Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Пильгун Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пильгун Н.  
Конституційні основи кримінального судочинства США / Н. Пильгун // Право України. - 2005. - № 12. - С. 133-138. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)3 + Х893.9(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пильгун Н. В. 
Становлення та розвиток конституційного права в рішеннях Верховного Суду США (історико-правовий аспект) : автореф. дис... канд. юрид. наук / Н. В. Пильгун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено неперервність, історичну обумовленість і поступовість у розвитку норм американського конституційного права, визначено принцип розподілу влади, висвітлено правові засади американського федералізму, розкрито сутність основних прав і свобод особи та громадянина. Розглянуто зміст норм конституційного права, проаналізовано еволюцію його змін протягом більш ніж двохсотрічної історії розвитку США у рішеннях Верховного суду. Проаналізовно історичні умови формування норм конституційного права, його цілісності та стабільності. Визначено вплив принципу розподілу влади на гілки і сформованої на цих засадах системи стримувань і противаг на відносини між самими федеральними структурами влади та федеральними структурами й структурами штатів. Розглянуто особливості формування відносин між штатами та федерацією, які визначаються Верховним Судом на підставі конституційного тлумачення. Досліджено процес формування Верховним Судом США принципу рівності громадян перед законом з урахуванням існуючих у даний період поглядів та ідей в американській правовій системі та суспільстві. Розкрито сутність судової доктрини "належної та незалежної процедури", що регламентує право недоторканності особи та житла. Обгрунтовано роль і значимість практики Верховного Суду США щодо права "виконавчого привілею" президента та його недоторканності щодо судового переслідування. Розглянуто підхід Верховного Суду США щодо узгодженості демократичних принципів організацій влади США з основними правами й свободами людини та громадянина. Проаналізовано вплив рішень Верховного Суду США про тлумачення положень законів на загальне й прецедентне право.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США) + Х881.9(7США)0-383 + Х891.9(7США)111.1-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пильгун Н. В. 
Методика підготовки студентів молодших курсів юридичного спрямування до науково-дослідної роботи / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2010. - № 4. - С. 124-128. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Визначено методику підготовки студентів молодших курсів юридичного спрямування до науково-дослідної роботи. Уточнено елементи системного підходу у підготовці студентів до наукової роботи, розвитку творчого мислення, формування наукового світогляду, оволодіння методами наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)3-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пильгун Н. В. 
Права людини в умовах сучасного державотворення / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2010. - № 2. - С. 12-14. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання прав людини та проблеми їх реалізації, вплив Конституційного Суду України на механізм захисту прав людини. Звернуто особливу увагу на значення і роль правових реформ із захисту конституційних прав людини і громадянина в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пильгун Н. В. 
Розвиток конституційних повноважень законодавчої і виконавчої гілок влади у США / Н. В. Пильгун // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 28. - С. 94-102. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Пильгун Н. В. 
Поділ влади і конституційна основа взаємодії органу законодавчої влади і глави держави / Н. В. Пильгун // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 50. - С. 35-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання поділу в сфері взаємодії органу законодавчої влади та глави держави. Зазначено, що створення соціально-правового клімату забезпечить оптимальну взаємодію між законодавчою владою і президентом, і як наслідок, суспільство отримає міцну державну владу та надійний механізм системи стримань і противаг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пильгун Н. В. 
Перспективи вдосконалення юридичної техніки в Україні / Н. В. Пильгун, А. С. Смітюх // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 42-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено юридичну техніку як важливу правову категорію, визначено необхідність дотримання її правил і прийомів при розробці та систематизації нормативних документів. Зроблено акцент на проблемах, що виникають у сфері юридичної техніки в Україні та тенденціях їх оптимального вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пильгун Н. В. 
Становлення громадянського суспільства в Україні в умовах сьогодення / Н. В. Пильгун, Д. О. Повєткін // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - № 2. - С. 31-34. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано проблему взаємодії громадянського суспільства і держави в теоретичному і соціально-політичному аспектах. Увагу зосереджено на інституційних передумовах розмежування громадянського і політичного суспільств та пов'язаних із цим особливостях демократичного врядування за умов суспільної і державної трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)23 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пильгун Н. В. 
Сутність та особливості громадянства в Україні / Н. В. Пильгун, О. О. Бузун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Визначено форми громадянства, його сутність та особливості в Україні. Зазначено про те, що громадянство - це правовий зв'язок між фізичною особою та державою. Обсяг прав і свобод, якими особа може користуватися в державі, а також обсяг обов'язків, покладених на неї цією державою, прямо залежать від наявності чи відсутності в особи статусу громадянина даної держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пильгун Н. В. 
Історико-теоретичні аспекти розвитку демократії в суспільстві / Н. В. Пильгун, Ж. В. Яківчук // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Ця стаття присвячена демократії, як одному з атрибутів сучасної правової держави. Викладено основні принципи демократії та функції, які вона здійснює, проблеми сьогодення та вчення істориків про демократію. Розкрито сучасні проблеми функціонування демократії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пильгун Н. В. 
Поняття "механізм держави" в сучасній юридичній думці / Н. В. Пильгун, В. В. Бурбеза // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 46-51. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено різні теоретико-методологічні підходи до визначення поняття "механізм держави". На їх основі виділено концепції розуміння цієї фундаментальної категорії держави і права. Обгрунтовано роль і значення поняття "механізму держави" для загальної теорії держави і права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пильгун Н. В. 
Історичний аспект формування американської правової системи / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 2. - С. 62-69. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто історичний аспект формування американської правової системи, функціонування американського загального права та його джерела. Доведено, що правовий прецедент займає центральне місце у правовій системі англо-саксонського напрямку. Методи дослідження: історичний метод, порівняльно-правовий. Визначено, що особливості американської правової системи полягають у джерелах права, у його структурі та у його застосуванні. Обговорено історичний аспект формування американської правової системи у системі американського загального права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пильгун Н. В. 
До питання про історію формування американської правової системи / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 4. - С. 74-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто окремі рішення Верховного суду США, вказано різницю між федеральним правом і правом штатів. Доведено, що закон набуває чинності і стабільності, коли він підтверджується судовою практикою та набуває позитивного судового тлумачення. Методи дослідження: історичний метод, порівняльно-правовий. Визначено, що Верховний суд може відступати від своїх рішень або й скасовувати їх. Верховний суд досить гнучко підходить до тлумачення Конституції. Але подібна гнучкість не є властивою для суду при тлумаченні конституцій штатів та їх законів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.69(7СПО)

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пильгун Н. В. 
Особливості розвитку та функціонування правової системи України / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 1. - С. 46-53. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано історичний розвиток правової системи України та функціонуванню сучасної правової системи держави. Доведено, що правова система України формувалася на історично складених правових звичаях та традиціях, правовій культурі, вітчизняній правовій думці та національному законодавстві. В цьому аспекті правову систему можна розглядати як об'єктивно сформовану сукупність правових явищ, притаманних конкретній країні. Використано діалектичний метод пізнання, загальнонаукові та спеціально-юридичні методи. Основою методології у цьому дослідженні є системний підхід, за допомогою якого певний об'єкт розглянуто як багатоаспектне явище, що складається з різноманітних елементів, співвідношення між якими утворюють відносно стійку структуру правової системи і забезпечують її цілісність. Наведено обгрунтування щодо необхідності сформувати комплексне поняття правової системи України, яке б вміщувало всі особливості правотворення в державі. Разом з тим було визначено, що основою правової системи, її фундаментом виступає праворозуміння, яке водночас є одним з елементів правової системи. Обговорено пошук шляхів удосконалення функціональних напрямків розвитку правової системи України; евроінтеграційного вектору розвитку сучасної правової системи України, що зумовлює зближення національного права України з європейським правом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.69(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пильгун Н. В. 
Поняття правової системи України та її функціонування у суспільстві / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 3. - С. 47-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета статті - поняття правової системи України та її функціонування у сучасному суспільстві. Доведено, що правова система України формувалася на історично складених правових системах світу та під впливом різних правових і суспільних концепцій, зумовлених геополітичним положенням України. Разом із тим, правова система України формувалася у складних умовах за відсутності державної незалежності протягом значних періодів її історії. В цьому аспекті можна стверджувати про те, що формування та розвиток правової системи України зумовлено певними історичними обставинами. Дослідження здійснене з використанням загальноприйнятих методів наукового пізнання, таких як: аналітичного, порівняльно-правового, семантично-пізнавального, системного, статистичного та інших. Основою методології у цьому дослідженні є системний підхід, за допомогою якого певний об'єкт розглянуто як багатоаспектне явище, що складається з різноманітних елементів, співвідношення між якими утворюють відносно стійку структуру правової системи України і забезпечують її цілісність. Вказано поняття правової системи та основні передумови її функціонування у суспільстві. Розкрито проблеми функціонування правової системи України та перспективи її розвитку. Обговорено пошук шляхів удосконалення функціональних напрямків розвитку правової системи України, для підтримання балансу приватних та публічних інтересів у їх суспільних відносинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пильгун Н. В. 
Поняття правової системи України та її функціонування у суспільстві / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 3. - С. 47-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета статті - поняття правової системи України та її функціонування у сучасному суспільстві. Доведено, що правова система України формувалася на історично складених правових системах світу та під впливом різних правових і суспільних концепцій, зумовлених геополітичним положенням України. Разом із тим, правова система України формувалася у складних умовах за відсутності державної незалежності протягом значних періодів її історії. В цьому аспекті можна стверджувати про те, що формування та розвиток правової системи України зумовлено певними історичними обставинами. Дослідження здійснене з використанням загальноприйнятих методів наукового пізнання, таких як: аналітичного, порівняльно-правового, семантично-пізнавального, системного, статистичного та інших. Основою методології у цьому дослідженні є системний підхід, за допомогою якого певний об'єкт розглянуто як багатоаспектне явище, що складається з різноманітних елементів, співвідношення між якими утворюють відносно стійку структуру правової системи України і забезпечують її цілісність. Вказано поняття правової системи та основні передумови її функціонування у суспільстві. Розкрито проблеми функціонування правової системи України та перспективи її розвитку. Обговорено пошук шляхів удосконалення функціональних напрямків розвитку правової системи України, для підтримання балансу приватних та публічних інтересів у їх суспільних відносинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пильгун Н. В. 
Правовий нігілізм у сучасній Україні: поняття, причини та методи подолання / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 3. - С. 67-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено поняття та ознаки правового нігілізму, причини його виникнення та шляхи подолання. Для досягнення мети дослідження були використані загально та конкретно-наукові (спеціальні) методи. Розглянуто історичне підгрунтя появи правового нігілізму, конкретні причини його виникнення. Вказано на форми вираження правового нігілізму в Україні. Зазначено, що правовий нігілізм залежить від рівня загальної культури, виховання та правосвідомості особистості. Обговорено пошук методів подолання правового нігілізму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Пильгун Н. В. 
Історико-теоретичні аспекти розвитку демократії в суспільстві / Н. В. Пильгун, Ж. В. Яківчук // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Ця стаття присвячена демократії, як одному з атрибутів сучасної правової держави. Викладено основні принципи демократії та функції, які вона здійснює, проблеми сьогодення та вчення істориків про демократію. Розкрито сучасні проблеми функціонування демократії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пильгун Н. В. 
Поняття "механізм держави" в сучасній юридичній думці / Н. В. Пильгун, В. В. Бурбеза // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 46-51. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено різні теоретико-методологічні підходи до визначення поняття "механізм держави". На їх основі виділено концепції розуміння цієї фундаментальної категорії держави і права. Обгрунтовано роль і значення поняття "механізму держави" для загальної теорії держави і права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пильгун Н. В. 
Місце і роль правового прецеденту в правовій системі України / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 2. - С. 55-61. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета статті - висвітлення однієї з актуальних проблем правотворчої діяльності посадових осіб та органів державної влади щодо місця та ролі правового прецеденту в правовій системі України. Використано, зокрема: метод порівняння, узагальнення та системний. Правовий прецедент є головним джерелом права в англосаксонській правовій системі, проте він знайшов своє відображення і в романо-германській правовій сім'ї. Судова практика зарубіжних країн яскраво демонструє ефективність та цінність судового прецеденту при вирішенні юридичних справ. Обговорено особливість прецеденту полягає в обов'язковості для всіх нижчих ланок судової системи результатів тлумачення конституційних актів та звичайних законів, наданого вищими судовими інстанціями. У результаті такого підходу формується відносно самостійний різновид прецеденту - прецедент тлумачення. Останнім часом концепція прецеденту тлумачення набуває все більшої актуальності для України у зв'язку з практикою Конституційного Суду України. Судовий прецедент має певні переваги щодо якості здійснення правосуддя, адже характеризується особливим регулюванням аналогічних конкретних життєвих ситуацій, що знижує рівень свавілля посадових осіб. Проте існує інший погляд щодо даного питання, який заперечує ефективність та надійність такого механізму, адже судовий прецедент фактично заперечує індивідуалізацію юридичної справи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) в3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського