Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Мисковець І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мольчак Я. О. 
Український словник-довідник з екології / Я. О. Мольчак, В. О. Мартинюк, Л. В. Ільїн, І. Я. Мисковець; ред.: Я. О. Мольчак; Луц. держ. техн. ун-т. - Луцьк : "Надстир'я", 2001. - 420 c. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Висвітлено основні напрямки діяльності у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та екобезпеки в Україні. Наведено витяги з чинних законодавчих актів, а також словник-довідник, що розкриває суть термінів і понять з екології та інших наук, пов'язаних з охороною довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1я22

Шифр НБУВ: ВА616198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мисковець І. Я. 
Антропогенні зміни в басейнах малих річок (на прикладі Волинської області) : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.11 / І. Я. Мисковець; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2003. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання аналізу та оцінки різних видів антропогенних навантажень на басейни малих річок. Розроблено інтегральні індекси оцінки антропогенних змін у басейнах, які дають можливість встановити ступінь трансформації природного їх середовища. Проведено районування даних басейнів Волині щодо їх екологічного стану для розробки заходів, які сприятимуть покращанню умов довкілля. Удосконалено формулу сталої інтенсивності дощового стоку СНиП 2.01.14-83 із врахуванням зазначених змін у басейнах малих річок, що впливають на процес формування в них паводкового стоку. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку дощового стоку на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В229(45УКР-4ВОН)5 + Б1(4УКР-4ВОН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мисковець І. Я. 
Основи загальної гідрології : навч. посіб. / І. Я. Мисковець, Я. О. Мольчак. - Вид. 2-ге, доповн. - Луцьк : РВВ ЛНТУ, 2016. - 306 c. - Бібліогр.: с. 286-287 - укp.

Наведено основні дані про науку гідрологію та гідросферу, які є предметом вивчення. Особливе значення приділено взаємозв'язку і взаємозалежності гідросфери з іншими компонентами географічної оболонки, її значенню у розвитку природних явищ, що трапляються в житті та в господарській діяльності людини. Розглянуто структуру складових гідросфери: річки, озера, болота, льодовики, підземні води. Приділено увагу приладам, методам вимірювання і розрахункам складових стоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фесюк В. 
Інженерний захист території м. Луцька в контексті екологічно збалансованого розвитку територій / В. Фесюк, Я. Мольчак, І. Мороз, І. Мисковець // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія . - 2015. - Вип. 1. - С. 172-176. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано пріоритети соціально-економічного розвитку м. Луцька, що передбачаються Генеральним планом. Встановлено, що у порівнянні із попереднім, новий Генплан містить багато матеріалів стосовно важливих аспектів екологічного розвитку міста. Для реалізації Генплану та Програми соціально-економічного розвитку міста до 2020 р. необхідно проводити комплекс заходів по поліпшенню екологічного стану території Луцька. Базою для проведення таких заходів є інженерний захист територій. Він включає в себе: інженерно-гідрогеологічне порядкування, яке передбачає захист від несприятливої дії підземних вод; розробку і втілення механізмів ефективної протидії несприятливим екзогенним геологічним процесам; заходи по захисту території міст від несприятливої дії поверхневих вод; заходи по захисту від ерозії грунтів; підвищення екологічної безпеки міст та локальному рівні. Перша група заходів вирішує проблеми підтоплення території, присадок грунтів у зоні депресійних воронок, руйнування будинків і споруд. Серед несприятливих екзогенних геологічних процесів в місті відбуваються карст, суфозія просадки грунтів фільтраційного та гідродинамічного характеру, зсуви на заплаві річок та в місцях підрізання терас, руйнування берегів унаслідок меандрування річок, ускладнення умов будівництва тощо. Несприятлива дія поверхневих вод проявляється в місті під час повеней і поводків, коли річки виходять із берегів і затоплюють розміщені на заплаві житлові будинки, підприємства, дороги. Протиерозійні заходи передбачають спорудження водозатримувальних валів. Підвищення екологічної безпеки міста полягає у підвищенні екологічної стійкості ландшафтів, зменшенні техногенних навантажень, зменшенні екологічного ризику на потенційно-небезпечних об'ектах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.8 + Н82-02 + Б1(4УКР-4ВОЛ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мисковець І. Я. 
Формування дощового стоку: теорія, методологія, розрахунки (на прикладі верхнього та середнього Подніпров'я) : [монографія] / І. Я. Мисковець. - Луцьк : Вежа-Друк, 2023. - 423 c. - Бібліогр.: с. 385-403 - укp.

Здійснено аналіз фізико-географічних і кліматичних умов формування дощових паводків. Висвітлено просторово-часові особливості динаміки опадів і переходу їх в стік. Зазначено, що в умовах сучасних глобальних змін клімату, пов'язаних із підвищенням температури повітря, особливо у літні місяці, спостерігається тенденція до збільшення зливових опадів, що викликають дощові паводки. Сформовано й обгрунтовано теоретико-методологічні та конструктивно-географічні засади формування дощового стоку в сучасних антропогенно змінених умовах річкових басейнів верхнього та середнього Подніпров'я, їх впливу на ерозійні процеси. Розроблено нову теоретико-методологічну та конструктивно-географічну методику розрахунку максимальних витрат води дощових паводків, де враховано фізичні процеси формування дощового стоку й особливості перетвореної людиною підстилаючої поверхні річкових водозборів. Доповнено існуючі методи розрахунку дощових витрат антропогенними змінами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.236.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864497 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського