Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Мухіна М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Мухіна М. П. 
Проблеми математичного моделювання електромагнітного впливу блискавки на літак / М. П. Мухіна, В. М. Синєглазов // Електроніка та системи упр. - 2004. - № 1. - С. 76-83. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О563.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мухіна М. П. 
Дослідження електромагнітних полів, що діють на бортове обладнання при розряді блискавки / М. П. Мухіна // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 544. - С. 108-114. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено та проаналізовано електромагнітні ефекти, що виникають під час розряду блискавки у літак. Запропоновано вдосконалене представлення струму блискавки, що є чинником електромагнітного поля. Спрощено геометрію обшивки літака через введення коефіцієнтів Ляме у вираз для знаходження функції потоку. Досліджуване електромагнітне поле подано через скалярну функцію - функцію потоку. Наведено результати моделювання поля блискавки для деяких випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д236.48 + О563.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мухіна М. П. 
Оцінка умов експлуатації бортового обладнання в зоні дії електромагнітного поля блискавки : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / М. П. Мухіна; Нац. авіац. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Уперше запропоновано підхід до задачі оцінювання умов експлуатації бортового обладнання (БО) в зоні грози. Розроблено алгоритм оптимального планування випробувань БО на блискавостійкість, що грунтується на удосконаленні методу послідовного планування з залученням апріорної інформації з відомої математичної моделі процесу. Одержано аналітичну модель електромагнітного впливу блискавки на літак завдяки спрощенню системи рівнянь Максвела, а саме: використано функцію потоку, що зменшує порядок системи. Запропоновано оригінальне представлення струму в каналі блискавки у вигляді квазігармонійної функції, що дозволяє використати розділення змінних під час розв'язання. Розроблено аналітичний метод моделювання обшивки для задач електромагнітної взаємодії блискавки з літаком, який грунтується на апроксимації складної форми обшивки комплексом поверхонь із заданими коефіцієнтами Ляме, що використовуються для визначення функції потоку. Використання еквідистантних і напіврозгорнутих поверхней дозволяє представляти магнітне поле блискавки соленоїдальним.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.03 + О56-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мухіна М. П. 
Розробка автоматизованої системи управління процесом блискавкозахисту бортового обладнання : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / М. П. Мухіна; Нац. авіац. ун-т. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Запропоновано концепцію створення автоматизованої системи керування процесом блискавкозахисту бортового обладнання (БО) з використанням аналітичних моделей електромагнітного впливу блискавки на літак, що грунтується на відомих рівняннях Максвелла. Розроблено алгоритм оптимального планування експерименту, що дозволяє ідентифікувати параметри струму блискавки та оцінити його розподілення за елементами конструкції літального апарата зі складною геометрією. Розв'язано систему рівнянь Максвелла з урахуванням запропонованих і обгрунтованих припущень та спрощень, зокрема, введено функцію потоку, що дає змогу абстрагуватися від геометрії досліджуваних об'єктів; розглянуто еквідистантні поверхні, що дозволяє зменшити порядок рівнянь Максвелла. Запропоновано аналітичний метод моделювання обшивки для задач електромагнітної взаємодії блискавки з літаком, який грунтується на апроксимації складної форми обшивки комплексом поверхонь з заданими коефіцієнтами Ляме, що потім використовуються для визначення функції потоку. Розроблено автоматизовану систему керування процесом блискавкозахисту БО, що дає змогу керувати на етапі проектування шляхом видачі керівних рекомендацій щодо застосування основних методів захисту та генерувати оптимальний план проведення випробувань на етапі сертифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О563.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мухіна М. П. 
Алгоритм комплексування візуальних даних з далекомірними вимірюваннями для одночасного позиціонування та картографування (SLAM) / М. П. Мухіна // Електроніка та системи упр. - 2010. - № 1. - С. 75-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано методи виділення характерних об'єктів навколишнього середовища для одночасного позиціонування та картографування (SLAM - Simultaneous Localization and Mapping). Розглянуто варіант комплексного використання порогових методів та методів виділення країв для побудови контуру контрастних об'єктів. Розроблено алгоритм сумісного використання далекомірних вимірювань для відбраковування контурів, що не збігаються з реальними фізичними об'єктами, тобто тих, від яких не відбивається сигнал. Показано, що розроблений алгоритм значно підвищує точність та стабільність виявлення характерних особливостей середовища, придатних для використання в SLAM.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мухіна М. П. 
Алгоритм одночасного позиціонування і картографування на основі візуального подання навігаційної інформації / М. П. Мухіна, А. А. Чечина // Електроніка та системи упр. - 2011. - № 4. - С. 98-102. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто особливості подання візуальної інформації для одночасного позиціонування та картографування. Розглянуто постановку завдання навігації для випадку спостереження літаком земної поверхні з відомою картою місцевості. Запропоновано алгоритм кореляційного пошуку та оцінювання координат літака із використанням фільтра Калмана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мухіна М. П. 
Алгоритм розпізнавання рухомого об'єкта за шаблоном з використанням детектора Харріса / М. П. Мухіна, Н. Ю. Баграновська, Ю. І. Почапська // Електроніка та системи упр. - 2010. - № 2. - С. 70-75. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто проблеми візуального розпізнавання рухомого об'єкта, втрати об'єкта, за яким ведеться відеоспостереження, у разі його зникнення з поля зору за перешкодою та повторного розпізнавання. Проведено аналіз методів розпізнавання зображень, зокрема за шаблонами та з використанням характерних ознак об'єкта. Запропоновано використання детектора Харріса для відновлення спостереження за об'єктом у разі його появи в полі зору. Результати розробленого алгоритму можуть бути використані для різних цілей та якостей відеопотоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мухіна М. П. 
Дослідження алгоритму прогнозування траєкторії руху об'єкта за двовимірного трекінга / М. П. Мухіна, О. В. Кавун // Електроніка та системи упр. - 2011. - № 1. - С. 109-114. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему прогнозування траєкторії руху об'єкта, за яким ведеться відеостеження, у разі зникнення його з поля зору. Проаналізовано існуючі алгоритми візуального стеження. Запропоновано алгоритм прогнозування, що базується на апроксимації траєкторії поліномами третього порядку за методом найменших квадратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О17 + З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мухіна М. П. 
Стереосистема автоматичного відеозахоплення об'єкта / М. П. Мухіна, Н. Ю. Романович, І. Д. Єременко // Електроніка та системи упр. - 2011. - № 3. - С. 109-115. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему розпізнавання, відстеження та захоплення невідомого об'єкта, зокрема, коли об'єкт є ідеально плоским і захоплення об'єкта відбувається за допомогою захоплювача. Кожен крок поставленого завдання проаналізовано окремо з урахуванням можливих варіантів його вирішення. Використано архітектуру і її три компоненти: датчики інформації, фільтри та приводи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З940.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мухіна М. П. 
Алгоритм корекції інерціальної навігаційної системи на основі далекомірної інформації / М. П. Мухіна, І. В. Седень, Н. П. Рибак, Р. Г. Гаврилюк, М. С. Краснов // Електроніка та системи упр. - 2012. - № 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто можливість корекції інерціальних навігаційних систем від кореляційно-екстремальної навігаційної системи, що працює за полем рельєфу місцевості. Для кореляційно-екстремальних навігаційних систем використано рекурентно-пошуковий метод, для оцінювання поля рельєфу обрано фільтрацію Калмана. Показано, що точність оцінювання і корекції значно підвищується, особливо в разі неперервного та одночасного використання системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Автономні системи навігації конкретного типу повітряного судна та їх технічне обслуговування : навч. посіб. для студентів ВНЗ / В. О. Рогожин, А. В. Скрипець, М. К. Філяшкін, М. П. Мухіна; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2015. - 307 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Системно викладено принципи побудови автономних навігаційних систем та особливості їх технічної експлуатації. Розглянуто теоретичні основи навігації, роль автономних навігаційних систем у складі бортового обладнання. Висвітлено призначення, принципи роботи, структуру побудови та класифікації існуючих систем повітряних сигналів, платформних і безплатформних інерціальних навігаційних систем, астрономічних засобів навігації, а також радіовисотомірів, доплерівських вимірників швидкості та кута знесення і оглядово-порівняльних систем навігації, зокрема, кореляційно-екстремальних навігаційних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лачкова Л. І. 
Методичне забезпечення і практична реалізація антикризового управління на підприємствах торгівлі / Л. І. Лачкова, В. М. Лачкова, М. М. Мухіна // Бізнес Інформ. - 2017. - № 12. - С. 440-445. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування методичного забезпечення і визначення практичного інструментарію антикризового управління підприємствами роздрібної торгівлі. Визначено, що питання методичного забезпечення процесу антикризового управління потребує подальшого розвитку, зумовленого необхідністю використання системного підходу до розгляду підприємства торгівлі як цілісної системи, метою якої є самозбереження та ефективний розвиток, а також створення вагомого підірунтя для прийняття адекватних управлінських рішень. Залежно від етапів антикризового управління запропоновано таке угрупування існуючих методів: методи проектування та планування; методи і технології здійснення перетворень; методи організаційного забезпечення. Більш детально розглянуто групу методів антикризового управління в частині оцінки його ефективності. Як кількісні цільові індикатори здійснення оздоровчих заходів на підприємствах торгівлі запропоновано використовувати такі показники: вартість операційних витрат, вартість операційних доходів, розмір заборгованості за розрахунками, вартість виробничих фондів підприємства торгівлі. Визначено можливі оперативні заходи антикризового управління підприємствами торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-97-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мухіна М. П. 
Методологія комплексної кореляційно-екстремальної навігації безпілотних авіаційних систем в умовах ризику : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.13 / М. П. Мухіна; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2016. - 35 c. - укp.

Створено й удосконалено методи кореляційно-екстремальної навігації за полем рельєфу й оптичним полем земної поверхні, розроблено методики по підготовці уніфікованої картографічної бази еталонів. Розвинуто методи оптимального оцінювання навігаційних даних із розділенням вектора стану на лінійну та нелінійну складові та використанням алгоритмів точкової фільтрації. Внесено зміни у структуру системи, які дозволяють вважати запропоновані методики та процедури принципово новими, і відповідно, передбачають і принципово новий підхід до розробки комплексної кореляційно-екстремальної навігаційної системи, починаючи від етапу проектування системи, підготовки картографічної інформації та закінчуючи реалізацією навігаційних алгоритмів у режимі реального часу. Запропонований підхід формує методологію комплексної кореляційно-екстремальної навігації безпілотних авіаційних систем в умовах ризику. Ефективність теоретичних і практичних результатів роботи підтверджено впровадженням розроблених алгоритмів і методик у виробництво та навчально-науковий процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мухіна М. М. 
Оцінка безпечності функціонування підприємств торгівлі в сучасному бізнес середовищі / М. М. Мухіна // Бізнес Інформ. - 2020. - № 12. - С. 454-460. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто особливості оцінки безпечного функціонування підприємств торгівлі в сучасному бізнес-середовищі. Доведено, що поєднання різних методик ситуаційного аналізу - SWOT- і PEST-аналізу - дозволяє розширити досліджувані зовнішні та внутрішні чинники, що може бути враховано в різноманітному спектрі можливих управлінських рекомендацій. Моніторинг ключових факторів SWOT-аналізу дозволяє розробляти ефективні стратегії антикризового управління, що забезпечують підтримку постійної готовності підприємств до настання кризи, і коригувати їх відповідно до змін зовнішнього та внутрішнього середовища. Удосконалений підхід до моніторингу внутрішнього та зовнішнього середовища підприємств на основі комплексного використання методик SWOT- і PEST-аналізу дозволяє своєчасно виявляти прояви кризових ситуацій і коригувати стратегії розвитку. Доведено, що саме інноваційний фактор є домінуючим при формуванні траєкторії економічного розвитку підприємств торгівлі. Це визначає можливість переходу на якісно новий рівень розвитку, що, своєю чергою, вимагає свідомого та цілеспрямованого управління фінансовою безпекою на підприємстві. Побудовано матрицю фінансової стійкості діяльності підприємств торгівлі. Виокремлено чотири області матриці: область стійкого функціонування; область активного розвитку; область сталого розвитку; область нестійкого функціонування. Рекомендовано врахувати в областях матриці коефіцієнт зносу основних засобів, що обумовлено ситуацією, коли коефіцієнт зносу основних засобів повинен зменшуватися для підвищення стійкості. Запропоновано відображати його за допомогою вектора, спрямованого на початок координат.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського