Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Матко С. В. 
Дослідження адсорбції пектинових речовин яблучного соку природними мінералами / С. В. Матко, В. В. Манк, Л. М. Мельник, Н. А. Жестерева, З. П. Мельник // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2007. - № 20. - С. 61-63. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено можливість і підібрано оптимальні технологічні параметри використання природних дисперсних мінералів палигорськіту та гідрослюди у процесі виробництва проясненого яблучного соку. Встановлено, що в обробленому соку зменшується кількість пектинових речовин у порівнянні з контролем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.92/99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельник З. П. 
Метод оцінки ефективності мастильних матеріалів у процесах тертя / З. П. Мельник, В. В. Шутюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2006. - № 18. - С. 89-91. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено удосконалений та апробований метод оцінювання працездатності мастильних матеріалів (ММ) за критеріями P, V, T. Визначення межі переходу від нормального тертя до пошкоджуваності за цією методикою дозволяє більш детально оцінювати працездатність ММ, ніж під час їх випробовування за стандартними методиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543-1с + К413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткачук Н. А. 
Очищення питної води від іонів заліза природними адсорбентами / Н. А. Ткачук, Л. М. Мельник, В. В. Манк, С. І. Усатюк, З. П. Мельник, О. С. Марценюк // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2007. - № 5. - С. 66-68. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень процесів поглинання іонів заліза природними дисперсними мінералами: палигорськітом і морденітом. Запропоновано оптимальні технологічні параметри очищення питної води від іонів заліза та науково обгрунтовано механізм іонообміну, показано відсутність появи нових сполук після взаємодії води і адсорбентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гапонич Л. С. 
Технології переробки низькоякісного вугілля для енергоустановок малої та середньої потужності / Л. С. Гапонич, З. П. Мельник, Н. В. Іващенко, М. В. Чернявський // Харч. пром-сть. - 2008. - № 7. - С. 102-105. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу режимних параметрів на піроліз вугілля в технологіях двоступеневої термічної переробки в киплячому шарі. Експериментально визначено оптимальні режими роботи піролізеру. Встановлено, що додавання вапнякового сорбенту є здатним забезпечити зв'язування сірки вугілля в піролізері вище 90 % за умов термічного розкладання вапняку на ступені спалювання за оптимальних температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л522

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник З. П. 
Рецепція права як засіб вдосконалення правової системи (теоретико-правовий аспект) : автореф. дис... канд. юрид. наук. : 12.00.01 / З. П. Мельник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Проведено теоретико-правове дослідження рецепції права як правової категорії, правового явища. Визначено сутність поняття, правову природу, властивості й основі ознаки, види та функції, об'єктно-суб'єктний склад рецепції права, що дозволило відмежувати дане явище від суміжних правових категорій, визначити його місце та роль у формуванні та становленні правових систем минулого та сучасного періодів. Розкрито значення рецепції права у процесі формування правової системи України зі зверненням до її історичних витоків. Розроблено загальнотеоретичну концепцію застосування рецепції права як засобу удосконалення сучасних правових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х2(0)4-61 + Х8(4УКР)-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гапонич Л. С. 
Характеристики змінення внутрішньої структури коксів енергетичного вугілля під час конверсії / Л. С. Гапонич, Т. Н. Монастирьова, Т. Н. Хандрос, З. П. Мельник // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 32. - С. 12-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
7.

Розвиток та застосування різних видів біоенергетики : монографія / М. П. Талавиря, О. Д. Барановська, М. В. Добрівська, А. В. Жовнодій, З. Ю. Мельник. - Ніжин : Лисенко М.М., 2012. - 179 c. - Бібліогр.: с. 174-179 - укp.

Досліджено проблеми розвитку та застосування різних видів біоенергетики. Розглянуто теоретико-методологічні засади виробництва біопалива. Проаналізовано стан виробництва та використання біопалива, а також запропановано шляхи удосконалення та покращання розвитку біопалива в Україні та у світі в цілому. Висвітлено історію розвитку різних видів біоенергетики: тверде та рідке біопаливо, біогаз як вид біопалива. Проаналізовано стан та розвиток виробництва біопалива в країнах ЄС, зокрема латиноамериканський досвід розвитку виробництва біологічних видів пального. Розглянуто проблеми сертифікації сировини для переробки на біопаливо згідно з директивою 2009/28/ЄС. Досліджено питання удосконалення законодавчо-нормативного забезпечення виробництва біопалива в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельник З. Ю. 
Баланси підприємств та їх фальсифікації: історичний аспект / З. Ю. Мельник // Бізнес Інформ. - 2015. - № 2. - С. 53-57. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено історичний аспект причин, способів та наслідків фальсифікації інформації у звітності, особливо балансу. Це пов'язано з тим, що в компаніях багатьох країн світу існують "подвійні" бухгалтерії, де приховується фальсифікація показників звітності і витрати, занижуються податкові платежі, відкриваються "чорні" готівкові каси, виплата заробітної плати відбувається без відповідних нарахувань. Проаналізовано думки вчених різних періодів, їх ставлення до фальсифікації бухгалтерських даних, причини та наслідки їх впровадження. На сьогоднішній день існують досить витончені прийоми фальсифікації обліку та звітності. З цією метою наприкінці року проводять безліч фіктивних операцій, які змінюють діяльність підприємства на стан, який потрібен власнику. Вірогідність виявлення шахрайства у фінансовій звітності компаній, як показує практика, невелика. Відсутня і сувора відповідальність за подібні діяння. У результаті шахрайство у фінансовій звітності стає вибором чималого числа компаній. У зв'язку з цим обгрунтована актуальність здійснення контролю над правдивістю та точністю відображення бухгалтерських даних у фінансовій звітності, зокрема, за допомогою проведення комплексних досліджень у даному напрямі, у т. ч. і з пошуку додаткових індикаторів, які вказують на наявність шахрайства у фінансовій звітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)229.0-10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Активізація кругообороту капіталу: обліково-контрольний аспект : монографія / Т. Г. Камінська, Н. Г. Царук, О. В. Ільчак, Н. І. Гарапко, З. Ю. Мельник; ред.: Т. Г. Камінська; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Лисенко М. М., 2015. - 409, [3] c. - Бібліогр.: с. 363-383 - укp.

Досліджено наукові проблеми створення облікової моделі кругообороту капіталу на підприємстві, що підпорядковується цілям стратегічного, тактичного та оперативного управління кругооборотом капіталу підприємства. Розкрито теоретико-організаційні та методологічні основи бухгалтерського обліку й контролю кругообороту капіталу. Обгрунтовано та розроблено бухгалтерські інформаційні моделі, що дозволяють здійснювати динамічний облік і контроль операцій з кругообороту капіталу для потреб управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.74 + У052.9(4УКР)829.0-145.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мельник З. Ю. 
Фальсифікація та викривлення звітних даних: відповідальність причетних осіб / З. Ю. Мельник // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 7. - С. 399-407. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано проблему надання недостовірних звітних даних та їх фальсифікації задля задоволення злочинних намірів причетних до цього осіб. Розглянуто види відповідальності за порушення, пов'язані з професійною діяльністю таких посадових осіб, а також процедури їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 + Х881.9(4УКР)127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мельник З. Ю. 
Виявлення та попередження фальсифікації в бухгалтерському обліку : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / З. Ю. Мельник; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні, методичні, організаційні та практичні аспекти бухгалтерського обліку і контролю виявлення та попередження фальсифікації. Висвітлено правове й облікове законодавство щодо регулювання виявлення та попередження фальсифікації. Здійснено порівняння міжнародного та вітчизняного досвіду в розрізі попередження фальсифікації облікових даних. Визначено основні недоліки українського законодавства в частині досліджуваного об'єкта. Потреба у формуванні системи виявлення та попередження фальсифікації у бухгалтерському обліку виникла у зв'язку з розвитком економіки та зростанням ролі і значення економічної інформації як у середовищі бізнесу, так і в соціальному, необхідністю забезпечення управлінського персоналу та зовнішніх користувачів достовірною, своєчасною та повною інформацію про діяльність суб'єктів господарювання, а також розширенням глобалізаційних та інтеграційних процесів. Проаналізовано стан і перспективи розвитку протидії фальсифікації на підприємствах, обгрунтовано створення системи її виявлення та попередження у бухгалтерському обліку. Розроблено організаційно-методичну модель внутрішнього контролю як засобу забезпечення достовірності бухгалтерської інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430298 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського