Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Нідельчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гордієнко І. Ю. 
Новий легенево-феморальний індекс в пренатальній діагностиці гіпоплазії легенів у плода / І. Ю. Гордієнко, Г. О. Гребініченко, О. К. Слєпов, В. Л. Весельський, О. М. Тарапурова, О. В. Нідельчук, А. О. Носко // Здоровье женщины. - 2013. - № 9. - С. 143-146. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено новий легенево-феморальний індекс, розроблений для поліпшення пренатальної діагностики гіпоплазії легенів у плода під час скринінгового ультразвукового дослідження. Описано методику обчислення індексу, наведено нормативні показники 5-го, 50-го і 95-го процентилей для різних термінів вагітності, обгрунтовано значення порогових показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гордієнко І. Ю. 
Аналіз частоти і структури вродженої патології легенів, грудної клітки та діафрагми у плодів від вагітних групи високого ризику / І. Ю. Гордієнко, О. М. Тарапурова, Г. О. Гребініченко, О. В. Нідельчук, В. Л. Весельський, А. О. Носко // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 5-8. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано частоту і структуру вироджених вад розвитку (ВВР) легенів, грудної клітки та діафрагми плода, діагностованих у вагітних високого ризику, скерованих до відділення медицини плода ДУ "ІПАГ НАМН України" за 11 років. У відділенні медицини плода ДУ "ІПАГ НАМН України" за 2001 - 2011 рр. обстежено 34 787 вагітних жінок із групи високого ризику. Усього проведено 24 119 (69,3 %) первинних поглиблених ультразвукових досліджень (УЗД), а ВВР діагностовано у 3 329 (13,8 %) випадках. За показаннями визначено каріотип плода. УЗД проведено із використанням УЗ-сканерів HDI 4000 та ACCUVIX V20EX-EXP. Оцінку структури та частоти патології за допомогою пренатального УЗД здійснено на основі аналізу реєстру згідно з Міжнародною Європейською програмою EUROCAT, з використанням загальної методології та 5-значного кодування вад розвитку ICD/BPA9. Встановлено, що частка ВВР легенів, грудної клітки та діафрагми становила 5,9 %. Провідні місця у структурі зазначеної патології посіли вроджена діафрагмальна кила (ВДК) - 67,0 %, кістозно-аденоматозні вади розвитку легенів (КАВРЛ) - 20,3 %. Загальна частка бронхогенних кіст, секвестрації легенів, гідротораксу, пухлин і кіст заднього межистіння дорівнювала 12,7 %. ВДК в 34,8 % випадків поєднувалась з іншою вродженою та спадковою патологією; найчастіше спостережено лівобічний дефект діафрагми. У разі КАВРЛ найчастіше (в 42,5 %) пренатально діагностовано III тип патології. Висновки: переважна більшість ВВР легенів, грудної клітки та діафрагми належить до групи вад, що коригуються, але супроводжуються інвалідністю. Прогноз за такої патології неоднозначний, потребує ретельного обстеження плода і новонародженого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р11(4УКР)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гордієнко І. Ю. 
Комплексна ультразвукова біометрія легень плода / І. Ю. Гордієнко, Г. О. Гребініченко, О. М. Тарапурова, О. К. Слєпов, О. В. Нідельчук, В. Л. Весельський, А. В. Величко, А. О. Носко // Здоровье женщины. - 2013. - № 6. - С. 139-143. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Обгрунтовано важливість проведення стандартизованого вимірювання легень і грудної клітки під час розширеної біометрії плода під час експертного ультразвукового дослідження. Описано методику вимірювання легень і грудної клітки плода, наведено нормативні показники 5-го, 50-го і 95-го процентилей цих розмірів у різні терміни вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.114.2 + Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гордієнко І. Ю. 
Тривимірна ультразвукова біометрія легенів плода / І. Ю. Гордієнко, Г. О. Гребініченко, О. М. Тарапурова, В. Л. Весельський, А. О. Носко, О. В. Нідельчук // Здоровье женщины. - 2014. - № 7. - С. 109-112. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Надано методологію визначення об'єму легенів плода під час тривимірного ультразвукового дослідження та нормативні показники для різних термінів вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р716.212.2-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гребініченко Г. О. 
Визначення ступеня гіпоплазії легень у плода при двовимірному ультразвуковому дослідженні / Г. О. Гребініченко, І. Ю. Гордієнко, О. М. Тарапурова, О. К. Слєпов, В. Л. Весельський, О. В. Нідельчук, А. О. Носко, А. В. Величко // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 21-25. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - розробити методику діагностики й оцінки ступеня гіпоплазії легень у плода під час двовимірного ультразвукового дослідження. Ультразвукове дослідження проведено за допомогою діагностичного сканеру ACCUVIX V20EX-EXP. Вимірювання легень проведено в 300 плодів у терміни 12 - 37 тиж вагітності за умови нормального перебігу вагітності, нормального розвитку та відповідності розмірів гестаційному терміну. Патологічний розвиток виявлено у 12 плодів із лівобічною кістозно-аденоматозною вадою розвитку легень та у 21 плода з ізольованою лівобічною вродженою діафрагмальною килою. Вимірювання проведено за поперечного сканування грудної клітки на рівні клапанів серця (чотирикамерний зріз серця): визначено площу легень за методикою обведення їх контурів безперервною лінією (manual tracing). У плодів проаналізовано показники площі легені, контр-латеральної до сторони ураження. Оцінка розмірів контр-латеральної легені у плодів із кістозно-аденоматозною вадою розвитку легень показала, що гіпоплазія середнього ступеня була в 33,30 % випадків, у решти плодів спостерігалась гіпоплазія легкого ступеня (50,00 %) або нормальні розміри контр-латеральної легені; у разі лівобічної вродженої діафрагмальної килі відмічено більш виражене ураження контр-латеральної легені - тяжку гіпоплазію в 9,52 % і середньої тяжкості - в 57,14 % випадків. Висновки: відношення виміряної площі легені плода до нормативного показника не залежить від інших розмірів плода та терміну вагітності, тому запропоноване відношення може бути використане для визначення ступеня гіпоплазії легень за різноманітної патології, що супроводжується змінами основних розмірів плода. Використання наведеного методу надасть змогу під час експертного двовимірного УЗД покращити діагностику гіпоплазії легень у плода та визначити її ступінь, що надасть змогу оцінити прогноз життєздатності плода під час розробки тактики ведення вагітності та плану надання спеціалізованої допомоги новонародженому, а також удосконалити уніфіковану оцінку та наукову обробку даних пацієнтів, обстежених у різні терміни вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нідельчук О. В. 
Аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з пренатально діагностованими вродженими вадами розвитку легенів і грудної клітки у плода / О. В. Нідельчук, Т. В. Авраменко, І. Ю. Гордієнко, Г. О. Гребініченко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 54-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.412 + Р716.226.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Нідельчук О. В. 
Оптимізація пренатальної діагностики, ведення вагітності і пологів при вроджених вадах розвитку легень та діафрагмальній килі у плода : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Нідельчук; НАМН України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О. М. Лук'янової. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розроблено та впроваджено інноваційні способи пренатальної діагностики, ведення вагітності і пологів при вроджених вадах розвитку (ВВР) легень, грудної клітки (ГК) та вродженій діафрагмальній килі (ВДК) у плода для зниження смертності, захворюваності та інвалідності при цій патології. Визначено фактори ризику, особливості перебігу вагітності, пологів та стан новонароджених у жінок з пренатально діагностованими ВВР легень, ГК та ВДК у плода. Розроблено та запатентовано пренатальні ультразвукові способи оцінки стану легень плода - спосіб визначення відповідності розмірів легень терміну вагітності на основі легенево-феморального індексу (ЛФІ) та спосіб визначення ступеня гіпоплазії легень плода. Уперше розроблено та впроваджено робочі класифікації для оцінки гіпоплазії легень плода на основі аналізу даних біометрії легень та розрахунку індексів відповідності терміну гестації при ВДК. Отримано гестаційні нормограми розмірів легень плода без вроджених вад на кожний тиждень фізіологічної вагітності з 12 до 37 тижня. Визначено нові УЗ-критерії нормального та патологічного розвитку легень, характеристики УЗ-візуалізації при ВВР легень, грудної клітки та ВДК, а також особливості змін УЗ-картини в динаміці вагітності. З метою оптимізації організаційних заходів уперше обгрунтовано та запропоновано розподіл плодів з ВВР легень, ГК та ВДК як пацієнтів у робочі групи на основі пренатальної диспансеризації відповідно до тяжкості ураження для диференційованого ведення вагітності, пологів та своєчасної спеціалізованої допомоги новонародженим. Доведено ефективність пренатальних мультидисциплінарних консиліумів за наявності у плодів ВВР легень, грудної клітки та ВДК. Проведено порівняльний аналіз результатів проспективних та ретроспективних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444897 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського