й електричне поля. Якщо об'ємна сила Лоренца, що виникає внаслідок накладення схрещених електричного та магнітного полів, напрямлена вниз, її вплив посилює дію гравітації, та значення критичних чисел Релея повинні зменшуватися; протилежної ситуації (збільшення критичних чисел Релея) слід чекати у випадку, коли сила Лоренца спрямована вверх. Ступінь таких впливів визначається безрозмірною величиною - відношенням об'ємної сили Лоренца до гідростатичного тиску рідинного стовпа одиничної висоти в гравітаційному полі. Виявлено, що конкуренція між електромагнітною силою, що є наслідком просторової неоднорідності електропровідності (за рахунок її температурної залежності), та архімедовою силою виштовхування (спливання) може мати двоякий ефект: як підвищення, так і зниження критичних чисел Релея. Виявлено також суттєве значення співвідношення між температурними коефіцієнтами електропровідності та об'ємного розширення для збереження рівноваги текучого середовища або порушення цієї рівноваги. Виведено формулу для зведеного ефективного числа Релея, яка свідчить, що ця величина є функцією двох безрозмірних величин (критеріїв подібності): відношення сили Лоренца до гідростатичного тиску стовпа середовища одиничної висоти в гравітаційному полі та відношення температурних коефіцієнтів провідності та об'ємного розширення. Пропонована теорія дозволяє

прогнозувати поведінку рідких металів. В аналізі стану земної атмосфери (іншого прикладу текучого середовища) запропоновано враховувати (поряд з факторами, що впливають на виникнення термічної конвекції типу Релея - Бенара) можливість появи додаткових факторів, а саме: 1) сили Лоренца, що виникає внаслідок взаємодії атмосферних електричних струмів та геомагнітного поля, до якого додається магнітне поле потоків частинок, що летять від Сонця; 2) неоднорідності атмосферних електричних струмів. Очевидно, за деяких умов на названі явища може впливати сонячна активність. Результатом збурень, ініційованих цими причинами, може бути своєрідне "фонтанування" повітряних мас над умовною верхньою межею атмосфери, що, в свою чергу, може локально підвищити густину газу в космосі над атмосферою, створити аеродинамічне гальмування для пролітаючих у цих місцях супутників Землі та змінити їх траєкторії. Запропонований підхід може застосовуватися до аналізу ситуацій в рідких провідниках, в провідних газах (плазмі), в земній, планетних і зіркових атмосферах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.552

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Райченко О. І. 
Фізичні аспекти кріомагнітного впливу на мікроорганізми, суспендовані у рідинах / О. І. Райченко, В. С. Мосієнко, Ю. В. Яніш, О. П. Кузьменко, О. В. Дерев'янко // Наука та інновації. - 2011. - 7, № 2. - С. 10-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Роїк Т. А. 
Захист цифрової фотографії за допомогою цифрових водяних знаків / Т. А. Роїк, О. Ю. Райченко // Технологія і техніка друкарства. - 2011. - № 3. - С. 49-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено основні переваги та недоліки цифрових зображень, методи захисту цифрових фотографій, аналіз їх надійності та можливі альтернативи захисту авторських прав. Запропоновано новий варіант захисту цифрової фотографії на початковій стадії її створення. Представлено поопераційний алгоритм створення цифрових водяних знаків для захисту цифрової фотографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.638-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Райченко О. І. 
Вплив змінних магнітних полів та акустичної вібрації на перебіг модельного пухлинного процесу / О. І. Райченко, В. С. Мосієнко, Ю. В. Яніш, О. В. Дерев'янко, О. В. Дерев'янко, Л. І. Черненко, О. В. Карнаушенко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2011. - 13, № 4. - С. 335-337. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено сумісний вплив змінного магнітного поля (ЗМП) і акустичного сигналу різної інтенсивності та експозиції на перебіг перещепленого лімфолейкозу L1210 у мишей. Показано, що вплив ЗМП (0,4; 8,2; 15,0 та 35,0 мТл) за 1; 2 та 30 хв експозиції як окремо, так і разом з акустичним сигналом потужністю 40 Дб (тип сигналу - "білий шум") прискорювали розвиток процесу та скорочували середню тривалість життя тварин. Одержані результати доцільно враховувати у разі гігієнічного нормування досліджених чинників на виробництві та на транспорті, а також під час лікуванні пацієнтів з пухлинною хворобою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дерев'янко О. В. 
Вплив електромеханічної дії на елементи структури гетерогенних систем / О. В. Дерев'янко, О. І. Райченко, В. С. Мосієнко, О. В. Дерев'янко // Проблеми тертя та зношування. - 2017. - № 3. - С. 67-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано результати досліджень щодо впливу електромеханічної дії на елементи структури дисперсних об'єктів і живих організмів. На прикладі моделі кавітаційного магнітогідродинамічного резонатора висунуто думку про єдині загальні підходи у формуванні електромеханічної дії на гетерогенні системи на межі переходу від одного складника до іншого. Показано, що додаткове до електромагнітної дії накладення коливань механічної природи сприяє появі в гетерогенній системі резонансних явищ. Такі явища можуть призводити до руйнування оболонок компонентів машин, механізмів чи змінювати стан матеріального або живого об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського