Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Пастух С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Пастух С.  
Нове тлумачення війни в сучасній сербській прозі / С. Пастух // Слово і час. - 2001. - № 6. - С. 81-84. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Юго)41-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пастух С. М. 
Югославський "воєнний" роман 70 - 80-х рр. ХХ ст.: засоби моделювання та парадигма історичної пам'яті : автореф. дис... канд. філол. наук / С. М. Пастух; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено югославську (сербську та хорватську) "воєнну" прозу 1970 - 1980 рр. на підставі матеріалу романів "Ніж", "Молитва" В.Драшковича та "Бомба", "Пан полковник", "Тіла і душі" М.Божича. До наукового обігу введено новий проаналізований і систематизований літературний матеріал, у контексті якого висвітлено літературний процес даної країни та літературу інших країн про Другу світову війну. Уперше в українському слов'янознавстві здійснено спробу проаналізувати характер і особливості югосласького роману про війну на одному з кульмінаційних етапів його еволюції. Розкрито причини та головні напрямки її якісного "стрибка", який відбувся на межі 1970 - 1980-х рр., взаємопов'язаний зі становленням погляду на події війни та народно-визвольної боротьби як на невід'ємну складову історичного минулого нації. Значну увагу приділено проблемам історичної пам'яті, взаємозв'язку сюжетних часів у рамках оповідної структури твору, нової ідентичності головного героя як основи для пошуку нової міжетнічної та міжконфесійної єдності, а також морально-етичним аспектам "воєнної" теми та наслідкам остаточної відмови літератури від принципу позитивності героя як обов'язкового атрибуту "своїх" учасників народно-визвольної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського