Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Піскун І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Піскун І. Р. 
М.Л.Кропивницький - організатор, режисер, актор українського театру / І. Р. Піскун. - К. : Кн. палата України, 2000. - 165 c. - Бібліогр.: с. 164-166. - укp.

Розглянуто громадсько-політичні умови в роки заснування українського професіонального театру, роль у цьому процесі М.Л.Кропивницького. Проаналізовано його режисерську школу, а також мистецтво як режисера та актора, який на сьогодні вже існує лише в історії театру, чиї майстерність і досвід необхідні для створення нового театру або подальшого існування національного театру взагалі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)5-8 Кропивницький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Піскун І. І. 
Адміністративно-правові засади встановлення і застосування адміністративного арешту, виправних та громадських робіт : Автореф. дис... канд. юрид. наук / І. І. Піскун; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми встановлення та застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт. Розкрито суть поняття, зміст та соціальне значення цих адміністративно-правових явищ. Визначено критерії відмежування адміністративного арешту від інших заходів правового примусу. Сформульовано поняття адміністративного підсудного проступку як підстави встановлення адміністративного арешту, виправних і громадських робіт, наведено кваліфікацію цих правопорушень. Визначено особливості провадження у справах про адміністративні підсудні проступки, за вчинення яких передбачається адміністративний арешт і виправні роботи. Запропоновано процесуальну стадію - попереднє адміністративне розслідування у справах про адміністративні підсудні проступки, особливості вирішення в суді справ щодо них та провадження стосовно виконання постанов про застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Піскун І. І. 
Морфофункціональна характеристика щитоподібної залози при експериментальному атеросклерозі та за умов генної терапії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. І. Піскун; МОЗ України, Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2012. - 20 c. - укp.

Одержано нові дані про особливості морфофункціональних змін щитовидної залози (ЩЗ) щурів у разі експериментального атеросклерозу та позитивний вплив генної корекції. Вперше у разі генної корекції експериментального атеросклерозу встановлено, що використання гену аполіпопротеїну Е з лікувальною та профілактичною метою покращує кровопостачання ЩЗ (збільшується діаметр і площа просвіту судин, зменшується товщина стінки); відзначається збільшення висоти тироцитів, їх площі, площі фолікулярного епітелію та фолікулярно-колоїдного індексу та зменшення площі фолікулів і площі колоїду, його об'єму й індексу накопичення колоїду; відбувається підвищення рівня вільного тироксину та трийодтироніну та знижується рівень тиреотропного гормону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-37 + Р410-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Піскун І. І. 
Теоретико-правові проблеми корупції в оборонній сфері / І. І. Піскун, В. Д. Левчук // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження теоретико-правової ризикопороджуючої зони корупційних ризиків у сфері оборони. Методологічну основу дослідження склали загальнонаукові методи пізнання, а також предметні наукові знання, за допомогою яких з'ясовано об'єктивні закономірності теоретико-правової проблеми корупції, зокрема в оборонній сфері. Вихідним принципом запропонованої наукової роботи є розробка теоретичних правових конструкцій з урахуванням нової національної правової ідеології "людоцентризму", ідеї гуманізації адміністративно-правового регулювання та виконання вимог неухильного дотримання законодавства по боротьбі з корупцією в оборонній сфері, а також у сфері національної безпеки України. Обговорені сучасні інформаційно-глобалізаційні перетворення в оборонній сфері зумовлюють не лише появу нових правових механізмів, а й необхідність зміни парадигми правового мислення та переосмислення теоретичних основ права в цілому. А це в свою чергу, актуалізує потребу постійного виявлення причин правової еволюції корупційних ризиків в оборонній сфері та вироблення шляхів поступового розвитку права по боротьбі з корупційними проявами у сегменті національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котенко В. В. 
Застосування композитних матеріалів для армування архітектурно-будівельних виробів з каменю / В. В. Котенко, С. І. Башинський, І. А. Піскун, П. П. Цимбалюк // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2021. - № 2. - С. 26-36. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - узагальнення основних положень технології армування виробів з природного каменю та встановити тенденції зміни силових характеристик цих виробів. Встановлено ступінь актуальності досліджуваної теми, наведено загальну характеристику армування як технологічного процесу та проаналізовано напрацювання по даній тематиці. Виконано та описано рекомендації стосовно підготовки зразків до виконання силових досліджень. Наведено рекомендації стосовно підбору та особливостей використання інструменту для виконання пропилу, армуючих елементів та фіксуючої суміші. Розроблено й описано складові елементи виконання досліду, спрямованого на визначення силових характеристик зразків. За результатами одержаних даних виконано розрахунок значень базових силових параметрів при руйнування зразків під дією згинаючих навантажень. Дослідження технології армування виробів із природного каменю надає змогу вирішити ряд задач на шляху до покращання якості та конкурентоспроможності продукції каменеобробних підприємств. Цілісний і науково-обгрунтований опис технології армування надає змогу як, власне, систематизувати знання про дану технологію та стандартизувати оптимальний порядок її використання, так і надати підстави для подальшого дослідження її основних технологічних аспектів. Крім того, супутнє дослідно-експериментальне встановлення покращення силових параметрів виробів в результаті їх армування доводить фактичну користь використання даної технології для підвищення силових характеристик кінцевої продукції з природного каменю. Досліджено, систематизовано й описано алгоритм використання технології армування природного каменю композитними матеріалами із зазначенням особливостей виконання даного процесу. Емпіричним шляхом досліджено ступінь зміни силових характеристик виробів в результаті виконання їх армування. Обгрунтовано доцільність застосування технології армування виробів з природного каменю шляхом порівняння силових властивостей армованих та неармованих виробів. Практичне значення одержаних результатів уособлюється можливістю їх використання для розроблення методичних і конкретних статутних вказівок по впровадженню технології армування за умов каменеобробних підприємствах та для подальших досліджень у напрямі оптимізації описаних технологічних процесів. Разом з тим, результати дослідження силових параметрів армованих композитними елементами виробів з природного каменю є непохитним аргументом, який засвідчує доцільність промислового використання даної технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Піскун І. І. 
Адміністративно-правові аспекти застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки / І. І. Піскун, І. А. Дуднік // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 76-84. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета статті - проведення аналізу опублікованих документів і матеріалів щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки, у виявленні проблем, які виникають під час застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні сучасних міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки. Основу методологічної бази дослідження склали метод аналізу та синтезу, а також порівняльний метод. Розглянуто проблемні питання, які виникають під час участі миротворчого персоналу у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, зокрема: комплементарність міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки; гуманітарна інтервенція та втручання миротворчих сил у внутрішні справи держави з метою захисту населення. Обговорення: в процесі дослідження вищезазначених проблемних питань було виділено проблему так званої колізії, яка виникає в процесі застосування обох галузей міжнародного права. Колізія, або ж протиріччя, виникають тоді, коли норми однієї із вищезазначених галузей міжнародного права суперечать іншій у процесі виникнення конкретної ситуації. Колізії в контексті застосовного права складаються насамперед з приводу відносин з охорони життя і здоров'я, волі, честі та гідності тощо. Під час аналізу вищезазначених питань було з'ясовано, що для їх уникнення користуються принципами римського права, зокрема практикою "lex specialis", коли спеціальний закон скасовує (витісняє) загальний закон відповідно до конкретної ситуації, що склалася.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Піскун І. І. 
Перспективи адміністративно-правового регулювання речового та продовольчого забезпечення Збройних сил України / І. І. Піскун, М. В. Возник // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 2. - С. 85-94. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити перспективи адміністративно-правового регулювання речового та продовольчого забезпечення Збройних сил України, а також процес військового правотворення шляхом проведення аналізу опублікованих документів і матеріалів щодо приведення військового законодавства до міжнародних стандартів. Методи дослідження: становлять основні методи та засоби пізнання, такі як: документального аналізу і синтезу, порівняння, об'єктивної істини, пізнавально-аналітичний, міжгалузевий метод юридичних досліджень, узагальнення. Окреслено проблематику запровадження стандартів НАТО у функціонування сектору безпеки і оборони України через використання пострадянських принципів. Доведено, що запровадження стандартів НАТО у практику функціонування Збройних сил України є важливим завданням, яке вимагає комплексного перегляду та оновлення правових засад налагодження відповідного співробітництва. Розроблено та запроваджено нормативно-правових актів з імплементації міжнародних стандартів, які регулюватимуть систему логістичного забезпечення Збройних сил України, сприятиме підвищенню ефективності використання державних ресурсів у сфері оборони, вдосконаленню системи підготовки військових частин і підрозділів, що входять до складу багатонаціональних військових формувань, а також зростанню авторитету України на міжнародній арені.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського