Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Олексюк Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Олексюк Г. В. 
Проблеми зайнятості у шахтарських регіонах, пов'язані із закриттям шахт (на прикладі міста Червонограда Львівської області) / Г. В. Олексюк // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Механізми регулювання рег. ринку праці: Щорічник наук. пр. - 2002. - Вип. 3(34). - С. 237-247. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Льв)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Олексюк Г.  
Особливості формування балансу виробничих майнових та фінансових ресурсів території / Г. Олексюк // Економіка України. - 2001. - № 11. - С. 14-20. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми формування економічної моделі території через складання балансів виробничих, майнових, фінансових і трудових ресурсів. Розкрито сутність цих балансів, наведено характеристику й екномічний зміст відносин, що виникають в процесі реалізації основних механізмів і функцій економічної моделі території. Зроблено висновки щодо ролі та необхідності балансового підходу в процесі управління територіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55 + У9(4Укр)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Олексюк Г. В. 
Соціально-економічні засади розвитку шахтарських міст : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.10.01 / Г. В. Олексюк; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2002. - 21 c. - укp.

Визначено критерії поняття "шахтарське місто", досліджено фактори розвитку шахтарських міст, особливості формування місцевих бюджетів та специфіку шахтарських регіонів за умов перехідної економіки. Досліджено фінансово-господарські аспекти розвитку підприємств вугільної галузі як основної містоутворюючої бази шахтарських міст та їх вплив на соціально-економічний стан цих осередків у період згортання вуглевидобутку. Запропоновано узагальнюючі концептуальні моделі розвитку шахтарських міст та орієнтовані фінансові джерела їх реалізації, обгрунтовано переваги та недоліки кожної з них за умов перехідної економіки України. Наведено нові підходи до територіального управління, розроблено теоретичну концепцію створення у економічно та соціально споріднених географічно близьких північних районах Львівщини особливого економічного простору, який сприятиме успішному збалансованому розвитку окремих адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олексюк Г. В. 
Чемпіонат Європи 2012 з футболу у м. Львові: соціально-економічний ефект від проведення. Регіональний аспект / Г. В. Олексюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 704. - С. 151-157. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Оцінено наявні та очікувані соціально-економічні наслідки від реалізації заходів щодо підготовки м. Львів до чемпіонату з футболу Євро-2012. З цією метою проаналізовано стан реалізації проведення Євро-2012, обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності зазначених заходів з урахуванням реальних умов і наявної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(0)932.4 + Ч515.78 + У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)49:Ч

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Олексюк Г. В. 
Рецепція музичних творів крізь літературно-художню призму / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2009. - № 2. - С. 255-261. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто синтез літературно-художніх і музикальних образів, засоби їх сприйняття в нинішньому соціокультурному просторі, актуалізацію методів виховання творами письменства та музики. Доведено, що рецепція духовних цінностей, зосібна художніх, виступає своєрідною складовою цілісної системи образотворення: взаємодія літератури та музики та їх мистецьке засвоєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.045 + Щ310.174

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Олексюк Г. В. 
Музика як засіб образотворення в драматургії М. Куліша / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2015. - № 2. - С. 388-397. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено синтез музичного та літературного мистецтва у драматургії М. Куліша. Крізь призму образотворення доведено, що в цілому ряді п'єс видатного драматурга ("97", "Патетична соната", "Народний Малахій" та ін.) музика виступає як важливий чинник творення характерів дійових осіб, імпульсатор розвитку драматичної дії та конфлікту, як естетичний чинник компонування драм, як засіб збагачення драматургічної поетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 + Щ317.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Олексюк Г. В. 
Панмузичність драматургії О. Олеся / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2014. - № 2. - С. 255-267. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто проблеми функціонування музичних елементів у символіко-ліричній драматургії О. Олеся. Відмічено, як майстерно український драматург використовує музичний ритм з метою ритмізації драматичного дійства, як за допомогою уявного звучання певної мелодії розширюється характеристика дійових осіб, опоетизовуються драматичні ремарки тощо. Доведено, що чимало драматичних творів письменника, в яких оприявлено такий тип його авторської ідейно-естетичної свідомості, як символізм, можна розглядати як явища музичного порядку, в якому органічно сполучено словесне та театрально-музичне мистецтво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ=411.4)6-4 + Ш5(411.4=4ЧЕХ)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Олексюк Г. В. 
Музичні елементи ритмічної організації драматичної дії у п'єсах В. Винниченка та І. Кочерги "Пісня Ізраїля" і "Свіччине весілля" / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2017. - № 3. - С. 258-267. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено роль музичних елементів у ритмічній організації драматичної дії таких п'єс В. Винниченка та І. Кочерги, як, відповідно, "Пісня Ізраїля" ("Кол-Нідре") і "Свіччине весілля". Доведено, що такий синкретизм літературних і музичних образів сприяв розвиткові драматичного дійства, розгортанню конфлікту, загалом внутрішній і зовнішній структурі драм українських авторів. Акцентовано увагу на використанні вітчизняними драматургами модерної поетики, що позначена актуальним на тоді (20 - 30-ті роки XX ст.) синтезом мистецтв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 + Ш5(4ФРА=411.4)6-4 + Щ330.174 + Щ317.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Олексюк Г. В. 
Взаємодія словесного і музичного мистецтв у драматургічному творі: деякі теоретичні аспекти функціонування п'єси / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2017/2018. - № 4/3. - С. 351-358. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено деякі теоретичні аспекти словесного та музичного мистецтв, їх синтез і функціональність у драматургічному творі. На прикладі української та світової драматургії доведено взаємозалежність літературних і музичних образів, їх органічну взаємодоповнюваність, зрештою, їх специфічність у створенні п'єси та вистави. Обгрунтовано закономірності появи певних стильових домінант таких художніх форм, та вказано на методологічні можливості у вивченні цих ідейно-естетичних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.045 + Ш5(0)-336 + Ш5(4УКР)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Олексюк Г. В. 
Концептуально-структурні моделі ендогенного потенціалу об'єднаних територіальних громад як передумова підвищення їх конкурентоспроможності / Г. В. Олексюк, Н. М. Лисяк, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2019. - № 3. - С. 52-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Охарактеризовано результати децентралізації влади та фінансів, що розпочалася в Україні у 2014 р. Кількісні та якісні показники функціонування об'єднаних територіальних громад (ОТГ) дають можливість провести дослідження, виявити позитивні та негативні аспекти і зробити відповідні висновки. На кінець 2018 р. в Україні створено 865 ОТГ, що охоплює лише 37 % загальної території. Згідно з оцінкою фінансової спроможності створених ОТГ, близько 10 % громад є неспроможними за показниками рівня дотаційності бюджету, питомої ваги видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах, мають низькі власні доходи та капітальні видатки на 1 жителя. Показано актуальність аналізу складових соціально-економічного потенціалу ОТГ, виявлено резерви фінансової стійкості громад, які зможуть забезпечити сталий розвиток населених пунктів у майбутньому. Доведено, що юридичне та географічне перегрупування сіл, селищ і міст у нові ОТГ для забезпечення їх фінансової спроможності не завжди може бути ефективним, оскільки об'єднана громада - це єдиний комплекс природно-ресурсного багатства території, виробничо-господарського та інфраструктурного потенціалів, соціальної інфраструктури і показників якості життя мешканців. Розкрито, що для пошуку способів удосконалення управління громадою доцільно використати метод побудови концептуально-структурних моделей зазначених складових потенціалу ОТГ, які можуть бути сформовані за допомогою належних інвентаризації та оцінки майна і ресурсів, незалежно від їх юридичного статусу, господарського спрямування тощо, з використанням просторового планування та містобудівної документації, фінансово-господарських показників виробничого сектору. Визначено, що формування у такий спосіб програм і прогнозів соціально-економічного розвитку на коротко- і довгостроковий періоди забезпечує об'єктивність показників, реальність подолання фінансових дисбалансів, доцільність векторів розвитку громади, інвестиційні можливості та конкурентоспроможність ОТГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Олексюк Г. В. 
Музичність як елемент драматургічного мислення О. Олеся / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 2. - С. 305-310. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено функціональність музичних елементів у структурі драматичних творів О. Олеся. На прикладі драматичних етюдів автора "Тихого вечора" та "Злотна нитка" доведено, що музичність є невід'ємним складником художнього (драматичного) мислення письменника, а цілий ряд музичних елементів сприяють поглибленій характеристиці образів героїв, розгортанню сюжету і розвитку конфлікту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Олексюк Г. В. 
Організація планування розвитку територій у контексті децентралізації державного управління: поєднання інтегрованих, просторових та економічних підходів / Г. В. Олексюк, С. В. Куйбіда, Н. М. Лисяк, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2021. - № 11. - С. 23-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Здійснено порівняння основних підходів до розроблення Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, Концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади і Стратегії розвитку громади. Запропоновано методологічний підхід щодо формування Концепції інтегрованого розвитку шляхом побудови концептуально-структурних моделей ендогенного потенціалу громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-18 + Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Олексюк Г. В. 
Маркетингова стратегія як інструмент реалізації стратегічного плану розвитку територіальних громад / Г. В. Олексюк, Й. Я. Хром'як, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2022. - № 7. - С. 67-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено окремі стратегічні плани розвитку територіальних громад щодо загальних підходів їх формування, обгрунтовано необхідність застосування дієвого інструменту реалізації стратегій розвитку територіальних громад, запропоновано методологічний підхід до формування маркетингових стратегій розвитку громад, у тому числі з урахуванням змін, наслідком яких є сучасні вимоги післявоєнного часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Олексюк Г. В. 
Від реструктуризації вугільної галузі до справедливої трансформації вугільних регіонів: досвід і перспективи / Г. В. Олексюк, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2023. - № 9. - С. 30-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано маркетинговий підхід до позиціонування проблем території відносно різних цільових груп територіальних громад - населення, бізнесу, відвідувачів, інвесторів, на основі якого більш ефективно і цілеспрямовано витрачаються кошти на реалізацію проєктів місцевого розвитку справедливої трансформації. Запропоновано механізм комплексного системного підходу стосовно дослідження, аналізу, оцінки та інструментів вирішення проблем вугільних регіонів із застосуванням принципу пріоритетності в кожній територіальній громаді.



Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського