Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Міронова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Котляр Ю. В. 
Голодомори 1921 - 1923 рр. та 1932 - 1933 рр. на Півдні України: етнічний та міжнародний аспекти : монографія. Кн. 2 / Ю. В. Котляр, І. С. Міронова; Ін-т пол. і етнонац. дослідж. НАН України, Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили комплексу "Києво-Могилян. акад.". - Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2008. - 204 c. - (Іст. б-ка МДГУ). - Библиогр.: с. 129-147 - укp.

Проведено комплексний аналіз принципів устрою та діяльності організацій етнічних меншин у роки голодоморів 1921 - 1923 рр., 1932 - 1933 рр. на Півдні України. Охарактеризовано процес утворення національних адміністративно-територіальних структур як одного з напрямів політики більшовицької влади. Показано становище німецького, єврейського, болгарського, польського й інших етносів Півдня України у роки голодоморів. Проаналізовано діяльність міжнародних організацій у справі допомоги голодуючим. Розглянуто питання висвітлення голодоморів у західній пресі.

Проведен комплексный анализ принципов устройства и деятельности организаций этнических меньшинств в годы голодоморов 1921 - 1923 гг., 1932 - 1933 гг. на Юге Украины. Охарактеризован процесс образования национальных административно-территориальных структур как одного из направления политики большевистской власти. Показано положение немецкого, еврейского, болгарского, польского и других этносов Юга Украины в годы голодоморов. Проанализирована деятельность международных организаций для помощи голодающим. Рассмотрены вопросы освещения голодоморов в западной прессе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209 + Т3(4УКР)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351078/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Міронова І. С. 
Культура національних меншин Півдня України в 20 - 30-ті роки XX століття : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І. С. Міронова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

Зроблено спробу всебічно охарактеризувати діяльність навчальних та культурно-освітніх установ, визначено наслідки впровадження радянської системи освіти, її роль у руйнуванні національних навчально-виховних, культурних традицій етнічних меншин, які проживали на Півдні України у 1920 - 1930-ті рр. Здійснено поглиблений аналіз проведення національно-адміністративного районування, з'ясовано причини та наслідки цього процесу. Висвітлено роль національних сільських рад у культурному будівництві національних меншин дослідженого регіону. Розкрито основні напрями та засоби здійснення політики коренізації у галузі культури. Показано механізми та наслідки контролю з боку партійних органів за її виконанням, проаналізовано фактори, що вплинули на еволюцію ставлення населення регіону до національної політики радянської влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-7 + Т3(4УКР)61-56 + Ф51(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Міронова І. В. 
Особливості ортопедичного лікування знімними пластинковими протезами у хворих на цукровий діабет : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І. В. Міронова; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено питання оптимізації адаптації до знімних пластинкових зубних протезів у хворих на цукровий діабет. Проведено клінічні та лабораторні дослідження, що характеризують стан тканин порожнини рота і нейтрофільних лейкоцитів у хворих на цукровий діабет у різні терміни користування знімними пластинковими протезами. Виявлено закономірності розвитку процесу адаптації до знімних пластинкових протезів на субклінічному і субклітинному рівнях у хворих на цукровий діабет. Висвітлено позитивний вплив epsilon-амінокапронової кислоти на процес адаптації організму до знімних пластинкових протезів та стан мікробного балансу порожнини рота у хворих на цукровий діабет. Розроблено спосіб виготовлення знімних пластинкових зубних протезів для активної постійної дії на процес адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р668.6с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Міронова І. С. 
Поштові і поштово-телеграфні установи на півдні України в системі зв'язку російської держави (друга половина ХVII - початок ХХ ст.) : монографія / І. С. Міронова; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили. - Миколаїв, 2012. - 562 c. - Бібліогр.: с. 330-418 - укp.

Висвітлено історіографіта і джерельну базу дослідження. Розглянуто питання інкорпорації поштових установ України до поштової системи Московського царства та Російської імперії (друга половина XVII - 1760-ті рр. Досліджено поштові установи України у контексті реформування системи поштового управління Російської імперії в другій половині XVIII - першій третині XIX ст. Розкрито особливості еволюції поштового зв'язку на півдні України в 1830 - 1917 рр. Розглянуто шляхи винайдення та розвиток оптичного телеграфу. Визначено роль Російської імперії у створенні міжнародної телеграфної служби. Подано інформацію про злиття пошти та телеграфу в єдине відомство.


Індекс рубрикатора НБУВ: З880 + З881

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міронова І. С. 
Розвиток освіти національних меншин Півдня України у 20-ті роки XX століття / І. С. Міронова // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 10. - С. 78-82. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

З використанням матеріалів преси досліджено процес розвитку початкової та вищої освіти національних меншин півдня України в 20-ті рр. XX ст. Розглянуто особливості даного процесу. Зроблено висновок, що сприятливі умови для розвитку національних меншин, які існували в 1920-ті рр., поступово зникли у 1930-ті рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Міронова І. С. 
Робота освітніх і культосвітніх організацій серед німецького населення Ландауського району в 20-ті роки ХХ ст. / І. С. Міронова // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2001. - Вип. 17. - С. 49-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6 + Ч710.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 17 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Міронова І. С. 
Формування та розвиток поштових і поштово-телеграфних установ на Півдні України (остання чверть XVIII - початок XX ст.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / І. С. Міронова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 36 c. - укp.

Досліджено процес формування, становлення, розвитку та регіональні особливості діяльності поштових і поштово-телеграфних установ на півдні України в останній чверті XVIII - на початку XX ст. Показано основні процеси, пов'язані з політикою уряду Російської імперії у сфері поштового та телеграфного зв'язку як важливої галузі народного господарства, державного та військового управління, культурного та громадського життя. Розкрито основні етапи процесу інкорпорації поштових установ Південної України до загальної системи зв'язку Російської держави. Висвітлено чинники, що вплинули на формування галузі зв'язку в регіоні. Проаналізовано реформи 1797 - 1798, 1830, 1884 - 1885 pp. російського уряду, які привели до укомплектування штатів поштових і телеграфних установ, створення поштових і поштово-телеграфних округів, зростання обсягів кореспонденції, покращення фінансових показників поштово-телеграфного прибутку. Показано відображення та результати реформ у південному регіоні України. Досліджено широкий спектр проблем, пов'язаних із поштовою справою і формуванням мережі поштових установ на півдні України. Викладено основні фактори модернізаційного процесу на півдні України, що сприяли появі телеграфу та формуванню мережі телеграфних установ у регіоні. Показано роботу Одеського, Катеринославського та частково Кишинівського поштово-телеграфних округів, значення Півдня України у формуванні внутрішнього та міжнародного телеграфного зв'язку, охарактеризовано структуру, штати, організацію роботи, умови праці зв'язківців, висвітлено роль поштово-телеграфних установ у формуванні культурно-інформаційного простору Південної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міронова І. С. 
Службовці поштового зв'язку в українській революції 1917 - 1921 рр. / І. С. Міронова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 48. - С. 118-121. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто особливості функціонування поштової служби України в роки революції і громадянської війни за існування Тимчасового уряду, Центральної Ради, Гетьманату П. Скоропадського, Директорії УНР і радянської влади. Приділено увагу роботі Генерального Секретаріату пошт і телеграфів, Міністерству пошти і телеграфу УНР, Народному Секретаріату пошт і телеграфів УСРР. Указано на випуск в обіг перших українських поштових марок з державною символікою. Зазначено на труднощі та недоліки в роботі поштової служби, що було спричинено частими змінами влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-28/-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського