Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Погребенник Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Погребенник Я. В. 
Буряне поліття 1914 - 1920 років: ліро-трагедійне двоголосся (на матеріалі творчості О.Кобця і Б.Лепкого) / Я. В. Погребенник; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 49 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Досліджено творчу суголосність двох поетів зі сходу й заходу України - О.Кобця і Б.Лепкого - в художньому моделюванні теми братовбивчої війни на тлі маловідомого феномену "габірного письменництва" часів Першої світової війни. Наведено біографії поетів, досліджено їх творчу спадщину. Ліро-трагедійне двоголосся поетів із тернопільського Поділля та Канівщини визначає ідейну їх близькість у оцінюванні війни й табірного буття з позицій демократизму неабстрактного гуманізму, християнізму і самостійництва. У ліриці та ліро-епосі обох репрезентантів літератури буряного поліття розрізнено два аспекти: гуманістично-загальнолюдський, що полягає в осуді війни між Росією й Австро-Угорщиною та Німеччиною як лиха для народів обох держав, і антиімперський визвольний. Обидва аспекти в художньому набутку обох авторів є взаємопов'язаними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Кобець О. 49 + Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 49 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Кобець О. 49 + Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий Б. 49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погребенник Я. М. 
Німецькомовний контекст творчості Ольги Кобилянської / Я. М. Погребенник. - Чернівці : Рута, 2005. - 69 c. - Бібліогр.: с. 64-67. - укp.

Проаналізовано творчість визначної української письменниці О.Кобилянської німецькою мовою, визначено її безпосередні творчі контакти з німецькими культурними діячами, редакторами та видавцями. Розглянуто відгуки німецьких і українських літературознавців про творчість письменниці на сторінках німецької періодики.

Проанализировано творчество выдающейся украинской писательницы О.Кобылянской на немецком языке, определены ее непосредственные творческие контакты с немецкими культурными деятелями, редакторами и издателями. Рассмотрены отзывы немецких и украинских литературоведов о творчестве писательницы на страницах немецкой периодики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська,О.Ю. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Погребенник Я. В. 
Творчість О.Кобця (Варавви): рух проблематики і поетики : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / Я. В. Погребенник; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено становлення та розвиток творчості О.Кобця (Варавви) в аспекті еволюції проблематики та поетики від 1910-х до 1960-х рр. Проаналізовано поєднання традиціоналізму та рис літертурного модернізму (збірка "Ряст"), становлення лірики й епосу письменника як художньої індивідуальної системи ("воєнна" й табірна творчість). Розкрито антитоталітарний, національно-патріотичний пафос, екзистенціальну проблематику збірок "Під небом чужим", "З великих днів", драматичного етюду "В Тарасову ніч". Висвітлено засоби їх художнього втілення, оригінальність Шевченкіани Кобця. Розкрито новаторство письменника у романі "Записки полоненого" (в тематиці, характеротворенні, стилі та ін.), історичну ідентичність і біографізм твору. Охарактеризовано генезу, жанрову природу, психологічне мотивування у "малій прозі" О.Кобця 1920 - 1960-х рр., підкреслено її ліро-драматизацію, самобутність манери автора, константність її філософської та релігійної основи. На підставі різностороннього аналітично-синтетичного дослідження, мікроаналізу сформульовано висновки щодо особливостей розвитку О.Кобця-лірика й епіка, точність його історіософських прозрінь, глибину символіки державницького та людинознавчого характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7Сое)-4 Кобець О. 4,0 + Ш5(7Сое=Ук)-4 Кобець О. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гладких Ф. В. 
Оцінка ефективності лікування експериментального ревматоїдного артриту ібупрофеном та його комбінацією з вінбороном за даними конусно-променевої комп'ютерної томографії та цифрової рентгенографії задніх кінцівок щурів / Ф. В. Гладких, Н. Г. Степанюк, В. О. Студент, Я. Я. Погребенник, Б. Є. Юркевич // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2017. - № 1. - С. 12-24. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У попередніх дослідженнях доведено ефективність комбінованого застосування ібупрофену ((RS)-2-(4-ізобутилфеніл) пропіонова кислота) та вітчизняного лікарського засобу з політропними фармакологічними ефектами вінборону (2-феніл-3-карбетокси-4-диметиламінометил-5-оксибензофурану гідрохлорид), якому притаманна низка цінних фармакологічних властивостей з метою потенціювання протизапальної та аналгетичної активностей і зниження гастротоксичності зазначеного нестероїдного антифлогістика. Мета дослідження - охарактеризувати за даними конусно-променевої комп'ютерної томографії та цифрової рентгенографії вплив монотерапії ібупрофеном та його комбінованого застосування з вінбороном на морфофункціональний стан кістково-суглобової системи задніх кінцівок щурів з експериментальним ревматоїдним артритом. Проведене дослідження показало, що субплантарна інокуляція повного ад'юванта Фрейнда призвела до збільшення на 28 добу експерименту об'єму досліджуваних суглобів задніх кінцівок майже вдвічі (+ 90,1 %) відносно показників інтактних щурів. Монотерапія ад'ювантного артриту в щурів ібупрофеном з 14 по 28 добу експерименту призвела до зменшення інтенсивності запального процесу. На це вказувало статистично вірогідне зменшення об'єму суглобів задніх кінцівок у середньому на 26,0 % відносно показників нелікованих тварин. На тлі комбінованого застосування ібупрофену та вінборону було відмічено найбільший регрес запального процесу. На це вказувало зменшення об'єму суглобів на тлі комбінованого лікування щурів з експериментальним ревматоїдним артритом у середньому на 33,8 % відносно показників тварин контрольної групи. Розвиток ад'ювантного артриту призвів до значного зменшення ширини суглобових щілин у середньому на 58,8 % відносно значень інтактних тварин. На тлі монотерапії ібупрофеном було відмічено збільшення ширини суглобової щілини всіх суглобів, проте, на тлі комбінованого застосування ібупрофену та вінборону було відмічено найвиразніше збільшення ширини суглобових щілин, яка практично співставлялась з показниками інтактних тварин. Крім того, встановлено, що на тлі монотерапії ібупрофеном щільність кісткової тканини дистального епіфіза II плеснової кістки збільшилась на 15,5 % відносно показників тварин контрольної групи. Комбіноване застосування ібупрофену та вінборону призвело до збільшення зазначеного показника на 22,9 % відносно значень тварин з експериментальною патологією без лікування. Виявлені зміни вказують на більшу ефективність ібупрофену та вінборону при їх комбінованому застосуванні пригнічувати розвиток остеопенічного синдрому порівняно з монотерапією ібупрофеном на моделі ад'ювантного артриту в щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського