Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Онук Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Онук Л. Л. 
Типи торфів басейну річки Ствига та їх фізико-хімічні особливості / Л. Л. Онук, В. В. Коніщук // Агроекол. журн.. - 2014. - № 4. - С. 11-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Онук Л. Л. 
Особливості боліт реліктових форм рельєфу басейну р. Ствиги (Білорусь, Україна) / Л. Л. Онук, Л. А. Глущенко // Чорномор. ботан. журн.. - 2015. - 11, № 1. - С. 12-20. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено результати дослідження динаміки рослинності і стратиграфію боліт реліктових форм рельєфу басейну річки Ствиги в межах України та Білорусі. Болотний комплекс Болото розміщений у Рокитнівському районі Рівненської області (Україна). Стратиграфічний профіль болотного масиву Болото вказує на його міждюнне походження, а сукцесії рослинного покриву, незважаючи на заповідний режим, свідчать про серйозні зміни гідрологічного балансу даної території в цілому і масиву Болото зокрема. Досліджені болотні комплекси Нівне і Забродище розташовані в Лельчицькому, Житковицькому і Столинському районах Гомельської і Брестської областей (Республіка Білорусь). За рослинним покривом досліджені болота характеризуються як мезооліготрофні. Стратиграфічні профілі боліт Нівне і Забродище з максимальною товщиною торфових відкладів 3,0 - 3,25 м, наявністю гітії і характером ложа вказують на їх староруслове походження. Переважання мезотрофних видів у складі рослинного покриву в комплексі з торфами оліготрофної групи свідчать про відносно недавній характер оліготрофної стадії розвитку боліт. Представлені матеріали суттєво доповнюють наявну інформацію про особливості болотних комплексів р. Ствиги і можуть бути використані при розробці і проведенні економічних і екологічних заходів у регіон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д227 + Е50*801.64-652.292.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коніщук В. В. 
Аналіз видів сапропелю для рекультивації деградованих земель України / В. В. Коніщук, М. О. Коніщук, В. П. Булгаков, І. В. Бобрик, О. М. Руденко, Л. Л. Онук, О. І. Скакальська, О. Р. Кирничишин // Агроекол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 83-91. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обгрунтовано важливість збереження речовини і енергії на прикладі екскавації сапропелю і подальшої рекультивації агроландшафтів. Описано донні сапропелеві відклади деяких озер Західного Полісся (Волинська, Рівненська обл. - Україна, Брестська обл. - Республіка Білорусь) та басейну річки Удай (Чернігівська обл.). Визначено видовий склад біогенних решток (Bacillariophyta, Chlorophyta, Cyanoprokaryota та ін.). Узагальнено концептуальні підходи до використання різних типів сапропелю в Україні на засадах зниження евтрофікації акваторій. Пріоритетом у визначенні та класифікації сапропелю має бути біотично-генетичний підхід із додатковими фізико-хімічними характеристиками. Запропоновано продовжити формування колекції сапропелів з метою вивчення перспективних органо-мінеральних добрив у меліорації земель, а також для оцінювання сукцесій водно-болотних угідь, палеоекологічних досліджень глобальних змін довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.9 + П065.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ліснічук А. М. 
Інтродукційні дослідження рідкісних видів рослин у Кременецькому ботанічному саду / А. М. Ліснічук, Л. Л. Онук, Т. В. Чубата // Інтродукція рослин. - 2015. - № 3. - С. 3-10. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Понад два століття тому у Кременецькому ботанічному саду було розпочато науково обгрунтовану інтродукцію рослин, зокрема, великої групи рідкісних видів. Мета роботи - провести комплексний аналіз колекційного фонду рідкісних рослин Кременецького ботанічного саду, виділити перспективні види для реінтродукції з метою підтримання чисельності деструктивних і формування дублюючих популяцій рідкісних та зникаючих видів у межах їх природного ареалу. Колекція рідкісних рослин Кременецького ботанічного саду нараховує 140 видів різного охоронного статусу, з них 40 трапляються у флорі Кременецьких гір. У колекції зростають різні за екоморфою групи рослин. Переважають світлолюбні мезофіти, які представлені здебільшого багаторічними травами, характерними для лучних та лучно-степових угруповань. За результатами досліджень виявлено інтродуценти з груп перспективних і особливо перспективних видів. Основні показники їх життєвого стану свідчать про успішність інтродукції. Перспективні й особливо перспективні види, які за походженням є представниками флори Кременецьких гір, є цінним потенційним матеріалом для проведення реінтродукційних досліджень у природних біоценозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*884(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського