Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Прихода Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Прихода Я. В. 
Концепт Європа в українській публіцистиці: когнітивно-лінгвістичні аспекти : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / Я. В. Прихода; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 16 c. - укp.

Здійснено системний аналіз концепту Європа в українському мовознавстві та журналістикознавстві. Вперше досліджено його когнітивно-лінгвістичні аспекти на підставі вивчення мовних засобів творення, виокремлених з наукових і газетно-публіцистичних текстів європейської тематики, а також колективного досвіду, зафіксованого в словникових статтях. Висвітлено еволюцію та зміст концепту Європа в українському науково-публіцистичному дискурсі, виявлено етапи його активного творення. Встановлено, що від середини XIX ст. до початку відновлення незалежності України процес формування даного концепту відбувався у межах контрастного поля Європа - Азія, Схід - Захід. Визначено основні напрямки його розвитку в роки української незалежності. Досліджено та охарактеризовано три періоди активації європейської тематики у вітчизняній пресі: 1991 - 1995, 1995 - 1998, 1998 - 2003 рр. Виявлено перспективотворчий потенціал концепту Європа та обгрунтовано конкретні напрями його реалізації в українському дискурсі. Проаналізовано та узагальнено сучасне осмислення концепту Європа та простежено динаміку його функціонування у пресі та вітчизняному мовному просторі. З'ясовано семантичне поле й обгрунтовано закономірності мовотворчого процесу з використанням досліджуваного концепту. Визначено асоціативні межі метафоричного образу Європи та його аксіологічні ознаки. На матеріалі словників української мови виявлено динаміку лексеми й особливості вживання в сучасному мас-медійному просторі, її потужний словотвірний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 + Ч612.163.5

Шифр НБУВ: РА334831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Прихода Я. 
Динаміка лексеми IЄвропаD та слів з компонентом IєвроD- в українській мові / Я. Прихода // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Журналістика. - 2006. - Вип. 29. - С. 254-264. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31

Шифр НБУВ: Ж28852/ж. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Прихода Я. В. 
Інноваційні методи навчання майбутніх видавців-редакторів / Я. В. Прихода, М. І. Женченко // Поліграфія і вид. справа. - 2016. - № 2. - С. 191-198. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито досвід застосування інноваційних методів організації навчального процесу в курсі "Книжкові видання" для майбутніх видавців і редакторів. Виявлено, що найефективнішим є поєднання контекстного і проблемного навчання. Запропоновано способи активізації навчального процесу в підготовці видавців-редакторів. Обгрунтовано потребу співпраці викладачів, студентів і роботодавців, національної мобільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Женченко М. І. 
Видавничо-педагогічний підхід до проблеми типологізації електронних освітніх ресурсів / М. І. Женченко, О. М. Мельник, І. В. Женченко, Я. В. Прихода // Поліграфія і вид. справа. - 2020. - № 1. - С. 121-141. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Проаналізовано класифікації ЕОР, представлені у нормативних документах і наукових роботах, виявлено різні підходи до виокремлення ознак для типологічного поділу: педагогічний (у контексті методики навчання) та видавничий (у контексті розроблення ЕОР). Узагальнено та систематизовано напрацьовані в педагогічному та видавничому наукових дискурсах типологічні ознаки ЕОР, враховано підходи до класифікації електронних видань і програмних засобів як частини ЕОР та гармонізовано типологічні ознаки ЕОР із вимогами до метаданих навчальних об'єктів і навчальних ресурсів, визначених у міжнародних і національних стандартах. Розроблено фасетну класифікацію, що стала основою типологізації ЕОР за комплексом ознак, згрупованих у п'ять категорій: загальні, освітні; видавничо-технологічні; технічні; правові. Наголошено на тенденції зарубіжних видавців розробляти не окремі ЕОР, а тематичні пакети, об'єднані спеціальним програмним забезпеченням у цілісні цифрові освітні середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.167.4с51

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського