Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Прискока В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Прискока В. А. 
Гетерогенность паразитоценозов / В. А. Прискока, Н. С. Павленко. - К. : Логос, 1998. - 115 c. - рус.

Последовательно и подробно изложены сведения о паразитоценозах (сообществах паразитов), составными частями которых являются вирусы, приведена их классификация. Представлены методики изучения гетерогенности этих образований. Показано, что популяции отдельных вирусов содержат несколько различных компонентов, как входящих, так и не входящих в структуру вириона. Объединение в сообщества увеличивает степень гетерогенности вирусов. Вызываемые такими сообществами смешанные инфекции имеют свои особенности, закономерности которых пытаются выяснить авторы. Описываются меры борьбы с ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*832*805,021 + П873.12,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Прискока В. А. 
Класична чума свиней (проблеми та перспективи) / В. А. Прискока, Ю. А. Собко, С. В. Аранчій. - К. : Дім, сад, город, 2000. - 172 c. - укp.

Наведено сучасні уявлення про властивості вірусу класичної чуми свиней, його місце в класифікації. Особливу увагу приділено штамам вірусу класичної чуми свиней з різною вірулентністю, що має епізоотичне значення. Описано патогенез, клінічні ознаки, паталогоанатомічні зміни за різних форм захворювання свиней класичною чумою. Наведено приклади паразитоценозів за участю вірусу класичної чуми свиней. Подано характеристику імунітету свиней у випадку даного захворювання, а також вакцин. Підкреслено, що діагностика захворювання має бути комплексною - із застосуванням різних методів. Обговорено заходи боротьби з класичною чумою свиней та її профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.6,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Прискока В. А. 
Ящур / В. А. Прискока, В. М. Горжеєв, Ю. А. Собко. - К. : Рибка моя, 2003. - 203 c. - укp.

Наведено відомості про склад популяції вірусу ящуру, описано її властивості. Висвітлено патогенез захворювання, клінічні ознаки та патолого-анатомічні зміни. Розглянуто питання виникнення мінливості вірусу ящуру. Проаналізовано закономірності виникнення, перебігу епізоотопій, заходи боротьби з ящуром та його профілактики.

Приведены сведения о составе популяции вируса ящура, описаны ее свойства. Освещены патогенез заболевания, клинические свойства и патологоанатомические изменения. Рассмотрены вопросы возникновения изменчивости вируса ящура. Проанализированы закономерности возникновения, течения эпизоотопий, меры борьбы с ящуром и его профилактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.217 + П843.9ящур

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА635890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прискока В. А. 
Про особливості аерозольної дезінфекції приміщень та поновлення популяції мікроорганізмів після неї / В. А. Прискока, Ю. А. Собко, О. О. Панченко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 278-282. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено матеріали про аерозольну дезінфекцію в приміщеннях, вплив і наслідки її на популяції мікроорганізмів. На підставі аналізу зроблено висновки, що дезінфекція оцінюється позитивно у разі знищення патогенних мікроорганізмів, але повинна проводитися згідно з показаннями та закінчуватися заселенням корисної мікрофлори.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.324 + П811.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прискока В. А. 
Мікроорганізми: теорія харчового ланцюга : [монографія] / В. А. Прискока, В. О. Загребельний, Ю. М. Новожицька, О. М. Неволько, А. О. Меженський, Г. В. Київська; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Держ. НДІ з лаб. діагностики та вет.-санітар. експертизи. - Київ, 2015. - 64 c. - Бібліогр.: с. 61-62 - укp.

Розглянуто питання присутності і харчування різних видів мікроорганізмів (вірусів, бактерій) упродовж інфекційного процесу в тварин. Акцентовано увагу на тому, що первинні ураження клітин тварин можуть здійснювати як збудники інфекційних захворювань, так і несприятливі фактори. На основі аналізу вказаних процесів здійснено формулювання теорії харчового ланцюга.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Діагностика інфекційних захворювань тварин: теорія та практика : [монографія] / В. А. Прискока, В. О. Загребельний, А. О. Меженський, О. М. Неволько, Т. О. Гаркавенко, Г. В. Київська; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Держ. НДІ з лаб. діагностики та вет.-санітар. експертизи. - Київ : ДНДІЛДВСЕ, 2014. - 454 c. - Бібліогр.: с. 444-445 - укp.

Розглянуто питання діагностики інфекційних захворювань тварин з позицій популяційної теорії. Наведено дані про властивості популяцій мікроорганізмів, закономірності їх життєдіяльності, вплив цих закономірностей на перебіг і діагностику захворювань. Подано характеристику об'єктів дослідження (тварин, вірусів, бактерій), визначено їх роль в епізоотичному процесі. Викладено послідовність проведення діагностичних досліджень, сформульовано закони діагностики, виявлено найбільш характерні помилки, що супроводжують цей процес. Згідно з розробленою схемою досліджень викладено ознаки окремих захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС58701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Прискока В. А. 
Роль і значення мікроорганізмів та несприятливих факторів у інфекційному процесі : (огляд) / В. А. Прискока, В. О. Загребельний, О. М. Неволько, В. С. Свідерський, Г. Б. Алєксеєва // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 307-315. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Показано роль і значення в інфекційному процесі патогенних і непатогенних мікроорганізмів та несприятливих факторів. Встановлено, що інфекційний процес завжди супроводжується асоціаціями мікроорганізмів, які здійснюють повне розкладання всіх харчових речовин клітин-жертв. Наголошено, що одні мікроорганізми (патогенні) здатні самостійно руйнувати клітини, а інші - потребують попереднього впливу на клітини несприятливих факторів. На основі наведеної класифікації запропоновано заходи з боротьби та профілактики подібних інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Неволько О. М. 
Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (оцінка ризику для України в 2016 р. Заходи з контролю та ірадикації) : (огляд) / О. М. Неволько, В. А. Прискока, Л. В. Марущак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 323-330. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані літературних джерел щодо епізоотології, розповсюдження, класифікації, клінічних ознак, патогенезу, патолого-анатомічних змін, лабораторних досліджень заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби (ВРХ). Проведено оцінку ризику заносу вірусу заразного вузликового дерматиту ВРХ на територію України та зроблено прогноз. Висвітлено фактори розповсюдження та заходи по ліквідації захворювання. Надано рекомендації щодо імпорту ВРХ з країн благополучних по вузликовому дерматиту ВРХ, країн не благополучних по вузликовому дерматиту ВРХ та з країн, які інфіковані вузликовим дерматитом у відношенні ВРХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.5-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Прискока В. А. 
Розвиток епізоотичного процесу при африканській чумі свиней в Україні : (огляд) / В. А. Прискока, О. М. Неволько, Ю. М. Новожицька, В. С. Свідерський, Л. В. Марущак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 328-338. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено аналіз епізоотичного процесу у випадку африканської чуми свиней за період 2012 - 2016 рр. Появу захворювання на АЧС і розвиток епізоотичного процесу на території України вивчали, враховуючи, що вони є продовженням епізоотії в Російській Федерації. За досліджуваний період на території України було достатньо сприйнятливих домашніх та диких свиней. Сприяючим фактором для виникнення інфекції була недостатня захищеність свинарських господарств від заносу вірусу. Виявлено, що після первинного заносу вірусу у 2012 р. на територію України (Запорізька обл.) і ліквідації спалаху, впродовж 17 місяців не виникали нові вогнища. Новий етап епізоотичного процесу розпочався у 2014 р., коли в Україну масово мігрували інфіковані дикі свині з існуючих ендемічних територій Російської Федерації. Показано дискретність перебігу епізоотії з розподілом на декілька часових циклів. Ці цикли переривались інтервалами, під час яких захворювання не реєстрували. Окреслено період початкової стадії епізоотичного процесу, коли спостерігали значні інтервали між циклами епізоотії. Захворювання розповсюдилось на домашніх свиней, до передачі вірусу долучались нові шляхи і фактори передачі збудника (транспортні звіязки, продаж інфікованих свиней і продуктів їх виробництва, не знешкоджені харчові відходи, тощо). За такої поєднаноїй передачі вірусу чутливим тваринам інтервали між циклами захворювання та окремими спалахами зменшувались і виникла тенденція до подовження циклу, що відповідало стадії розвитку епізоотії. Спостереження за розвитком епізоотичного процесу у випадку африканської чуми свиней у домашніх та диких свиней надало змогу розподілити вогнища інфекції на стаціонарні та рухливі, що зумовлює різні підходи до планування та проведення ветеринарно-сантарних і профілактичних заходів. Використовуючи одержані результати, автори розробили заходи щодо контролю АЧС, які грунтуються на обриві ланок епізоотичного ланцюга, що ведуть до домашніх свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.8-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Неволько О. М. 
Особливості діагностики та епізоотології африканської чуми свиней / О. М. Неволько, В. А. Прискока, М. А. Сапачова, Л. В. Марущак, В. С. Свідерський, М. І. Сушко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 258-267. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обговорено особливості, виявлені під час діагностики африканської чуми свиней (АЧС), і шляхи розповсюдження вірусу цього захворювання за практичних умов господарств. Зауважено, що у разі виникнення захворювання на африканську чуму свиней ефективними можуть бути дії, що проводяться у стислі строки, які не надають змогу поширитися вірусу на інші території. У зв'язку з цим проаналізовано два етапи, пов'язані з постановкою попереднього та заключного діагнозу. Констатовано, що у разі постановки попереднього діагнозу у домашніх свиней у господарстві виникають затримки у часі, внаслідок чого за різних причин подовжується період виділення вірусу у довкілля. Попередній діагноз (після врахування клінічних ознак, патологоанатомічних та епізоотологічних даних) в основному був поставлений правильно і збігався із заключним діагнозом стосовно африканської чуми свиней. Лише у чотирьох випадках було виказано підозру про отруєння свиней кухонною сіллю, грибковими токсинами, соланіном, нітритами. Постановка заключного діагнозу на АЧС, яка здійснювалась в Науково-дослідному відділі молекулярно-генетичних досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ), відбувалась у стислі строки (4 - 5 год). Із особливостей діагностики треба мати на увазі те, що не всі проби від підозрюваних у захворюванні АЧС домашніх свиней, виявляються позитивними (за даними авторів - це 34,45 %). Подібні закономірності виявлено і під час дослідження патологічного матеріалу від диких свиней. Спостереження за епізоотичним процесом за АЧС надали змогу авторам встановити, що для зони України найбільш характерні контактний і кормовий шляхи розповсюдження вірусу. Надано характеристику різновидам цих контактів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П375.325.8-6 + П82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клестова З. С. 
Аналіз динаміки змін поширення ящуру, як фактору біоризику, та формування стратегії превентивних заходів : (огляд) / З. С. Клестова, М. В. Бабкін, В. А. Прискока // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 230-245. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено аналіз поширення спалахів ящуру в світі за останні роки, з особливою увагою на сусідні з Україною країни, та на ті, з якими є активні зв'язки. Виявлено зміни в циркулюванні різних серотипів, топотипів, генотипів вірусу ящуру. Наведено приклади застосування деяких вакцинних препаратів та причини їх неефективності. Запропоновано заходи, необхідні для включення до державної стратегії запобігання ящуру, як можливому фактору біоризику. Зроблено висновок щодо необхідності посилення уваги прогнозуванню можливого заносу зоонозних захворювань, які не реєструються в даний час на території України, але становлять потенційну загрозу, на прикладі ящуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.217-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Прискока В. А. 
Структура ендемічних територій по африканській чумі свиней : (огляд) / В. А. Прискока, А. О. Меженський, М. С. Карпуленко, О. А. Мороз, Я. М. Дзюба, Р. А. Даценко, С. В. Скороход // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 263-271. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані щодо виявлення в Україні ендемічних по африканській чумі (АЧС) територій та вивчення їх структури. Такий підхід став можливим через аналіз розвитку епізоотичного процесу впродовж 2012 - 2017 років. Показано, що ендемічний поріг (діагностика спалахів захворювання три роки поспіль) за цей період подолали 8 регіонів України (Чернігівська, Сумська, Рівненська, Полтавська, Одеська, Миколаївська, Черкаська, Київська області). Характерно, що за цим показником деякі неблагополучні за АЧС регіональні території об'єдналися, утворивши дві ендемічні зони. До складу першої зони увійшли Чернігівська, Сумська, Полтавська, Черкаська та Київська області, до складу другої - Одеська та Миколаївська області. Констатовано, що ендемічні зони, до складу яких входять декілька територій з таким же статусом, представляють вищу ланку розвитку епізоотії. Було проведено дослідження і аналіз різних за величиною територій областей, районів, мисливських угідь, населених пунктів з метою вибору найбільш оптимальної для визначення стану ендемічності. Показано, що поріг ендемічності подолали території одного району та 8 областей. Оцінюючи ці результати, а також враховуючи швидкість розповсюдження вірусу та організацію протиепізоотичних заходів, автори вважають, що адміністративна територія області найбільш придатна для визначення стану ендемічності. Встановлено, що кількість неблагополучних за АЧС районів у ендемічних областях коливалась від 40 до 64 %. Автори стверджують, що для досягнення стійкого ендемічного стану територій необхідні постійні джерела чи вогнища інфекції. Цю функцію в епізоотичному процесі забезпечували: наявність вірусу у довкіллі і постійна його передача, захоронення свиней у ямах з порушенням ветеринарно-санітарних вимог, забій свиней в інкубаційному періоді, контамінація вірусом грунту, води, повітря, розповсюдження контамінованих вірусом продуктів м'ясоїдами чи птахами, тощо. Наведено дані, що підтверджують роль диких кабанів, а також методів захоронення свиней у створенні ендемічних територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Біологічна безпека тварин : монографія / В. А. Прискока, О. В. Піщанський, А. О. Меженський, Т. О. Гаркавенко, В. С. Свідерський, Г. Б. Алєксеєва, Н. А. Меженська, Г. В. Київська; Держ. служба України з питань безпечності харч. продуктів та захисту споживачів, Держ. НДІ з лаб. діагностики та вет.-санітар. експертизи. - Київ : ДНДІЛДВСЕ, 2017. - 302 c. - Бібліогр.: с. 297-298 - укp.

Визначено, що продукти тваринництва є важливою складовою харчового забезпечення людства та розглянуто питання біологічної безпеки тварин. Надано характеристику джерелам біологічних небезпек, причинам виникнення і розповсюдження збудникових та факторних інфекцій, розглянуто особливості їх діагностики, приділено увагу захисту тварин від носіїв біологічних небезпек. Охарактеризовано біологічну небезпеку, яка надходить від рослин. Запропоновано на основі інформаційного аналізу заходи по стримуванню занесення носіїв біологічних небезпек з-за кордону, на територію України та в окремі господарства. Наголошено на двох напрямках виникнення інфекційних захворювань: при проникненні агентів зовні та активізації внутрішньої мікрофлори.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС63906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шляхом розвитку: до 20-річчя Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів / А. М. Головко, В. А. Прискока, О. О. Напненко, З. С. Клестова, Н. Г. Пінчук, О. А. Романенко, О. І. Гордієнко, О. С. Войта, М. В. Бабкін, А .В. Абрамов, В. Л. Коваленко, О. П. Кудрявченко, К. Р. Семко, Н. В. Іващенко; ред.: А. М. Головко. - Ніжин : Лисенко М. М., 2018. - 108, [24] c. - Бібліогр. в кінці глав - укp.

Висвітлено динаміку розвитку інституту, його роль у забезпеченні епізоотичного благополуччя держави та піднесенні авторитету української ветеринарної служби на світовому рівні. Освітлено основні здобутки фахівців, які сприяли покращенню якості продукції біологічної промисловості для потреб ветеринарної медицини та тваринництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828920 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського