Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Нахапетова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Нахапетова О. В. 
Теоретичні дослідження конотації в сучасному мовознавстві / О. В. Нахапетова // Зап. з укр. мовознавства. - 2014. - Вип. 21. - С. 14-19. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми місця конотативного компонента в структурі значення слова, неоднозначного розуміння конотації як мовного явища та визначено труднощі під час класифікації конотативної лексики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нахапетова О. В. 
Номени на позначення родинних стосунків у мовленнєвій інтеракції українців / О. В. Нахапетова // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознав.. - 2014. - № 22. - С. 48-51. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто систему номенів на позначення родинних стосунків у мовленнєвій інтеракції українців з точки зору антропоцентричної лінгвістики. Сучасна українська мова має розвинену систему термінів спорідненості та свояцтва. У мовознавстві такі лексичні одиниці мають назву "терміни спорідненості". Визначено, що при дослідженні термінів спорідненості доцільно ці лексеми відзначати як номени на позначення родинних стосунків, які є приналежністю терміносистеми визначеної мовної культури. У науковій літературі цей шар лексики описано неповно. Розглянуто номени на позначення повної спорідненості по прямій лінії ("батько", "мати", "син", "донька", "дід" та ін.). Термінологія родинних стосунків посідає належне місце в українській мові, що зумовлено етнопсихологією етносу, екстралінгвістичними чинниками та особливостями національно-мовної картини світу. Вивчення цього шару лексики надає безцінний матеріал для дослідження динаміки семантичної і формальної сторін мовленнєвих фактів, ментальності українського етносу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нахапетова О. В. 
Етнокультурні особливості номенів на позначення неповної спорідненості вітчим, мачуха в сучасній українській мові / О. В. Нахапетова // Зап. з укр. мовознавства. - 2016. - Вип. 23. - С. 46-52. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто етнокультурні особливості номеносистеми на позначення неповної спорідненості на прикладі номенів вітчим, мачуха. На підставі результатів проведеного вільного асоціативного експерименту визначено онтологічні асоціативні лінії української номеносистеми, які розкривають етнокультурну картину номенів-стимулів на позначення неповної спорідненості вітчим, мачуха в сучасній українській мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нахапетова О. В. 
Номени на позначення родинних стосунків у сучасній українській мові: психолінгвістичний і етнолінгвістичний аспекти : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. В. Нахапетова; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - Одеса, 2017. - 20 c. - укp.

Вперше в українському мовознавстві теоретично обгрунтовано лінгвістичне визначення номенів на позначення родинних стосунків. Простежено й описано історичну типологію української системи спорідненості, виявлено її особливості й запропоновано сучасну класифікацію номенів на позначення родинних стосунків. Проаналізовано та охарактеризовано психолінгвістичні особливості номенів на позначення кровної (повної), неповної і шлюбної спорідненості, а також висвітлено їх етнолінгвістичну специфіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-711.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427546 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського