Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ніщук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Інженерний захист та освоєння територій : Довід. / ред.: В. С. Ніщук; уклад.: А. І. Білеуш. - К. : Основа, 2000. - 344 c. - укp.

Наведено нормативні матеріали з проектування інженерного захисту освоюваних територій. Описано методи містобудівельної та вартісної оцінки територій, методи боротьби із затопленням і підтопленням, зсувонебезпечними явищами, ерозією та абразією, карстовими та іншими фізико-геологічними процесами і несприятливими природними умовами, а також способи відновлення порушених територій. Нормативні дані наведено за станом на 1 січня 2000 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н621 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ніщук В. С. 
До проблеми забруднення міських водойм та прилеглих до них територій / В. С. Ніщук, П. І. Берова // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 19. - С. 158-163. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми забруднення міських водойм та прилеглих до них територій, виявлено причини забруднень, наслідки та запропоновано шляхи їх вирішення на прикладі озер Мінське та Лугове системи Опечень в місті Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дьомін М. М. 
Екологічний стан водозбору озер Мінське та Лугове в системі озер Опечень Оболонського району м. Києва / М. М. Дьомін, В. С. Ніщук, О. І. Сінгаєвська, Б. В. Солуха, О. І. Грабовська, Н. О. Калита, П. І. Берова // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 19. - С. 89-95. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Вольченко Д. О. 
Оцінка енергонавантаженості металевих фрикційних елементів гальм / Д. О. Вольченко, В. С. Скрипник, І. О. Бекіш, О. С. Бурава, В. В. Ніщук, В. Я. Малик // Проблеми тертя та зношування. - 2021. - № 3. - С. 24-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Надано оцінку енергонавантаженості металевих фрикційних елементів гальм та розглянуті наступні питання: конструкція і робота фрикційних вузлів гальм та їх розрахункові схеми; внутрішні та зовнішні параметри металополімерних пар тертя трибосистем з врахуванням їх енергонавантаженості. Встановлено, що на формування температурного режиму металевих фрикційних елементів (ободів шківів і барабанів, дисків) гальмівних пристроїв помітний вплив справляють такі чинники, як співвідношення між їх масою, площею нагрівання (полірованою) та охолодження (матовою) та темпами протікання даних процесів. Якість і надійність створюваних конструкцій фрикційних вузлів гальмівних пристроїв залежать від процесів, явищ і ефектів, що відбуваються під час фрикційної взаємодії мікровиступів їх пар тертя. Контакт мікровиступів носить дискретний характер і оцінюється динамічним коефіцієнтом взаємного перекриття пар тертя, а його величина складає до 0,25 (для дисково-колодкових гальм) і до 0,75 (для барабанно- і стрічково-колодкових гальм). Згідно молекулярно-механічної моделі електротермомеханічного тертя взаємодію мікронерівностей поверхонь тертьових тіл можна представити у вигляді вузької ділянки ковзання фактичних областей контакту (адгезійна складова). Це супроводжується деформацією нерівностей (деформаційна складова), що викликає їх напружений стан. Тому тепловиділення при терті обумовлено, з одного боку, руйнуванням адгезійних зв'язків у фактичних зонах контакту, а з іншого боку - напружено-деформованим станом мікронерівностей. Bибір металевих фрикційних елементів різних видів гальмівних пристроїв обумовлений, переважно, рівнем енергонавантаженості та умовами експлуатації гальм. При гальмуванні здійснюється генерація струмів і акумуляція теплоти в поверхневих шарах робочих деталей фрикційного вузла. Найбільші зміни вказані процеси викликають в підповерхневих шарах фрикційних накладок. В npoцесі пластичної деформації в матеріалах відбувається зміна їx структури і властивостей. Одночасно з цим безперервно змінюються механічні, динамічні і температурні градієнти в поверхневих шарах металополімерних пар тертя, рівень яких залежить від режимів гальмування. У реальних умовах металополімерні пари тертя піддаються наступним термічним навантаженням: імпульсне нагрівання і повільне природне охолодження; нагрівання і охолодження з високим темпом; повільне нагрівання і вимушене охолодження; нагрівання і охолодження з малим темпом. Темпи нагрівання, природного і вимушеного охолодження робочих поверхонь металополімерних пар тертя гальмівних пристроїв визначаються їх електротермостимульованими процесами поляризації і деполяризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 + К446.7-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Вольченко М. О. 
Термоелектричні інтенсифікатори теплообміну у парах тертя гальм / М. О. Вольченко, Д. Ю. Журавльов, В. В. Ніщук, О. С. Бурава, Л. Б. Малик // Проблеми тертя та зношування. - 2022. - № 1. - С. 59-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К446.7-02 + К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського