Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Налужна Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Налужна Т. В. 
Особливості перебігу та лікування стабільної стенокардії навантаження ІІ- ІІІ функціональних класів за наявності синдрому пролабування мітрального клапана : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т. В. Налужна; Івано-Франк. нац. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено клінічні, інструментальні та лабораторні характеристики перебігу стабільної стенокардії навантаження (ССН) II-III функціональних класів за наявності синдрому пролабування метрального клапана (ПМК) та їх динаміку в процесі лікування. Доведено наявність у таких хворих клініко-патогенетичних і структурно-функціональних особливостей, серед яких провідну роль відіграють подовження електричної систоли серця, порушення ритму серця, зміна геометрії лівого шлуночка, зниження варіабельності ритму серця, ендотеліальна і діастолічна дисфункція, гіпомагнійемія. Доведено, що комбіноване лікування з використанням на фоні базової терапії ритмокору і корвітину/кверцетину стримує ішемічне пошкодження міокарда, покращує функцію ендотелію, підвищує толерантність хворого до фізичного навантаження, має позитивний вплив на діастолічну функцію ЛІІІ, усуває гіперсимпатикотонію. Розроблено клініко-діагностичний алгоритм, який враховує наявність синдрому ПМК та регламентує диференційований підхід до лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67 + Р410.105.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Налужна Т. В. 
Медикаментозна корекція порушень ритму серця у хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні із синдромом пролабування мітрального клапана / Т. В. Налужна // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 2. - С. 94-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані щодо порушень серцевого ритму у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) у поєднанні із синдромом пролабування мітрального клапана. У таких пацієнтів переважали синусова тахікардія, передсердна та шлуночкова екстрасистолія, фібриляція передсердь, пароксизмальні тахікардії. З урахуванням основних патогенетичних механізмів розвитку аритмій запропоновано включити до базової терапії таких пацієнтів препаратів магнію, зокрема - вітчизняного препарату Ритмокору. Доведено антиаритмічну, антиішемічну та мембраностабілізувальну дію препарату. Також відмічено позитивний вплив Ритмокору на рівень магнію у крові та скорочення тривалості інтервалу QT. Корекція аритмічного синдрому має важливе прогностичне значення стосовно зниження ризику виникнення життєво небезпечних порушень серцевого ритму у пацієнтів на ІХС, яка перебігає із синдромом пролабування мітрального клапана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52 + Р410.11 + Р410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Налужна Т. В. 
Характеристика варіабельності серцевого ритму та холтерівського моніторування у хворих на стабільну стенокардію напруження II - III функціонального класів із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана / Т. В. Налужна // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 4. - С. 72-75. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати дослідження електрокардіографії, холтерівського моніторування та варіабельності серцевого ритму в 134 хворих на стабільну стенокардію напруження II - III функціонального класів із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана. Доведено наявність у таких хворих дисфункції вегетативної нервової системи з переважанням активності її симпатичного відділу зі схильністю до суправентрикулярної та шлуночкової екстрасистолії, та безбольової ішемії міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.0 + Р410.140.67 + Р410.109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вацеба Б. Р. 
Особливості перебігу есенціальної артеріальної гіпертензії в поєднанні з відкритокутовою глаукомою / Б. Р. Вацеба, Т. В. Налужна, Н. М. Галюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 26-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обстежено 57 хворих (114 очей) на есенціальну артеріальну гіпертензію (АГ) II ступеня з відкритокутовою глаукомою з метою виявлення причинно-наслідкових зв'язків між судинними ураженнями у разі АГ та розвитком глаукоми, встановлення ролі антигіпертензивного лікування у прогресуванні глаукоматозного процесу. Відзначено, що найбільш частими клінічними ознаками комбінації гіпертензії з глаукомою є запаморочення, серцебиття, тахікардія, шум у вухах, головний біль, задишка, зниження працездатності, швидка втома, мерехтіння комах перед очима, відчуття напруження в очах. Зазначені симптоми спостерігають у хворих з тривалістю гіпертензії довше 5-ти років та з гіпертензивними церебральними кризами в анамнезі. Поєднання гіпертензивної хвороби та відкритокутової глаукоми супроводжується підвищенням рівня ендотелінемії і розвитком "over dipper" - профілю гіпертензії, за якого потенціюються симптоми глаукоми і прогресує втрата зорової функції. Такі зміни, які часто призводять до значної втрати зору або й сліпоти, спостережено у 41,7 % хворих з давністю гіпертензії понад 5-ти років та кризовим її перебігом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р670.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Налужна Т. В. 
Вроджені синдроми в кардіології: діагностика, варіанти лікування / Т. В. Налужна, Н. М. Галюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 165-169. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Наведено літературні дані про вроджені синдроми в кардіології. Розглянуто питання стосовно вроджених синдромів, а саме, синдрому подовженого інтервалу QT, синдрому Марфана, синдрому Бругада, WPW-синдрому, а також синдромів некомпактності лівого шлуночка, Кавасакі. Наведено діагностичні критерії та диференційну діагностику подібних за клінічною картиною хвороб і синдромів. Зазначено основні підходи до медикаментозного та хірургічного лікування серцево-судинних ускладнень. Розглянуто патологічні стани, які створюють коморбідність і мульгиморбідність щодо основного захворювання, що вимагає розмежування та уточнення ролі цих станів у перебігу поєднаної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Налужна Т. В. 
Клініко-інструментальні особливості перебігу стабільної стенокардії напруги за наявності синдрому пролабування мітрального клапана / Т. В. Налужна // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 2. - С. 55-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вперше подано клініко-лабораторні та інструментальні особливості перебігу стабільної стенокардії навантаження III функціонального класу із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана (ПМК). Розроблено критерії ранньої діагностики поєднання стенокардії із синдромом ПМК. Доведено, що наявність синдрому ПМК суттєво впливає на перебіг стабільної стенокардії напруги та набуває низки нових клінічних, електрокардіографічних, ехокардіографічних та біохімічних ознак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Налужна Т. В. 
Ефективність застосування препарату ритмокор у хворих на стабільну стенокардію напруги II - III функціонального класу із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана / Т. В. Налужна // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 4. - С. 41-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Подано результати застосування препарату ритмокор у хворих на стабільну стенокардію напруги II - III функціонального класу із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана. Позитивна динаміка клінічних показників, ЕКГ-ознак, а також даних інструментальних методів дослідження впевнено довела кардіотрофічний, антиаритмічний, вегетотропний та мембраностабілізувальний ефекти магнієвої терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 + Р410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Середюк Н. М. 
Кверцетин у лікуванні хворих на стабільну стенокардію навантаження II - III функціональних класів із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана / Н. М. Середюк, Т. В. Налужна // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 1. - С. 62-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати лікування 65-ти хворих на стабільну стенокардію навантаження II - III функціональних класів із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана. Доведено позитивну динаміку кардіопротекторного, гіполіпідемічного, помірного антиаритмічного та антиішемічного ефектів препарату кверцетин у разі включення його в терапію стабільної стенокардії навантаження із супутнім синдромом пролабування мітрального клапана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Середюк Н. М. 
Магній в діагностиці та лікуванні дисплазії сполучної тканини у хворих на ішемічну хворобу серця із синдромом пролабування мітрального клапана / Н. М. Середюк, Т. В. Налужна // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 4. - С. 144-146. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено обстеження 103 хворих на стабільну стенокардію II - III функціональних класів, в тому числі 67 хворих із синдромом пролабування мітрального клапана (СПМК), а 36 - без нього. За допомогою клініко-інструментальних та лабораторних методів дослідження вивчено особливості перебігу стабільної стенокардії за наявності СПМК. У більшості хворих на ІХС із СПМК виявлено дефіцит магнію. Встановлено залежність між дефіцитом магнію та розвитком основних клінічних симптомів пролабування стулок мітрального клапана. Одержано позитивний ефект препарату "Ритмокор" у поєднанні з базовою терапією. Зафіксовано зменшення кількості нападів стенокардії та числа додатково вживаних таблелок нітрогліцерину, підвищення в крові рівня магнію та зниження ендотеліну-1, покращання електричної стабільності міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р410.11-52 + Р418-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Середюк Н. М. 
Нейроциркуляторна дистонія: нові аспекти лікування / Н. М. Середюк, Н. М. Галюк, Т. В. Налужна, Р. В. Деніна, Г. Г. Барила // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 2. - С. 98-100. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обстежено 90 хворих на нейроциркуляторну дистонію (НЦД) з кардіальним і астеноневротичним синдромами середнього ступеня тяжкості. За допомогою клінічних та лабораторно-інструментальних методів дослідження вивчено вплив нового вітчизняного препарату Кардапан на клінічний перебіг НЦД. Встановлено, що застосування Кардапану позитивно впливає на нервово-психічну активність пацієнтів, долає відчуття тривоги, напруження, нормалізує сон, попереджує біль голови та підвищує працездатність хворих. Терапевтична ефективність Кардапану складає 88,9 % проти 71,1 % у контрольній групі. Препарат Кардапан рекомендується для лікування хворих на НЦД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Середюк Н. М. 
Оптимізація процесу вивчення дисципліни "Внутрішня медицина" в умовах кредитно-модульної системи / Н. М. Середюк, Т. В. Налужна, Н. М. Галюк, Р. В. Нестерак, І. Ю. Ванджура, Я. Л. Ванджура, В. Н. Середюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 2. - С. 135-137. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено актуальні питання викладання внутрішньої медицини у вищому навчальному закладі на сучасному етапі. Наведено нові методики підвищення ефективності викладання даної дисципліни, які спрямовані на покращання підготовки студентів-випускників. В навчальний процес впроваджено нові принципи кредитно-модульної системи, які розроблені відповідно до стандартів переходу медичної освіти у вищих навчальних закладах України на засадах кредитно-модульної системи. Уведено в методику виконання знань та вмінь студентів, принципів доказової медицини, що суттєво підвищує професійну орієнтацію студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Середюк Н. М. 
Особливості варіабельності серцевого ритму у хворих на нейроциркуляторну дистонію / Н. М. Середюк, Н. М. Галюк, Т. В. Налужна, У. В. Юсипчук // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 1. - С. 79-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати клініко-інструментального, лабораторного дослідження, електрокардіографії, холтерівського моніторингу ЕКГ та варіабельності серцевого ритму у 45 хворих на нейроциркуляторну дистонію з кардіальним або астеноневротичним синдромами. Доведено наявність у таких хворих дисфункції вегетативної нервової системи. Встановлено достатньо високу ефективність комбінованого фармпрепарату Кардапан - капсули виробництва ОАТ "ХФЗ Червона зірка". Його застосування призводить до усунення надмірного впливу симпатичного відділу вегетативної нервової системи та підвищення толерантності до фізичних навантажень хворих. Препарат Кардапан може бути використаний під час лікування хворих з ураженнями серцево-судинної системи та розладами нервово-психічної сфери. Цей препарату зазначеної категорії хворих не лише доцільний, достатньо ефективний, але й безпечний у разі тривалого вживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Налужна Т. В. 
Гуманізація освітнього процесу та формування духовних цінностей студентської молоді в контексті Болонського процесу / Т. В. Налужна // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 2. - С. 114-116. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито гуманістичні основи формування духовних цінностей майбутніх лікарів, окреслено основні шляхи гуманізації освітнього процесу у медичному ВНЗ і доведено, що важливою умовою досягнення цієї мети є підготовка нової генерації науково-педагогічних кадрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Левандовська Х. В. 
Ефективність кардіопротекторного лікування декомпенсованої серцевої недостатності у хворих, що перенесли гострий інфаркт міокарда у фокусі імуноферментного аналізу / Х. В. Левандовська, Т. В. Налужна, Т. В. Мергель, У. В. Юсипчук, Т. І. Гриджук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2021/2022. - № 16/17. - С. 16-23. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В Україні, як і в країнах Європи та Америки, хронічна серцева недостатність (ХСН) залишається однією з найактуальніших проблем кардіології. У хворих з перенесеним інфарктом міокарда (ІМ) вона залишається провідним фактором розвитку несприятливих серцево-судинних подій і призводить до зниження якості життя. Ендотеліальна дисфункція - одна з головних ланок формування некомпенсованої серцевої недостатності (СН) у постінфарктному періоді. Альтернативним напрямком у її лікуванні є цитопротекція, в основі якої лежить застосування гемодинамічно нейтральних препаратів, які є енергетичним субстратом і володіють властивостями утворення та зберігання макроергічних сполучень у кардіоміоцитах [2]. Мета роботи - встановлення ефективності кардіопротекторного лікування хворих з декомпенсованою СН у постінфарктному періоді, застосовуючи янтарну кислоту та препарати аргініну, шляхом аналізу показників ST2 і NT-proBNP у даного контингенту хворих. Обстежено 60 хворих із діагнозом Q-QS ІМ, в яких зафіксовано декомпенсовану ХСН II А - Б стадії за класифікацією В. Х. Василенка та М. Д. Стражеска, III - IV ФК (за NYHA). Хворі були сформовані у 4 групи залежно від отриманих методів лікування. Концентрацію NT-proBNP і рівень ST-2 у сироватці крові визначено шляхом імуноферментного аналізу. Дані, отримані під час проведення даного дослідження є надзвичайно важливими для розуміння основних ланок патогенезу виникнення декомпенсованої СН в умовах перенесеного ІМ і надають можливість появі іншого, нового підходу до лікування такого контингенту хворих. У пацієнтів із декомпенсованою СН, що виникла після перенесеного гострого ІМ, базисна терапія з додаванням препаратів аргініну та янтарної кислоти сприяє зниженню рівня в крові NT-proBNP і ST2 після завершення лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського