Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Нетрусова С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Куценок Е. Н. 
Пароксетин в психосоматической практике / Е. Н. Куценок, С. Г. Нетрусова // Психіч. здоров'я. - 2004. - № 1. - С. 48-52. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Вивчено ефективність терапії препаратом "Паксил" соматогенної психопатологічної симптоматики, коморбідних психічних розладів і соматоформних порушень у пацієнтів з депресивними, тривожними, фобічними, панічними, обсесивно-компульсивними розладами, а також хронічним больовим синдромом. Обстежено 45 хворих, яким проведено монотерапію пароксетином в дозі 20 - 40 мг/д. протягом 8 тижнів. Ступінь редукції психопатологічної симптоматики у процесі лікування пароксетином симптоматичних розладів є таким же значимим, як і у випадку лікування тих же синдромів у структурі психічних захворювань первинного (не соматогенного) характеру (афективні захворювання, неврози).


Ключ. слова: соматогенні психічні розлади, соматоформні порушення, монотерапія, Паксил
Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нетрусова С. Г. 
Психофармакологические средства преодоления резистентности при эндогенной патологии / С. Г. Нетрусова, Г. К. Дзюб // Психіч. здоров'я. - 2004. - № 2. - С. 37-41. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Зазначено, що досягнення сучасної психофармакології досі радикально не вирішують проблеми резистентних станів у разі ендогенних психічних захворювань. Наведено результати спостережень та алгоритми оптимальних психофармакологічних підходів до подолання терапевтичної резистентності.


Ключ. слова: терапевтична резистентність, шизофренія, депресія, лепонекс, анафраніл
Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Демченко В.  
Эффективность фитокомплекса антистресс в терапии больных с невротическими (связанными со стрессом) и соматоформными расстройствами. (Результаты контролированного двойного слепого рандомизированного сравнительного исследования) / В. Демченко, С. Нетрусова // Ліки України. - 2003. - № 5. - С. 42-45. - Библиогр.: 2 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Нетрусова С. Г. 
Гормональные аспекты патогенеза и лечения депрессивных расстройств / С. Г. Нетрусова // Психіч. здоров'я. - 2004. - № 3. - С. 14-17. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Проаналізовано зв'язок між рівнем естрогенів і формуванням депресивних розладів. Узагальнено дослідження, які вказують на позитивний ефект застосування замісної гормональної терапії (ЗГТ) під час лікування депресії, а також ефективність ЗГТ у комбінації з антидепресантами. Представлено дані з проблеми застосування естрогенів у разі депресії, у тому числі в комбінації з високопотенційованим препаратом групи SSRI ("Паксил").


Ключ. слова: депресивні розлади
Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нетрусова С. Г. 
Постоваріоектомічні психічні розлади : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С. Г. Нетрусова; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Виявлено, що астенічний синдром є стрижневим, облігатним та наскрізним у жінок після видалення яєчників. Встановлено, що маніфестація психічних розладів у разі синдрому хірургічної менопаузи (СХМ) простежується у післяопераційному періоді упродовж першого тижня у 90,5 % жінок: астенічний симптомокомплекс - у 50 % жінок, деспресивний - у 13,8 %, сенесто-фобічний - у 15,5 % та істеричний - у 11,2 %. Доведено, що найбільш уразливими щодо розвитку постоваріоектомічних психічних порушень є жінки у період пери- та постменопаузи (вікова група від 40-а до 50-ти років). Зазначено, що на віддалених етапах СХМ астенічний синдром є провідним у 48,6 % хворих, депресивний - у 32,4 %, сенесто-фобічний - у 10,8 % та істеричний синдром - у 8,2 %. Визначено критерії диференціальної діагностики психічних розладів у випадку СХМ, клімактеричного синдрому, гістеректомії (ГЕ) та ендогенної психічної патології. Виявлено, що психічні розлади після ГЕ переважно є швидкоминучими (через один міс. після операції зберігаються у 24 % жінок), а у разі СХМ мають тенденцію до хроніфікації (через один міс. реєструються у 90,4 % жінок). Доведено, що замісна гормональна терапія є ефективним засобом лікування психічних розладів, зниження частоти та вираженості яких відбувається вже у перші місяці лікування. Зазначено, що повна редукція психопатологічної симптоматики СХМ спостерігається у 32,4 % жінок через один місяць лікування та у 54,1 % - через три місяці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5 + Р645.093.3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського