Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Поп Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Бурлака Г. Г. 
Нефть и газ в современной экономике : Моногр. / Г. Г. Бурлака, Г. С. Поп; НАН Украины. Ин-т биоорган. химии и нефтехимии. - К., 2004. - 296 c. - Библиогр.: с. 287-292 - рус.

Изложены основные тенденции формирования мирового рынка нефти и газа, приведен прогноз развития и потребления первичных энергоносителей. Проанализированы роль и место Украины в мировой системе добычи и транспортировки нефти и газа. Рассмотрены особенности функционирования данного рынка в контексте глобальных энергетических преобразований и ужесточения экологического законодательства. Приведены основные направления стратегического развития нефтеперерабатывающей промышленности в Украине с учетом разработанной инновационной модели.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.565.2 + У530.565.3 + У9(4УКР)305.652 + У9(4УКР)305.653

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Орлик С. Н. 
Каталитические свойства (Fe, Al)-MCM-41 в конверсии CO и легких алканов с участием оксидов азота / С. Н. Орлик, Г. Поп, Р. Ганя, В. А. Остапюк, Л. М. Алексеенко // Теорет. и эксперим. химия. - 2004. - 40, № 3. - С. 181-185. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Синтезований мезопористий матеріал (Fe, Al)-MCM-41 охарактеризовано за допомогою методів РФА, IЧ-, РФЕ- та ЯМР-спектроскопії. В результаті певного сполучення структурних, кислотних і окисно-відновних властивостей поверхні (Fe, Al)-MCM-41 проявляє каталітичну активність у реакціях за участі оксидів азоту, зокрема парціального окиснення пропану оксидом азоту(I) до ізопропанолу.


Ключ. слова: мезопористый железосодержащий материал, структурные, кислотные, редокс-свойства поверхности, реакции с участием оксидов азота
Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кравчук Г. Г. 
Синтез сіркоорганічних сполук на основі ефірів рослинних олій та їх властивості / Г. Г. Кравчук, Г. С. Поп, Л. О. Главаті // Катализ и нефтехимия. - 2001. - № 9-10. - С. 67-71. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено реакцію взаємодії сірки з метиловими ефірами ненасичених жирних кислот рослинних олій і вплив технологічних параметрів на властивості сірковмісних сполук. Вивчено активуючу дії різних домішок на хід реакції та вихід продукту, а також їх вплив на антикорозійний захист. Установлено, що під час сульфідування перегнаних метилових ефірів активатори одноразово виконують функції інгібітора корозії, тоді як у випадку неочищених вихідних продуктів для забезпечення необхідних антикорозійних властивостей слід додатково вводити пасиватори. Показано, що синтезовані продукти з підвищеним вмістом сірки забезпечують низький коефіцієнт тертя, а це дозволяє рекомендувати їх для застосування як протизношувальні присадки до мастильних матеріалів, які працюють в зоні тертя в агресивних середовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л612.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поп Г. С. 
Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів із рослинних олій / Г. С. Поп // Катализ и нефтехимия. - 2003. - № 12. - С. 21-26. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розроблено "Концепцію про доцільність організації виробництва в Україні паливно-мастильних матеріалів із рослинних олій", яка враховує прогностичні потреби у рослинних оліях певної якості, а також у біопаливах і мастильних матеріалах на їх основі, напрями їх застосування в різних галузях господарства з акцентами на доцільність та ефективність використання ріпакової олії. За лабораторних умов розроблено екологічно прийнятні моторні, індустріальні, трансмісійні й гідравлічні оливи, емульгатори-стабілізатори дисперсних систем для нафтогазодобувної промисловості та інші поверхнево-активні речовини різного практичного призначення, які за якістю не поступаються й є конкурентоспроможними у порівнянні з імпортними аналогами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поп Г. С. 
Утилізація відходів олійноекстракційних заводів для одержання екологічно безпечних дисперсій / Г. С. Поп, В. І. Біленька // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2002. - № 5. - С. 38-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано склад і властивості побічних продуктів від виробництва рослинних олій. Вивчено колоїдно-хімічні властивості емульсій та емульсійно-суспензійних систем на їх основі. Показано, що дисперсні системи характеризуються регульованими в'язкістю та стійкістю. Встановлено основні важелі керування важливими властивостями інвертних емульсій за допомогою зміни співвідношення водної та олійної фази, додаванням співемульгаторів, наповнювачів тощо. Визначено перспективні напрямки утилізації відходів олійноекстракційних заводів, з метою покращання екологічного стану навколишнього середовища та забезпечення нафтогазовидобувної промисловості ефективними технологічними розчинами.


Ключ. слова: утилізація, рослинні олії, емульсії, нафтогазовидобуток
Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бодачівська Л. Ю. 
Оптимізація технологічних систем глушіння свердловин в умовах низьких пластових тисків / Л. Ю. Бодачівська, Г. С. Поп, І. В. Бейко // Пробл. заг. енергетики. - 2004. - № 11. - С. 77-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На базі експериментальних даних розроблено метод багатокритеріальної оптимізації екобезпечних композицій технологічних систем глушіння свердловин за умов низьких пластових тисків. Створенa математично-комп'ютернa модель оптимізації дозволяє оперативно знаходити оптимальні розв'язки за будь-яких змін складу та числа компонентів для досягнення заданих властивостей у бажаних межах їх варіювання.


Ключ. слова: багатокритеріальна оптимізація, системи глушіння свердловин, низькі пластові тиски, геолого-технічні умови
Індекс рубрикатора НБУВ: И361.691

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Поп Г. С. 
Мастильні матеріали з рослинних олій / Г. С. Поп // Хім. пром-сть України. - 2006. - № 5. - С. 22-29. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На прикладі індустріально развинутих країн Західної Європи, США і Японії обгрунтовано необхідність організації виробництва альтернативних нафтохімічним мастильних матеріалів з рослинних олій. За лабораторних умов розроблено екологічно сприятливі моторні, індустріальні, трансмісійні та гідравлічні оливи, які за основними показниками перевершують нафтохімічні оливи і не поступаються імпортним аналогам. Разом з тим показано, що для успішного розв'язання задач з організації виробництва паливно-мастильних матеріалів на основі рослинних олій необхідні дієві важелі об'єднання зусиль різнопрофільних науково-дослідних і виробничих підприємств різних форм власності за умови стимулювання вітчизняної продукції шляхом законодавчого затвердження норм екологічної державної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Поп Г. С. 
Поверхнево-активні речовини та композиційні системи на основі рослинних олій і фосфатидів / Г. С. Поп, Л. Ю. Бодачівська, Р. Л. Вечерік // Хім. пром-сть України. - 2008. - № 3. - С. 33-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Приведено результати цілеспрямованого комплексного підходу, що включає синтез ПАР з використанням рослинної сировини та створення на її основі ефективних технологічних систем. Взаємодією елементної сірки з метиловими естерами ненасичених жирних кислот рослинних олій за присутності активаторів одержано рідкі естери з високим (до 50 %) вмістом сірки - ефективні інгібітори корозії та протизношувальні присадки до мастильних матеріалів, олив, пластичних мастил та мастильно-охолоджувальних рідин, які працюють в зоні тертя в агресивних середовищах. Дослідні зразки олив на базі естерів рослинних олій та сірковмісної присадки за технологічними властивостями не поступаються імпортним аналогам. З використанням побічних продуктів від очищення олії і виробництва біодизелю вперше розроблено спосіб синтезу ПАР змішаної будови, що поруч з олійнорозчинними етаноламідами та амідоестерами жирних кислот містять у своєму складі водно-олійнорозчинні фосфатидилгліцериди та їх кальцієві солі. Основуючись на розробленому колоїдно-хімічному підході, шляхом всебічного наукового аналізу із залученням апарату математичного моделювання і методу багатокритеріальної оптимізації, на базі синтезованих ПАР розроблено високоефективні, екобезпечні, термо-, агрегативно- і седиментаційно стійкі емульсійно-суспензійні системи, прямі та зворотні емульсії з регульованими, відповідно до умов застосування, густиною, стійкістю, структурно-механічними та іншими важливими технологічними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л785-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Поп Г. С. 
Наукові основи створення і застосування поверхнево-активних систем для підвищення видобутку нафти і газу : Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13; 02.00.11 / Г. С. Поп; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 1999. - 35 c. - укp.

Дисертацію присвячено проблемі цілеспрямованого одержання і застосування поверхнево-активних систем (ПАС) з визначеними властивостями. Наведено результати синтезу гомологічних рядів поверхнево-активних речовин (ПАР) специфічної будови, систематичних досліджень їх молекулярної й міцелярної структури та колоїдно-хімічних властивостей у водних і водно-органічних середовищах, на основі яких розроблено новий експрес-метод підбору ПАР і методологію створення систем з наднизьким міжфазовим натягом. Комплексними дослідженнями з використанням сучасних фізико-хімічних методів встановлено, що найбільш ефективними на міжфазових поверхнях є ПАР, що мають об'ємні вуглеводневі радикали та конформаційно рухливий гідрофільний ланцюг з меандровою конформацією, завдяки яким в критичних областях утворюються мікроемульсії ламелярної (пластинчатої) будови з високим вмістом солюбілізованих води та вуглеводнів. Запропонована методологія дозволила створити низку композицій ПАС і чисельних інверторних крейдяних дисперсій з регульованими властивостями, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджена практично.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Біленька В. І. 
Структура та колоїдно-хімічні властивості фосфатидовмісних олійних композицій / В. І. Біленька, Г. С. Поп // Укр. хим. журн. - 2011. - 77, № 7/8. - С. 99-106. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено склад і колоїдно-хімічні властивості (поверхневий натяг, адсорбцію, солюбілізацію, реологію) фузу, гідрофузу та кофосу, які утворюються як побічні продукти у процесі очищення олій. Проаналізовано колоїдну структуру фосфоолієвмісних композицій у взаємозв'язку з особливостями їх поведінки у середовищах різної полярності. Розвинено уявлення про двошарову міцелярну структуру поверхнево-активних речовин (ПАР) у розведених водних і вуглеводневих середовищах. Зважаючи на високу солюбілізаційну й адсорбційну здатність природних ПАР у складі олієвмісних продуктів, на їх основі одержано низку зворотних емульсійних систем, які характеризуються, у порівнянні з очищеними фосфатидами, високою структурованістю та стійкістю у часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Железний Л. В. 
Сучасний стан і перспективи виробництва авіаційних мастильних матеріалів в Україні / Л. В. Железний, Г. С. Поп, О. Є. Донець, О. О. Папейкін, Л. Ю. Бодачівська, І. О. Венгер // Хім. пром-сть України. - 2015. - № 3. - С. 64-67. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізований сучасний стан ринку авіаційних мастильних матеріалів України. Відзначено відсутність базових олив, відставання за асортиментом, якістю й екологічністю мастил, високу імпортозалежність. Окреслені перспективи подолання й виходу з кризи шляхом використання високого наукового потенціалу і впровадження екобезпечних олеомастил на базі рослинних олій, побічних продуктів від їх очистки та хімічної трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.222 + У9(4УКР)305.652.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Железний Л. В. 
Розроблення композицій уреатних мастил на аміноамідах жирних кислот / Л. В. Железний, Г. С. Поп, О. О. Папейкін, І. О. Венгер, Л. Ю. Бодачівська // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/6. - С. 9-14. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Продемонстровано можливість застосування азотвмісних поверхнево-активних речовин рослинного походження як компонентів дисперсної фази уреатних тиксотропних пластичних систем. Виявлено, що сечовина - продукт взаємодії аміноамідів стеаринової кислоти з ізоціанатом - є ефективним загусником нафтових олив. Введення до складу уреатного мастила поліфункціонального пакету олеоприсадок покращує його змащувальні, антиокислювальні та екологічні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського