Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Новицький В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Глобальні та регіональні проблеми економічного розвитку : Зб. пр. вчених / ред.: В. Є. Новицький; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К : Знання, 1998. - 47 c. - укp. - рус.

Досліджуються актуальні питання сучасних міжнародних економічних відносин, визначаються цілі та інструменти макроекономічного регулювання в Україні за умов її включення в світові та регіональні інтеграційні процеси. Вивчаються напрями та перспективи співробітництва країни з міжнародними економічними організаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білорус О. Г. 
Глобалізація і безпека розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук'яненко, М. О. Гончаренко, В. А. Зленко, О. В. Зернецька, А. І. Кудряченко, Ю. М. Мацейко, В. Є. Новицький, Ю. М. Пахомов; ред.: О. Г. Білорус; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 734 c. - укp.

На підставі теоретичних досліджень останніх років, проведених, зокрема, в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України, а також у Міжнародному Інституті глобалістики, розкрито сучасні парадигми глобалістики. Висвітлено особливу роль і місце глобалізації як суті та ідеології розвитку у період нової інформаційної ери. Описано природу, основні закономірності та закони глобалізації, а також глобальної інтеграції. Вперше в Україні сформовано теоретичні засади глобалістики та глобалізації розвитку. Суттєво доповнено та розвинуто теорію міжнародної економічної інтеграції. Запропоновано новий підхід до теоретичного та практичного аналізу процесів інтернаціоналізації виробництва, його глобалізації та інтеграції. Зроблено критичну оцінку сучасних міжнародних трансформаційних стратегій та стратегій глобального розвитку. Розкрито їх експансіоністську суть, негативні наслідки і загрозу силової глобалізації та інтеграції, особливо для країн перехідного періоду. Підкреслено об'єктивний характер глобальної інтеграції розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У9(4УКР)0 + А7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Новицький В. В. 
Декомпозиція та механічні аналогії. I. Лінійні стаціонарні системи / В. В. Новицький, Л. В. Петришина // Вопр. аналит. механики и ее применений. - 1999. - Т. 26. - С. 251-256. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Для лінійних систем у формі Коші парного порядку розглянуто задачу зведення до системи рівнянь другого порядку, форма якої характерна для механічних систем. Наведено умови зведення та механічні аналогії, що враховують зв'язок між відповідними матрицями коефіцієнтів та їх підматрицями.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Новицький В. Є. 
Динаміка зовнішніх боргових зобов'язань України / В. Є. Новицький, О. В. Плотніков. - К. : Політ. думка, 2000. - 330 c. - Бібліогр.: 263 назв. - укp.

Досліджено проблеми надходження та використання в Україні зовнішніх запозичень. Проаналізовано питання формування та обслуговування зовнішньої заборгованості України у контексті здійснення макроекономічних реформ. Зазначено важливість мобілізації внутрішніх кредитно-фінансових джерел, створення сприятливого інвестиційного клімату в країні, а також розглянуто можливості покращання умов та наслідків міжнародного співробітництва у галузі кредитування. Акцентовано увагу на проблемі використання зовнішніх джерел фінансування в економічних відносинах сучасного світу та ключових аспектах сучасного світогосподарського розвитку, зокрема, світовій фінансовій кризі як чинника зміни розподілу потоків фінансових ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + У9(4УКР)826

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник наукових праць Інституту економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 27 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2000. - 223 с. - укp.

Проаналізовано причини поглиблення кризової ситуації в аграрному секторі України, особливості макроекономічної політики нашої держави у системі кредитно-фінансових відносин з Євросоюзом. Детально охарактеризовано вплив іноземних фінансових ресурсів на економічний розвиток країни-реципієнта. Значну увагу приділено концептуальним засадам моделювання зовнішньоекономічної торгівлі між Україною та Росією, офшорному банківському бізнесу, національній фіскальній політиці та діяльності транснаціональних корпорацій, що випускають автомобілі та комплектуючі до них.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 26 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2000. - 232 с. - рус.

Досліджено актуальні питання сучасних міжнародних економічних відносин і зарубіжний досвід макроекономічної політики, організації бізнесу. Проаналізовано міжнародні аспекти ринкової трансформації, реструктуризації власності, характер взаємодії країн світу з міжнародними економічними організаціями. Розглянуто роль і значення управлінського обліку в ефективному управлінні підприємством, механізми нейтралізації негативних наслідків світових фінансових криз, інтеграційні процеси та питання визначення зовнішньоекономічної політики України в геополітичному контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54 + У9(4Укр)8я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 28 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2000. - 239 с. - укp.

Розглянуто експортні можливості й перспективи оборонно-промислового комплексу України на порозі XXI ст. Охарактеризовано передумови та особливості формування інвестиційного клімату в Україні. Досліджено діяльність транснаціональних корпорацій у фармацевтичній промисловості. Значну увагу приділено основним рисам світових фінансових ринків, зовнішнім факторам ефективності стратегії міжнародного маркетингу, європейській системі центральних банків та проблемі глобалізації світової економіки. Докладно висвітлено питання обліку похідних фінансових інструментів у практиці закордонних корпорацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54(Уукр)

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жуковська О. А. 
Неокласичні динамічні керовані системи. Лінійні моделі / О. А. Жуковська, В. В. Новицький // Вопр. аналит. механики и ее применений. - 1999. - Т. 26. - С. 84-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою вирішення різноманітних проблем керування реальними динамічними системами вперше побудовано деяку адекватну певній ситуації (динаміці суб'єкта) модель. Зокрема, модель може мати деякий набір завчасно невідомих параметрів, які вибрано в процесі керування. Наприклад, у лінійних механічних керованих системах ці параметри можуть входити до зворотного зв'язку (елементи матриці підсилення коефіцієнтів зворотного зв'язку), а також симетричної додатно визначеної матриці у других похідних, яка характеризує розподіл мас у системі на початку її проектування. Аналогічна матриця у старших похідних лінійної моделі багатопродуктової економіки характеризує зовнішні та внутрішні інвестиції в економіку. Її елементи можна вибрати довільно в певних межах, відповідно до можливостей інвестора. У розглянутих випадках ми маємо не традиційну, а неокласичну задачу керування динамічною системою, у якій застосовано інформацію не про вектор стану системи, а про старші похідні. Важливо, що не повністю керована динамічна система у класичному випадку може стати керованою за наявності додаткової інформації про старші похідні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Проблеми формування відкритої економіки України : Зб. пр. вчен. / ред.: В. Є. Новицький; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К. : Знання, 1998. - 44 c. - укp. - рус.

Досліджується розвиток міжнародних економічних відносин на сучасному етапі, висвітлюються особливості участі в ньому України. Вивчаються регіональні аспекти зовнішньоекономічної діяльності України, а також її співробітництво з міжнародними організаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гаврилюк В. П. 
Дослідження формування вихідної структури Fe - Cr - Cu - C сплавів для роботи в умовах тертя ковзання / В. П. Гаврилюк, В. Г. Новицький, Д. Д. Панасенко, Л. Й. Бутенко // Металознавство та оброб. металів. - 2000. - № 4. - С. 3-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено морфологію та топографію трибофаз (карбідної евтектики та високомідистої epsilon-фази) вихідної структури Fe - Cr - Cu - C сплавів, а також розподіл хімічних елементів у сплавах залежно від температури гартування сплавів із рідкого та твердого станів. Визначено трибологічні характеристики цих сплавів за умов тертя ковзання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Новицький В. В. 
Конструктивний алгоритм побудови канонічної форми Фробеніуса динамічних систем / В. В. Новицький // Вопр. аналит. механики и ее применений. - 1999. - Т. 26. - С. 245-250. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68890 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Новицький В. Є. 
Економічні ресурси цивілізаційного розвитку : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. Є. Новицький; Нац. авіац. ун-т. - К. : НАУ, 2004. - 266 c. - (Екон. науки). - укp.

Розкрито зміст поняття економічних ресурсів, охарактеризовано їх види. Розглянуто еволюційні зміни у процесі формування моделей ресурсокористування. Розроблено періодизацію економічної історії та наведено оцінку сучасних тендецій у сфері ресурсоспоживання. Висвітлено соціально-економічні та етнокультурні аспекти процесів відтворення, пов'язаних з використанням матеріальних та інформаційних ресурсів. Проаналізовано наслідки економічної глобалізації та можливості оптимізації умов впровадження відкритої економіки у систему міжнародного поділу праці. Показано участь цивілізаційних та соціальних інститутів у формуванні нових моделей ресурсокористування. Розглянуто природні та екологічні ліміти розвитку систем соціально-економічного відтворення. Сформульовано принципи побудови та функціонування економіки нового типу - інноваційної та інформаційної.

Раскрыто содержание понятия экономических ресурсов, охарактеризованы их виды. Рассмотрены эволюционные изменения в процессе формирования моделей использования ресурсов. Разработана периодизация экономической истории и приведена оценка современных тенденций в сфере потребления ресурсов. Освещены социально-экономические и этнокультурные аспекты воспроизводительных процессов, связанных с использованием материальных и информационных ресурсов. Проанализированы последствия экономической глобализации и возможности оптимизации условий внедрения открытой экономики в систему международного разделения труда. Показана роль цивилизационных и социальных институтов в формировании новых моделей использования ресурсов. Рассмотрены природные и экологические лимиты развития систем социально-экономического воспроизведения. Сформулированы принципы построения и функционирования экономики нового типа - инновационной и информационной.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 я73 + У9(4УКР)0-55 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 41 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2004. - 249 с. - укp.

Висвітлено геополітичні та геоекономічні аспекти формування зони вільної торгівлі СНД. Розглянуто питання використання в Україні світового досвіду організаційних форм нагромадження капіталу, удосконалення фінансової системи держави як основи формування конкурентоспроможного потенціалу національної економіки. Проаналізовано особливості системи транспортно-експедиційного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності України за сучасних ринкових умов, її податкову політику на міжнародній арені, вплив інформатизації суспільства на розвиток міжнародного ринку послуг.

Освещены геополитические и геоэкономические аспекты формирования зоны свободной торговли СНГ. Рассмотрены вопросы использования в Украине мирового опыта организационных форм накопления капитала, усовершенствования финансовой системы государства как основы формирования конкурентоспособного потенциала национальной экономики. Проанализированы особенности системы транспортно-экспедиционного обслуживания внешнеэкономической деятельности страны в современных рыночных условиях, налоговая политика Украины на междунородной арене, влияние информатизации общества на развитие международного рынка услуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 42 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2004. - 248 с. - укp.

Розглянуто інноваційні методи розвитку та регулювання ринку праці як умову підвищення міжнародної конкурентоспроможності держави. Висвітлено теоретичні основи розробки оптимальної фіскальної моделі за умов глобалізації світового господарства. Проаналізовано формування сучасної моделі ресурсоспоживання як фактор оптимізації екологічної ситуації в Україні. Розкрито вплив інформаційних технологій на прискорення інтеграції України в ЄС.

Рассмотрены инновационные методы развития и регулирования рынка труда как условие повышения международной конкурентоспособности государства. Освещены теоретические основы разработки оптимальной фискальной модели в условиях глобализации мирового хозяйства. Проанализировано формирование современной модели ресурсопотребления как фактор оптимизации экологической ситуации в Украине. Изучено влияние информационных технологий на ускорение интеграции Украины в ЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 43 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2004. - 264 с. - укp.

Висвітлено ментальний аспект монодетермінантної глобалізації "американської нації". Розкрито вплив транснаціональних корпорацій на нафтопереробний бізнес України. Розглянуто проблеми транскордонного співробітництва країни в системі єврорегіонів, питання приватизації в моделях традиційної та стратегічної реструктуризації. Описано теорії міжнародної конкурентоспроможності економіки різних держав. Проаналізовано світовий досвід проведення валютно-фінансової політики в країнах-членах інтеграційних угруповань різного ступеня інтеграції, роль венчурного капіталу на ринках корпоративного контролю.

Освещен ментальный аспект монодетерминантной глобализации "американской нации". Изучено влияние транснациональных корпораций на нефтеперерабатывающий бизнес Украины. Рассмотрены проблемы транспограничного сотрудничества страны в системе еврорегионов, вопросы приватизации в моделях традиционной и стратегической реструктуризации. Представлены теории международной конкурентоспособности экономики разных государств. Проанализированы мировой опыт проведения валютно-финансовой политики в странах-членах интеграционных группировок разной степени интеграции, роль венчурного капитала на рынках корпоративного контроля.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5я54(4УКР) + У9(4УКР)8я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 44 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2005. - 271 с. - укp.

Висвітлено теорію міжнародних економічних відносин в контексті ортодоксії та рефлексії, теоретичні та практичні аспекти формування інформаційного суспільства. Проаналізовано розвиток валютно-фінансової системи ЄС в процесі глобалізації міжнародних фінансових відносин, а також розвиток світової банківської індустрії. Розглянуто питання регіональної асиметрії в глобальній економіці у теоретичному аспекті. Визначено основні тенденції розвитку міжнародного туризму в Україні.

Освещены теория международных экономических отношений в контексте ортодоксии и рефлексии, теоретические и практические аспекты формирования информационного общества. Проанализированы развитие валютно-финансовой системы ЕС в процессе глобализации международных финансовых отношений, а также развитие мировой банковской индустрии. Рассмотрены вопросы региональной асимметрии в глобальной экономике в теоретическом аспекте. Определены основные тенденции развития международного туризма в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 29 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2001. - 251 с. - укp.

Висвітлено інституційні аспекти економічного розвитку України. Визначено основні домінанти й особливості інвестиційної стратегії України. Розглянуто питання державного регулювання в сфері інтелектуальної власності. Вивчено умови функціонування спільних підприємств в Україні та перспективи їх розвитку. Досліджено вплив екологічного фактора на міжнародні економічні відносини. Охарактеризовано історичні та соціально-економічні передумови формування регіональної політики сталого розвитку в Україні. Викладено основні засади нормативно-правового забезпечення регіонального (транскордонного) співробітництва в Європі. Наведено сучасні підходи до визначення інвестиційної привабливості регіонів України. Розглянуто проблеми у сфері міжнародного маркетингу. Описано трансформаційну специфіку формування ринку праці в Україні на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54(4УКР) + У9(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 30 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2001. - 216 с. - укp.

Висвітлено сучасні особливості та тенденції розвитку міжнародних економічних відносин. Проаналізовано зарубіжний досвід зовнішньоекономічної діяльності та інтеграційного розвитку. Описано сучасні тенденції розвитку міжнародної кооперації у науково-технічній сфері. Розглянуто роль Національного Банку України у здійсненні економічних реформ у державі. Акцентовано увагу на деяких питаннях конкурентоздатності українських підприємств за ринкових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Збірник наукових праць Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 31 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2002. - 295 с. - укp.

Проаналізовано вплив факторів зовнішнього маркетингового середовища на функціонування дорожньо-транспортного комплексу. Висвітлено шляхи вдосконалення торговельних відносин між Україною та Європейським Співтовариством. Розкрито роль організованих ринків цінних паперів у розвитку фінансового ринку. Розглянуто проблеми реформування банківської системи країн Центральної та Східної Європи в процесі інтеграції до Європейського Союзу, а також питання стратегічного управління та регулювання національної банківської системи. Висвітлено аспекти регулювання інвестиційної діяльності у країнах з ринковою економікою. Описано перспективи міжнародного співробітництва держави у сфері освіти.

Проанализировано влияние факторов внешней маркетинговой среды на функционирование дорожно-транспортного комплекса. Освещены пути усовершенствования торговых отношений между Украиной и Европейским Содружеством. Раскрыта роль организованных рынков ценных бумаг в развитии финансового рынка. Рассмотрены проблемы реформирования банковской системы стран Центральной и Восточной Европы в процессе интеграции в Европейский Союз, вопросы стратегического управления и регулирования национальной банковской системы. Изложены аспекты регулирования инвестиционной деятельности в странах с рыночной экономикой. Описаны перспективы международного сотрудничества государства в сфере образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бридун Є. В. 
Моделі вибору страхової суми в системі екологічного страхування / Є. В. Бридун, В. В. Новицький // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2002. - № 2. - С. 5-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто моделі вибору страхової суми залежно від особи, яка приймає рішення про застосування системи екологічного страхування. Проаналізовано ступінь визначеності функцій для різних моделей функції корисності. Запропоновано застосовувати інтервальний аналіз для визначення страхових сум.

Рассмотрены модели выбора оптимальной страховой суммы в зависимости от лица, которое принимает решение о применении системы экологического страхования. Проанализированы области определения функций для различных моделей функции полезности. Предложено применять интервальный анализ для определения страховых сумм.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 + У9(4УКР)280-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського