Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Радловська К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Радловська К. О. 
Природно-техногенний стан довкілля у зоні Богородчанського газотранспортного вузла на Прикарпатті / К. О. Радловська // Екол. безпека. - 2013. - № 2. - С. 53-56. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Доведено, що магістральні газопроводи "Союз" і "Прогрес", Богородчанська компресорна станція та Богородчанське підземне сховище газу помірно впливають на екологічний стан геосистем на Прикарпатті, не перешкоджають перспективам розвитку рекреаційного потенціалу Карпат. Створені комп'ютерні (електронні) бази даних, які необхідні для побудови техногеохімічних карт. Побудовано комплект поелементних техногеохімічних карт грунтів. Виконані розрахунки фонових і аномальних вмістів різних хімічних елементів і речовин у грунтах та інших компонентах довкілля, щоб можна було оцінити ступінь їх концентрації по відношенню до регіонального фону. Встановлено, що Богородчанський газонафтотранспортний вузел істотно не впливає на екологічну ситуацію. На окремих ділянках лінійної частини магістральних газопроводів зафіксовані аномалії, що існують ще з часів будівництва газопроводів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР3) + О7 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Радловська К. О. 
Локальний моніторинг довкілля для адміністративних районів і територіальних громад : монографія / К. О. Радловська; ред.: О. С. Волошкіна; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ : Петраш К.Т., 2015. - 184 c. - Бібліогр.: с. 169-184 - укp.

Проаналізовано системи екологічних оцінювань сучасної ситуації та виділено не відслідковані патентами, не виявлені та не вивчені проблеми екологічної безпеки. Обгрунтовано необхідну мережу геоекологічних полігонів для екологічного територіального аудиту та екологічного моніторингу території Рогатинського та Богородичанського районів Івано-Франківської області. Побудовано екологічні маршрути, відібрано проби на аналіз вмісту забруднювальних речовин у різних компонентах геоекосистем - грунтах, водах, атмосферному повітрі, опадах дощу і снігу та рослинності. Виконано аналітичні лабораторні роботи з визначенням вмісту забруднювачів у компонентах довкілля. Здійснено комп'ютерну обробку одержаних результатів з використанням ГІС для наповнення баз даних екологічної інформації та побудови еколого-техногеохімічних карт. Теоретично обгрунтовано та запроваджено систему моніторингу довкілля на прикладах двох адміністративних районів та їх територіальних громад з використанням методів ДЗЗ / ГІС / ІТ шляхом деталізації методами наземних екологічних досліджень на території впливу Бурштинської ТЕС та урбоекосистеми м. Івано-Франківськ. Запропоновано необхідний комплекс природоохоронних заходів для адміністративних районів і територіальних громад з метою управління екологічною безпекою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Радловська К. О. 
Сучасний моніторинг довкілля локального рівня для територій адміністративних районів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / К. О. Радловська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано оптимальні мережі екологічного територіального аудиту та екологічного моніторингу для комп'ютеризованих систем екологічної безпеки адміністративних районів. Кожна геоекологічна структура охарактеризована не менш як десятьма полігонами на території Рогатинського району. Це 80 геоекологічних полігонів, розділених на вісім геоекологічних структур, які відповідають ландшафтним місцевостям, а це дорівнює в середньому 10 полігонам на 1 структуру, а у Богородчанському районі той же показник 111 : 10 дорівнює 11 полігонам на кожну структуру. На територіях обох досліджуваних районів виконано екологічні маршрути та відібрано проби грунтів, поверхневих вод, донних відкладів, грунтових вод, атмосферного повітря і частково рослинності, які проаналізовано атомно-адсорбційним, рентгенофлюоресцентним, хроматографічним та електрохімічним методами. Виконано комплексне геоекологічне оцінювання компонентів довкілля шляхом комп'ютерної обробки одержаних результатів аналізів з побудовою баз даних, а на їх основі поелементних еколого-техногеохімічних, а потім покомпонентних карт. Зазначено, що використання сучасних методів та технологій дозволяє максимально автоматизувати цей процес і створити комп'ютерні багатокомпонентні постійно діючі еколого-технологічні моделі екологічної безпеки територій. Вдосконалення систем моніторингу довкілля запропоновано на основі деталізації космічних знімків наземними методами, що дозволяє виявити морфологію, структури і походження плям забруднення від найпотужнішої на заході України Бурштинської ТЕС та урбоекосистеми м. Івано-Франківська.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ІВА) с7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вплив виробництва, передачі, розподілу та використання електроенергії на навколишнє середовище : навч. посіб. / Я. Адаменко, Л. Архипова, Б. Чіорута, М. Коман, Н. Глібовицька, М. Хоргос, Т. Качала, Т. Кундельська, Клаудіу Лунг, О. Мандрик, М. Орфанова, К. Радловська, М. Штогрин, М. Штец; Пер.: Р. Демарчек, Ю. Стахмич; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Технічний університет , "Partnership without borders. Вплив виробництва, передачі, розподілу та використання електроенергії на навколишнє середовище", проект. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. - 229 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Представлено навчальний посібник підготовлений у рамках проекту ''Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище'' за програмою транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014 - 2020 рр. Охарактеризовано наслідки впливу різних типів енергетичних установок на біотичний та абіотичний блоки екосистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1 н6 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857940 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського