Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Микольченко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Микольченко В. С. 
Ісламський радикальний рух: можливість розвитку на Півдні України / В. С. Микольченко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2010. - Вип. 28. - С. 293-295. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто соціально-філософські основи виникнення ісламського радикального руху та можливість його поширення на півдні України. Проаналізовано поняття "тероризм". Вивчено ісламський фундаменталізм для подальшого подолання його негативних проявів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э380.9(4УКР7)-110.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Микольченко В. С. 
Феномен героїзму: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В. С. Микольченко; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - Київ, 2015. - 16 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження феномену героїзму. Поглиблено розуміння історичних форм героїчного та закономірностей його виявлення. Встановлено зв'язок між об'єктивними та суб'єктивними причинами героїзму. Феномен героїзму розглянуто в європейському та українському філософському дискурсі. Розкрито сутність та подано онтологічне, екзистенційне та соціально-філософське визначення поняття "героїзм". Етно-екзистенційний вимір феномену героїзму розкриває екзистенційні аспекти homo heroicus та особливості української ментальності як підгрунтя вибору між vita minima та vita heroica. Досліджено роль української ментальності у формуванні феномену героїзму. Детально відстежено соціальні, етноекзистенційні, соціокультурні аспекти феномену героїзму, а також міфологізація останнього. Проаналізовано способи формування позитивного бачення героїзму у вітчизняному соціокультурному просторі та концепцію патріотичного виховання молоді. Результати, одержані в ході соціально-філософського дослідження феномену героїзму та проведеного анкетування, дозволяють стверджувати, що обгрунтовані ідеї та концепції знайшли підтвердження у науково-теоретичному та практичному відношенні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.715

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Філософія: терміни і поняття : навч. енциклопед. слов. для студентів, аспірантів, докторантів, науковців та викладачів / Ю. О. Азарова, Е. Я. Баннікова, Т. І. Бутченко, А. Л. Васильчук, А. О. Васюріна, І. В. Владленова, С. О. Волковинський, С. О. Ганаба, В. В. Глазунов, Т. В. Гончарук-Чолач, О. М. Городиська, Г. О. Дичковська, М. А. Єрмоловський, В. А. Жадько, Н. І. Жигайло, О. Р. Завадська, А. М. Кадикало, Е. А. Кальницький, В. Ф. Капіца, І. І. Капріцин, І. В. Карівець, І. М. Ковальська-Павелко, А. М. Комісаренко, А. Д. Копитко, В. В. Кривошеїн, В. П. Культенко, А. Є. Лебідь, Т. В. Лисоколенко, Л. О. Лобик, Ю. О. Малишена, Є. М. Мануйлов, В. С. Микольченко; ред.: В. Л. Петрушенко. - Львів : Новий Світ - 2000, 2020. - 491 c. - укp.

Довідкова література була і залишається важливим елементом книжкових полиць ще з часів пізньої античності. Але стрімкий розвиток наук та наукової інформації, а разом із тим - поява доступних і швидких у дії електронних ресурсів ставить під знак запитання, з однієї сторони, доцільність створення словників та енциклопедій в книжкових версіях саме в наш час, а, з іншої сторони, вимагає ретельного продумування того, яким може бути зміст такого роду книжок. Виразними особливостями цього словника можна назвати такі. По-перше, він створений авторами (викладачами, науковцями) із різних регіонів України, і тому читачі, працюючи із даним словником, зможуть отримати уявлення про різні школи, стилі, підходи до трактувань філософської проблематики, що присутні в нашому вітчизняному інтелектуальному просторі. По-друге, енциклопедичний характер словника обумовив те, що в ньому висвітлена не лише суто філософська проблематика, а й так звані філософські аспекти або проблеми різних сфер існування сучасного соціуму і культури. По-третє, у словнику розкривається зміст як традиційних, усталених, визнаних історією філософії понять та філософських вчень, так і новітні терміни і поняття, деякі з яких можна віднести до сучасного філософського авангарду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю1/8 в3 я21

Шифр НБУВ: ВА865939 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського