Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Перельот Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Перельот Т. М. 
Застосування універсальних реагентів при очистці від розчинних сполук металів стічних вод органічного і неорганічного походження / Т. М. Перельот, Д. М. Фещенко // Екол. безпека. - 2012. - № 1. - С. 81-84. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано новий підхід до очищення промислових вод від лужних і лужноземельних металів. Запропоновано універсальні екстрагенти краун-ефіри, які можна використовувати як в органічних, так і в неорганічних середовищах. Краун-ефіри застосовуються з метою переведення суто неорганічних солей в розчин органічного розчинника. В цьому разі порушується фундаментальний принцип хімії: "подібне розчиняється в подібному". Міцність комплексу метал-краун-ефір максимально забезпечується за відповідності розміру іона металу і порожнини молекули краун-ефіру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Глива В. А. 
Джерела гармонік магнітного поля у будівлях і спорудах та мінімізація їх рівнів / В. А. Глива, В. Г. Здановський, Л. О. Левченко, Т. М. Перельот // Проблеми охорони праці в Україні. - 2015. - Вип. 29. - С. 48-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто гармонічний склад магнітних полів у сучасних будівлях та спорудах, виявлено джерела їх генерації. Наведено результати вимірювання рівнів спектрального складу магнітних полів у приміщеннях з різним внеском нелінійних електроспоживачів у загальне навантаження на силову мережу. Виявлено, що найбільш критичною гармонічною складовою є магнітні поля частотою 150 Гц, генеровані некомпенсованими електрострумами у нульових робочих провідниках трифазної силової електромережі. Запропоновано шляхи зниження рівнів магнітних полів у будівлях та спорудах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Халмурадов Б. Д. 
Електромагнітна безпека та електромагнітна сумісність технічних засобів / Б. Д. Халмурадов, Л. О. Левченко, В. А. Глива, Т. М. Перельот // Системи оброб. інформації. - 2015. - Вип. 12. - С. 66-68. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі аналізу національної і міжнародної нормативних баз в галузі електромагнітної безпеки і електромагнітної сумісності, експериментальних досліджень розроблено практичні, науково обгрунтовані рекомендації з підвищення рівня електромагнітної безпеки і стабільності функціонування устаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З2 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Здановський В. Г. 
Електроструми витоку як джерела магнітних полів ненормативних рівнів та методи їх зниження / В. Г. Здановський, Е. А. Дармофал, Т. М. Перельот // Системи оброб. інформації. - 2016. - Вип. 5. - С. 178-181. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено причини виникнення і кількісні значення некомпенсованих електрострумів за виробничих умов, пов'язаних з ними магнітних полів та розроблення заходів з їх нормалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З2 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Халмурадов Б. Д. 
Проблеми узгодженості нормативної бази з електромагнітної сумісності та електромагнітної безпеки / Б. Д. Халмурадов, Л. О. Левченко, В. А. Глива, Т. М. Перельот // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2015. - № 4. - С. 103-106. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Визначено невідповідності національної нормативної бази України з електромагнітної сумісності технічних засобів та електромагнітної безпеки. Встановлено розбіжності щодо дозволених рівнів електромагнітних полів у приміщенні і стійкості електронних технічних засобів до електромагнітних впливів. Виявлено некоректності методики сертифікаційних випробувань технічних засобів щодо їх емісійних властивостей та стійкості до зовнішніх електромагнітних полів. Запропоновано низку заходів усунення виявлених невідповідностей. Визначено методологічні підходи до імплементацій вимог європейської директиви з електромагнітної безпеки у національну нормативно-правову базу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1 + З841-017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Глива В. А. 
Методологія визначення рівня електромагнітного навантаження на виробниче середовище / В. А. Глива, Т. М. Перельот // Проблеми охорони праці в Україні. - 2014. - Вип. 28. - С. 91-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему антропогенного електромагнітного забруднення за виробничих і невиробничих умов: як виникає це забруднення та як воно може вплинути на здоров'я працюючих. Наведено методологію визначення рівнів електромагнітного навантаження з урахуванням впливу електромагнітних полів, згенерованих лінійними і нелінійними електроспоживачами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Перельот Т. М. 
Удосконалення національної нормативної бази з набуттям чинності загальноєвропейських стандартів з електромагнітної безпеки та сумісності технічних засобів / Т. М. Перельот // Проблеми охорони праці в Україні. - 2015. - Вип. 30. - С. 74-80. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з набуттям чинності в Україні загальноєвропейських нормативів з електромагнітної безпеки та сумісності технічних засобів. Встановлено, що пріоритетами у цій роботі є узгодження метрологічної бази та підвищення вимог до електромагнітної безпеки працюючих із врахуванням більш жорстких норм з електромагнітної сумісності технічних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З2Н6 + З841-017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Перельот Т. М. 
Моніторинг та нормалізація рівнів низькочастотних електромагнітних полів у виробничих умовах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / Т. М. Перельот; Держ. служба України з питань праці, НАН України, ДУ Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Здійснено нормалізацію рівнів електромагнітних полів низьких (у тому числі наднизьких) частот у виробничих приміщеннях з різними частками електроспоживачів із нелінійними вольт-амперними характеристиками для забезпечення нешкідливих і безпечних умов праці персоналу. Досліджено фактичні рівні електромагнітних полів промислової частоти та рівні цих полів у контрольованих діапазонах згідно з чинними нормативами. Обгрунтовано конструкції та розміщення електромагнітних екранів. З'ясовано функції просторових змін рівнів електромагнітних полів, що дозволяє прогнозувати зміни рівнів цих полів зі зміною навантаження на технологічне обладнання. Запропоновано узагальнений порядок щодо розроблення та впровадження організаційно-технічних заходів з нормалізації електромагнітної обстановки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6 + З2 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426850 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського