Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Пащенко Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Трохименко О. М. 
Спектрофотометричне визначення церію (IV) за допомогою дифеніламін-InD-сульфокислоти / О. М. Трохименко, В. М. Зайцев, Є. О. Пащенко // Укр. хим. журн. - 2006. - 72, № 7-8. - С. 100-103. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.51-5 + Г461.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Етногенеза хорватів і Україна : матеріали Міжнар. наук. конф., 11 - 12 трав. 2011 р., Дрогобич - Трускавець / ред.: Л. Сікора, Є. Пащенко, О. Баган; Всеукр. громад. об'єднання "Бойків. етнолог. т-во", Загреб. ун-т. - Дрогобич : Коло, 2013. - 351, [8] c. - укp.

Розглянуто деякі спільні елементи в хорватській та українській традиційній культурі. Увагу приділено Кирило-Мефодіївській спадщині в хорватському християнстві. Викладено націософські концепти в поезії Т. Шевченка та хорватських поетів (типологія вираження національного імперативу). Досліджено витоки та перспективи національної ідентичності хорватських русинів. Розглянуто проблеми та завдання порівняльного дослідження хорватського етногенезу в українському контексті. Досліджено поліцький статут як приклад хорватської правової та законотворчої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=ХОР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пащенко Є. Ю. 
Організаційно-економічні засади формування і ефективного використання ресурсної бази напівдорогоцінного (самоцвітного) каміння в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Є. Ю. Пащенко; НАН України, ДУ "Ін-т економіки природокористування та сталого розв." . - К., 2013. - 20 c. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні і прикладні питання розбудови ринково орієнтованого організаційно-економічного механізму більш широкого використання природного напівдорогоцінного каміння в Україні. Викладено методологічні підходи до ринково-економічного регулювання сфери видобування самоцвітного каміння, виходячи з центральної ролі таких діючих суб'єктів, як старатель, майстер і колекціонер. Досліджено стан видобування і використання самоцвітної сировини. Розглянуто на конкретних прикладах закономірності формування цінових показників щодо сировини та виробів й основні методичні підходи до оцінювання та прогнозування вартості. Доведено доцільність запровадження спеціальних дозволів на старательську діяльність у сфері видобування й оброблення самоцвітного каміння.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553 + У9(4УКР)305.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пащенко Є. 
Основні етапи розвитку україністики у Хорватії / Є. Пащенко // Проблеми слов'янознавства : міжвід. наук. зб. - 2013. - Вип. 62. - С. 192-198. - укp.

Розглянуто основні етапи становлення та розвитку україністики в Хорватії, зокрема в добу Ренесансу і бароко, простежено вплив імперського дискурсу у XVIII ст. Розкрито поступове зростання знань про Україну у XIX ст., відзначено роль політичного фактора в XX ст., значення зарубіжної україністики на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ХОР)64-1(4УКР) + Ш041.14 г(4ХОР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лавріненко В. І. 
Відпрацювання технології формоутворення високопористих абразивних кругів європейської номенклатури з монокристалічного корунду прецизійним інструментом з надтвердих матеріалів для турбобудування України / В. І. Лавріненко, М. М. Шейко, Є. О. Пащенко, С. В. Рябченко // Наука та інновації. - 2018. - № 5. - С. 55-62. - укp.

Вітчизняні підприємства турбобудування для підвищення прецизійності, продуктивності та екологічності виробництва закуповують нове європейське обладнання і високопористі абразивні круги європейської номенклатури з використанням монокристалічного корунду. Монокорундові круги мають значні відмінності від звичайних у їх високоточному правленні. Мета роботи - відпрацювання технології прецизійного формоутворення абразивних кругів європейської номенклатури інструментом з надтвердих матеріалів, створеним в Україні, для потреб підприємств турбобудування України та імпортозаміщення такого інструменту. Використано метод зважування й гідростатичного зважування фрагментів абразивного матеріалу шліфувальних кругів нової європейської номенклатури (Best-Business c. s), а також математичне моделюванням балансу об'ємів шліфувального матеріалу, зв'язки і пор. Застосовано спектральний аналіз шліфованої поверхні досліджуваних зразків кругів. Ідентифіковано структуру досліджуваних кругів, поставлено її у відповідність до ГОСТ 2424-83, що діє в Україні. Встановлено зв'язок між вихідними характеристиками кругів, алмазного інструмента, режимами формоутворення з характером зносу інструменту і періодом його стійкості. Оптимизовано параметри формоутворення монокорундових кругів. Виготовлено зразки правлячого та шліфувального інструменту з алмазу та кубічного нітриду бору та передано для дослідно-виробничих випробувань на підприємства турбобудування України. Ролики 400/315 АС200Т, виготовлені методом гальванопластики, здійснили 6,5 тис. правок по 0,3 мм. При цьому стан робочої поверхні залишився ідеальним, тобто стверджувати про закінчення періоду стійкості немає підстав. Висновки: відпрацьовано технологію прецизійного формоутворення абразивних кругів європейської номенклатури інструментом з надтвердих матеріалів, створеним в Україні, а саме в Інституті надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України, які довели свою високу ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пащенко Є. 
Державне регулювання іноземних інвестицій / Є. Пащенко, М. Балджи // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2019. - № 4. - С. 91-110. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто роль іноземного інвестування у міжнародній економіці та в економіці України, правове регулювання та інвестиційний імідж країни. Виявлено та згруповано основні недоліки вітчизняного правового механізму державного регулювання інвестиційної діяльності, проаналізовано досвід іноземного інвестування в різних країнах світу. Проаналізовано стан залучення іноземних інвестицій та основні галузі залучення прямих іноземних інвестицій в Україну. Розглянуто пріорітети українських та іноземних партнерів. Звернуто увагу на необхідність вдосконалення механізму збільшення об'єму іноземних інвестицій. Розглянуто форми стимулювання іноземної інвестиційної діяльності. Розглянуто інвестиційну привабливість України. Запропоновано шляхи збільшення обсягів іноземних інвестицій. Виявлено роль іноземного інвестування у міжнародній економіці та в економіці України, розглянути правове регулювання та інвестиційний імідж країни, проаналізувати стан залучення іноземних інвестицій. Вдосконалено механізм збільшення об'єму іноземних інвестицій та запропонувати шляхи їх збільшення. Зроблено висновки, що інвестиційна діяльність відіграє важливу роль у розвитку економіки країни, за джерелами інвестування інвестиції поділяють на внутрішні та зовнішні (іноземні), діяльність іноземних інвесторів в Україні регулюється багатьма нормативними актами, географічне положення сприяє інвестиційним потокам, активізація інвестиційної діяльності стає одним із пріоритетних завдань, ефективність і стан інвестиційної діяльності в Україні залежить від відповідної державної і регіональної інвестиційної політики. Необхідність в створені умов для інвесторів, які б сприяли залученню їх коштів у економіку саме нашої країни, які б гарантували їм стабільні і високі прибутки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-563-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Титан в медичних парах тертя : монографія / В. Ю. Дьомін, С. Є. Шейкін, І. М. Погрелюк, Є. О. Пащенко, І. Ю. Ростоцький, Д. В. Єфросінін, Ю. О. Цеханов, О. В. Грушко, М. І. Даниленко, W. Tuszynski, A. Mankowska-Snopczynska, A. Snarski-Adamski; ред.: В. Ю. Дьомін, С. Є. Шейкін; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. - Київ : Логос, 2019. - 145, [1] c. - укp.

Наведено рішення технологічних задач, які можуть бути використані під час розробки технологічних процесів виготовлення сферичних компонентів з чистого титану для медичних пар тертя "чистий титан - UHMW". Проведено комплексні дослідження, спрямовані на розробку технологій алмазно-абразивної обробки сферичних деталей з чистого титану та модифікації їх робочої поверхні, що забезпечують високу надійність, опір зносу і антифрикційні властивості шарнірного зчленування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.2 с03 + К769.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пащенко Є. О. 
Розробка технології виготовлення та впровадження нового класу інструменту з CVD-алмазу для шліфування високоточних зубчастих коліс спеціальних редукторів / Є. О. Пащенко, С. А. Кухаренко, С. В. Рябченко, В. М. Бичихін, В. В. Шатохін // Наука та інновації. - 2020. - № 1. - С. 73-80. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Правлячий інструмент, який використовують на машинобудівних підприємствах України, створює принципові обмеження для подальшого підвищення точності формоутворення робочого профілю абразивних кругів і, відповідно, впливає на точність виробів, виготовлених з його використанням. Проблематика. Створення інструментів з використанням CVD-алмазу перебуває на стадії доопрацювання у провідних зарубіжних розробників. Цей клас правлячого інструменту з CVD-алмазу ніколи не розроблявся та не виготовлявся в Україні. Мета роботи - розробка технології виготовлення прецизійних виробів з СVD-алмазу для інструментального забезпечення процесу шліфування зубчастих коліс спеціальних редукторів на підприємствах машинобудування. Матеріали й методи. Методики та спеціальні стенди для точного позиціонування елементів з СVD-алмазу та для випробування правлячого інструменту, методи визначення структури металічних зв'язок. Результати. Досліджено раціональне позиціонування елементів з СVD-алмазу на корпусах складних форм. Проведено фінішну доводку та випробування виготовлених інструментів в процесах правки абразивних кругів і показано, що використання таких елементів забезпечує високу стійкість до ерозійного впливу шламу в зоні правки та є доцільним з виключними трибологічними характеристиками в контакті з основними складовими абразивних кругів. Показано, що використання структурованих металічних зв'язок забезпечує низький рівень вібрацій в зоні правки й стабільну і відтворювану топографію ріжучої поверхні абразивного інструменту з великою кількістю ріжучих кромок та з можливістю спрямованого впливу на орієнтацію останніх шляхом вибору раціональних режимів правки. Висновки: вперше в Україні, в Інституті надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України, створено правлячі інструменти, оснащені елементами з CVD-алмазу, та адаптовано їх до технологічних ланцюгів виготовлення високоточних зубчастих коліс для редукторів з підвищеними експлуатаційними характеристиками, що дає можливість імпортозаміщення на машинобудівних підприємствах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-56 + Л464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пащенко Є. О. 
Вплив поруватості інструментального композита на ефективність профільного алмазного шліфування сапфіру й діоксиду цирконію / Є. О. Пащенко, С. В. Сохань, Г. В. Сороченко, Д. А. Савченко, О. В. Лажевська, С. В. Скороход, О. А. Микищенко // Надтверді матеріали. - 2020. - № 4. - С. 78-92. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено ефективність алмазного шліфування сферичної поверхні сапфіру й полікристалічного діоксиду цирконію інструментом на металевій зв'язці зі зниженим розкидом поруватих включень зв'язки за розмірами. Для ущільнення інструментального композита було використано поліетиленгліколь, модифікований похідними адамантану, що підвищило нелінійність течії зволожувача на стадії брикетування. Показано, що за умов тертя такого композита амплітуда коливань коефіцієнта тертя знижується, причому за тертя по діоксиду цирконію втричі інтенсивніше у порівнянні зі сапфіром. Крім того, на відміну від шліфування діоксиду цирконію, на шліфованій поверхні сапфіру спостерігали виколювання, для виключення яких доцільно забезпечити будову поруватого простору композита не тільки з певним розподілом поруватих включень за розмірами, але й зі зменшеним їх найбільш ймовірним значенням. Показники відносної продуктивності, зносу алмазного інструменту у разі тонкого шліфування сапфіру, діоксиду цирконію відрізняються удвічі або утричі залежно від зернистості алмазного інструменту. Шорсткість поверхні полікристалічного діоксиду цирконію за його тонкого шліфування в цілому в 4 - 5 разів нижче, ніж у сапфіру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Савченко Д. О. 
Механізм синтезу та формування структури гібридних олігомерів на основі комплексних сполук олігофеніленів з металами / Д. О. Савченко, Є. О. Пащенко, О. М. Кайдаш, С. А. Кухаренко, О. В. Бурячек, Ю. Ю. Рум'янцева, С. В. Скороход, Я. М. Романенко // Надтверді матеріали. - 2020. - № 6. - С. 99-102. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто механізм реакції утворення гібридного олігомеру на основі комплексних сполук металу і олігофенілену. Визначено структуру, яка утворюється в результаті такої реакції. Встановлено вплив добавки диметилсульфоксиду на підвищення виходу основного продукту реакції і запропоновано механізм цього впливу, що грунтується на зміні конформаційних особливостей олігофеніленів у процесі синтезу. Одержано олігомери перспективні як зв'язуючі для композитів з надтвердих матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пащенко Є. Ю. 
Принципи організації шкільного музею природничого напряму / Є. Ю. Пащенко, К. Г. Постова // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр. - 2020. - № 3. - С. 29-37. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено історичний розвиток і формування музейної педагогіки як напряму освіти й окреслено її взаємозв'язки з культурою, мистецтвом, історією тощо. Викладено основні актуальні завдання музейної педагогіки та визначено основні напрями, у яких проводяться дослідження на сьогодні. Серед них загально-історичні підходи до розвитку музейної педагогіки, організація та впровадження музейно-педагогічних проєктів, підготовка майбутніх вчителів засобами музейної педагогіки, музейна педагогіка в роботі освітніх і позашкільних закладів, "музейна педагогіка" для студентів закладів вищої освіти тощо. Визначено відмінності між дитячими музеями та музеями при закладах освіти (шкільні музеї) в історичному ракурсі. Означено основні напрями діяльності шкільного музею, серед яких: екскурсійна, культурно-просвітницька, експозиційна, пошуково-дослідницька. Наведено форми реалізації для визначених напрямів діяльності, об'єднані у 3 групи: масові, групові, індивідуальні. Відповідно до теоретичних висновків встановлено принципи організації шкільного наукового музею природничого напряму. Серед них виділено такі: науковості, інтеграції, наступності, наочності, систематичності, динамічності, практичності, гуманності, творчого підходу та інші. Дотримання визначених принципів організації шкільного наукового музею природничого напряму надасть змогу ефективно реалізувати практику створення наукових музеїв на базі закладів формальної та неформальної освіти за участю освітян і здобувачів освіти. Організація шкільного наукового музею в освітньому закладі надасть можливості для розкриття художньо-естетичного, пізнавального, наукового, культурного потенціалу особистості та повноцінного сприйняття природно-культурної спадщини людства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)71/72 л61 + Б. л61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Українсько-сербські зв'язки в історії сербської культури доби бароко : [навч. посіб.] / уклад.: Є. М. Пащенко, Н. Л. Білик ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Освіта України, 2015. - 199 c. - Бібліогр.: с. 189-198 - укp.

Викладено матеріал по спеціалізації "сербська мова і література", укладений відповідно до програми курсу "Історія сербської культури", охоплено ключові події та явища доби бароко, співвіднесено з українсько-сербськими взаєминами й систематизовано відповідно до знакових явищ загального європейського контексту. Зазначено, що комплексний підхід до історико-культурного матеріалу має особливу актуальність для аналітичного висвітлення специфіки і тенденцій розвитку національної культури сербів у XVII - XVIII ст. Висвітлено культуру як засіб розвитку національної свідомості на сучасному етапі, виокремлено аспекти надання особливого значення культурі. Культура, зокрема її історія, сприймається як один із засобів ревіталізації суспільства, облагороджування, гуманізації сучасної людини. Розглянуто вивчення національних культур, що входять до навчальних планів підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності "слов’янська (сербська) мова і література, українська мова і література" за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр" Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відповідно до яких укладено даний навчальний посібник для проведення лекційних і семінарських занять з курсу "Історія сербської культури". Матеріал посібника зосереджено на одному з ключових аспектів - стильовій формації Бароко у її численних варіантах, якою позначено велику і вагому епоху в розвитку культур народів усієї Європи. Увагу приділено взаємодії української культури із сербським середовищем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СЕР)-328.1 я7 + Т3(4УКР)51-73 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кривошея А. В. 
Дослідження впливу процесу зубохонінгування алмазними черв'ячними хонами на параметри шорсткості зубчастих коліс / А. В. Кривошея, Є. О. Пащенко, В. Є. Мельник, К. К. Щербина // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб. - 2021. - Вип. 106. - С. 296-311. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Запропоновано новий процес зубохонінгування зубчастих коліс алмазними черв'ячними еластичними хонами. Проведено оцінку зміни величин параметрів шорсткості при зубохонінгуванні циліндричних евольвентних зубчастих коліс. Проведено порівняння параметрів шорсткості поверхонь до та після обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.500.145-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Композиційні матеріали : монографія за матеріалами XII Міжнар. наук.-практ. WEB-конф. , квіт., 2023 / ред.: В. А. Свідерський, О. В. Миронюк, В. Ю. Тобілко, А. Д. Пєтухов, Л. П. Черняк, Є. О. Пащенко, В. В. Глуховський, І. В. Глуховський, В. В. Токарчук, Н. О. Дорогань, І. В. Пилипенко, Ю. О. Коваленко; уклад.: Л. І. Мельник; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Львів : Liha-Pres, 2023. - 215 c. - укp. - англ.

Висвітлено сучасні проблеми в технології композиційних матеріалів. Розглянуто методи, розробки, обладнання та впровадження нових технологічних рішень, фундаментальні проблеми створення нових композицій на основі неорганічних і полімерних матеріалів. Подано інформацію про полімеркомпозиційне покриття із застосуванням червоного шламу. Розкрито питання отримання та застосування високонаповнених полімерних композитів. Показано можливості застосування технології адитивного виробництва у створенні теплопровідних полімерних композитів. Проаналізовано вплив оксиду цинку на властивості полімерних композитів. Увагу приділено підвищенню механічних властивостей матеріалів на основі надвисокомолекулярного поліетилену, створенню композиційних нетканих полімерних матеріалів, конструкційним елементам на основі ніздрюватих бетонів зі склоцементним армуванням. Розглянуто електропровідні епоксикомпозити з вуглецевими нанотрубками. Здійснено аналіз способів виробництва тонерів. Охарактеризовано енергетичний стан поверхні дисперсних оксидів. Розглянуто гальванічні відходи промисловості як барвники в композиційних матеріалах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Пащенко Є. О. 
Перспективні зв'язуючі комплексних сполук олігофеніленів з металами для створення композитів на основі гібридних структурованих полімерних систем з адаптивною поведінкою / Є. О. Пащенко, Д. О. Савченко, С. В. Скороход, Р. М. Курганов, С. Ан. Клименко, Ю. Ю. Румянцева, С. А. Кухаренко, О. М. Кайдаш // Надтверді матеріали. - 2023. - № 1. - С. 59-68. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сучасне покоління інструментальних композиційних матеріалів з принципово новим механізмом контактної взаємодії з матеріалами, що обробляються, створено за рахунок використання зв'язуючих полімерів із вбудованими металоценовими фрагментами. Встановлено структуру гібридних олігомерів, отриманих за взаємодії олігофенілену і комплексних сполук ванадію, заліза та міді. Показано, що структура олігомеру складається з поєднаних органічних і неорганічних фрагментів. Неорганічні фрагменти містять іони і кластери металу, з'єднані ковалентними і координаційними зв'язками з органічними фрагментами. Органічні фрагменти мають металоценову структуру, з'єднану метиленовими містками з малоспряженимн циклами бензольних кілець. Кластери та іони металів можуть бути розташовані як між площинами металоценів і малоспряженних циклів, так і між ланцюжками олігомеру, як їх продовження.



Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського