Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Мейзерська Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Мейзерська Т. С. 
Роль композиції в онтологічній версії брехні: п'єса "Брехня" В. Винниченка / Т. С. Мейзерська // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - № 2. - С. 68-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що п'єса "Брехня" по-справжньому залишається однією з перлин драматичної творчості В. К. Винниченка. ЇЇ сюжетна інтрига провокує неоднозначність і відкритість інтерпретацій, що надає твору якогось особливого утаємниченого статусу. Аналіз композиційних особливостей драми дає можливість для більш глибокої експлікації закладеного в неї смислу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мейзерська Т. С. 
Роман Сергія Жадана "Месопотамія": жанрова своєрідність та ідейний зміст / Т. С. Мейзерська // Проблеми сучас. літературознавства. - 2016. - Вип. 22. - С. 139-150. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Звернуто увагу на жанрову невизначеність роману С. Жадана в сучасному українському літературознавстві (роман у новелах; збірка оповідань, доукомплектована віршами; цикл ліризованих оповідань; експериментальна форма на зразок урбаністичної симфонії; невеличка повість). Відштовхуючись від свідчення письменника про його прагнення витворити "приватну міфологію" м. Харків "в універсальному міфологічному контексті", авторка означує твір як системно організовану за принципом художнього міфотворення структуру, виділяючи основі її риси: універсалізація художнього мовлення, яка здійснюється завдяки сплаву мови прози та поезії; прийом прихованого притчевого начала; логіка повторювання; уникнення імені, його прогностичне метонімічне заміщення, що будується за принципом загадки. Аналізуючи жанрову специфіку твору, авторка констатує органічне злиття епічної форми з жанровими формами архаїчної лірики: псалмів, гімнів, духовних пісень протестантської релігії (гостел і спірічуелс), блюзових і джазових композицій. Центральну ідею роману розглянуто як наскрізну для всієї творчості Жадана, що репрезентує основне повторюване ядро його авторської міфології: вибір і поведінка людини в кризові часи, її здатність до самоорганізації, її усвідомлення "вдячності і відповідальності". Цей ідейний задум письменника у роботі напряму прив'язано до глибоко прихованої смислотворчої ролі заголовку твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського