Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Овсяннікова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Овсяннікова Т. О. 
Розробка технології пресованих хлібопекарських дріжджів, збагачених йодом і селеном : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 03.00.20 / Т. О. Овсяннікова; Одеська національна академія харчових технологій. - Одеса, 2019. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л871.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444333 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
2.

Фалько О. В. 
Дія нанокристалічного діоксиду церію на стан мембран еритроцитів за умов гіпотермічного зберігання крові = Nanocrystalline cerium dioxide affects erythrocyte membrane state under blood hypothermic storage / О. В. Фалько, А. О. Коваленко, Т. М. Овсяннікова, В. К. Клочков, В. В. Чижевський // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 4. - С. 267-276. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

У роботі досліджували дію часток нанокристалічного діоксиду церію (НДЦ) на стан мембран еритроцитів на моделі гіпотермічного зберігання зразків крові за вмістом первинних продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та гематологічними показниками (вільний та загальний гемоглобін, рівень гематокриту і гемолізу). Після п'яти тижнів гіпотермічного зберігання зразків крові значущої різниці у гематологічних показниках клітин контрольної та експериментальної груп не виявлено. Після гіпотермічного зберігання протягом двох тижнів у клітин експериментальної групи за присутності НДЦ підвищувався вміст переважно тих первинних продуктів ПОЛ, попередниками яких є поліненасичені жирні кислоти з двома подвійними зв'язками (дієнові та оксидієнові коніюгати), що є ознакою активації вільно радикальних процесів. Після чотирьох тижнів зберігання у клітин експериментальної групи значуще зменшувався вміст усіх первинних продуктів ПОЛ на відміну від контрольної. На кінцевому етапі дослідження (після п'яти тижнів зберігання) вміст усіх первинних продуктів ПОЛ експериментальної та контрольної груп був однаковим, що свідчить про здатність часток НДЦ впливати на мембрану еритроцитів та змінювати інтенсивність процесів ПОЛ залежно від терміну зберігання.



Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського