Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Олексієнко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мельничук М. Д. 
Особливості вірусних дволанцюгових РНК, виділених з мікроскопічних грибів, що паразитують на цукрових буряках / М. Д. Мельничук, В. Г. Спиридонов, І. П. Олексієнко // Мікробіол. журн. - 2005. - 67, № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено порівняльну характеристику дволанцюгових РНК (длРНК) вірусної природи, виділених з листя цукрових буряків і з міцелію мікроскопічних грибів методами електрофорезу длРНК у поліакриламідному гелі та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Показано, що фрагменти длРНК з листя цукрових буряків і з міцелію мікроскопічних грибів мають ідентичний електрофоретичний профіль та однаковий розмір (1,8 і 2,0 т.п.н.). ПЛР-аналіз показав, що виділені длРНК мають спільну матрицю для ампліфікації. За допомогою електронної мікроскопії міцелію ПЛР-позитивних грибів виявлено вірусні часточки сферичної форми діаметром 30 - 40 нм. Одержані дані підтверджують попередні припущення про належність виділених длРНК елементів розміром 1,8 і 2,0 т.п.н. до міковірусу мікроскопічних грибів, а не до криптичного вірусу цукрових буряків.


Ключ. слова: дволанцюгові РНК, міковіруси, криптичні віруси, полімеразна ланцюгова реакція
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мартазінова В. Ф. 
Можливості довгострокового прогнозу зливових опадів на території України / В. Ф. Мартазінова, О. К. Іванова, І. М. Олексієнко // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2009. - Вип. 258. - С. 57-68. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто просторово-часовий розподіл зливових опадів на території України за останнє десятиріччя. Визначено найбільш інформативні синоптичні ситуації, за яких відмічаються зливові опади в Україні. Побудовано схему прогнозу зливових опадів у літній період для території України.

Рассмотрено пространственно-временное распределение ливневых осадков на территории Украины за последнее десятилетие. Определены наиболее информативные синоптические ситуации, при которых отмечаются ливневые осадки в Украине. Построена схема прогноза ливневых осадков в летний период для территории Украины.

The spatio-temporal distribution of rainstorms on the territory of Ukraine for the last decade is considered. The most informative synoptic situations at which rainstorms are occurred in Ukraine are defined. The scheme of the forecast of the rainstorms during the summer period for the territory of Ukraine is constructed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.836

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Олексієнко І. М. 
Просторово-часовий розподіл останніх весняних та перших осінніх заморозків у повітрі на території України за 1991 - 2010 рр. / І. М. Олексієнко, В. І. Затула // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2011. - № 260. - С. 67-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено особливості просторово-часового розподілу строків появи та закінчення заморозків у повітрі на території України. Наведено середні, найраніші й найпізніші дати останніх весняних і перших осінніх заморозків у повітрі, а также дані про середню, найбільшу та найменшу тривалість періоду без заморозків. Визначено середнє квадратичне відхилення дат і коефіцієнт варіації для тривалості періоду без заморозків.

Исследованы особенности пространственно-временного распределения сроков появления и прекращения заморозков в воздухе на территории Украины. Приведены средние, многолетние, самые ранние и самые поздние даты последних весенних и первых осенних заморозков в воздухе, а также средняя, наибольшая и наименьшая продолжительность периода без заморозков. Определено среднее квадратическое отклонение дат и коэффициент вариации для периода без заморозков.

The features of spatial and temporal distribution of occurrence of terms and termination of frost in the air in Ukraine are researched. An average long-term, the earliest and most recent date of late spring and first fall frost in the air are given. The data on the average, the largest and smallest length of the time without frost are given. The mean square deviation and coefficient of variation of dates of the period without frost are determined.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д238.64

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олексієнко І. М. 
Просторово-часовий розподіл останніх весняних та перших осінніх заморозків у повітрі на території України за 1991 - 2010 рр. / І. М. Олексієнко, В. І. Затула // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2011. - Вип. 260. - С. 67-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено особливості просторово-часового розподілу строків появи та закінчення заморозків у повітрі на території України. Наведено середні, найраніші та найпізніші дати останніх весняних і перших осінніх заморозків у повітрі. Приведено дані про середню, найбільшу та найменшу тривалість періоду без заморозків. Визначено середнє квадратичне відхилення дат і коефіцієнт варіації для тривалості періоду без заморозків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(45УКР)46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Олексієнко І. М. 
Кліматичний прогноз заморозку на території України / І. М. Олексієнко // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2012. - Вип. 263. - С. 66-80. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати розрахунку ймовірності останнього весняного та першого осіннього заморозку в повітрі та на поверхні грунту для кожної фізико-географічної зони. Побудовано інтегральні криві розподілу дати заморозку для 25 досліджуваних метеостанцій. Одержано значення дат заморозку, що відповідають 5, 10, - 90, 95 %-й імовірності. Побудовано номограми для визначення дат перших та останніх заморозків у повітрі та на поверхні грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.833

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Олексієнко І. М. 
Просторово-часовий розподіл заморозків на території України та їх вплив на плодові культури : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.09 / І. М. Олексієнко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше виконано порівняльне кліматологічне оцінювання закономірностей просторово-часового розподілу дат останніх весняних та перших осінніх заморозків і тривалості беззаморозкового періоду на території України за періоди: 1961 - 1990 pp., 1991 - 2000 pp. та 2001 - 2010 pp. Вперше проведено класифікацію синоптичних процесів, що призводили до останніх весняних і перших осінніх заморозків у повітрі в Україні протягом 1991 - 2010 pp. Вперше побудовано регресійні моделі впливу фізико-географічного положення території на дати виникнення заморозків і тривалість беззаморозкового періоду. Вперше побудовано номограми ймовірності дат настання останніх весняних і перших осінніх заморозків на території України в сучасний період. Визначено ймовірність пошкодження заморозками різної інтенсивності основних видів плодових насіннячкових і кісточкових культур у фазу цвітіння. Виконано спеціалізоване агрокліматичне районування території України за ступенем заморозконебезпечності у період цвітіння основних плодових культур. Удосконалено теоретико-методичні засади дослідження заморозків та оцінювання заморозконебезпечності території. Набули подальшого розвитку дослідження закономірностей формування та просторової мінливості заморозків на території України, а також дослідження ймовірнісних характеристик заморозків у різних фізико-географічних зонах України. Досліджено вплив фізико-географічного положення території на основні характеристики заморозків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д238.64 + П25-275.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Співак М. Я. 
Оцінка впливу флавоноїдвмісного препарату Протефлазід на моделі папіломавірусної інфекції in vitro / М. Я. Співак, С. Л. Рибалко, Д. Б. Старосила, М. П. Завелевич, І. П. Олексієнко, С. Т. Дядюн, А. В. Руденко, В. П. Атаманюк // Доп. НАН України. - 2018. - № 10. - С. 103-111. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За допомогою трансфекції клітин МТ-4 і ВНК ДНК із зразків епітелію шийки матки хворих із папіломавірусною інфекцією створено модель, що є пермісивною для репродукції вірусів папіломи людини (ВПЛ). У стабільно трансфікованих клітинах підтримується високий рівень вірусного навантаження і під час електронно-мікроскопічного дослідження виявляються внутрішньоклітинні вірусні частинки та нуклеокапсиди. Вітчизняний флавоноїдвмісний препарат протефлазід пригнічує реплікацію вірусної ДНК і нормалізує показники мітозу в трансфікованих клітинах. Пригнічення ВПЛ у трансфікованих клітинах супроводжується збільшенням експресії клітинних білків, що є продуктами генів-супресорів пухлинного росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.211.12 + Р514.36-52 + Р281.811.6 Протефлазід

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського