Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (110)
Пошуковий запит: (<.>A=Матеуш В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Матеуш В. О. 
Література, шевченкознавство і конкуренція. Роздуми / В. О. Матеуш. - Хмельниц. : ТОВ НВП "Евріка", 2005. - 51 c. - укp.

Проведено дослідження розвитку конкуренції у сфері літературної діяльності. Розглянуто дружні стосунки Т.Шевченка та П.Куліша та особливості творчого суперництва письменників. Показано невідповідність між народною популярністю та якістю художніх творів на прикладі вивчення творчості російськомовного письменника А.Курникова. Проаналізовано публіцистичну діяльність сучасних українських журналістів - А.Богуславської, О.Стусенко, Г.Тарасюк, М.Слабошпицького, Л.Таран, показано суперечності деяких тверджень в їх літературних статтях. Розглянуто прояви конкуренції на конкурсах і в боротьбі за премії (на прикладі вивчення умов проведення Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" та літературного конкурсу "Коронація слова"). Наведено маловідомі факти з життя Т.Шевченка та відомості про його творчу діяльність у період 1845 - 1850 рр., викладено тези з шевченкознавства від 17 січня 2005 р.

Проведено исследование развития конкуренции в сфере литературной деятельности. Рассмотрены дружественные отношения Т.Шевченка и П.Кулиша и особенности творческого соперничества писателей. Показано несоответствие между народной популярностью и качетвом художественных произведений на примере изучения творчества русскоязычного писателя А.Курникова. Проанализирована публицистическая деятельность современных украинских журналистов - А.Богуславской, А.Стусенка, Г.Тарасюк, М.Слабошпицкого, Л.Таран, показаны противоречия некоторых утверждений в их статьях. Рассмотрены проявления конкуренции на конкурсах и в борьбе за премии (на примере изучения условий проведения Всеукраинского рейтинга "Книга года" и литературного конкурса "Коронация слова"). Приведены малоизвестные факты из жизни Т.Шевченка и сведения о его творческой деятельности в период 1845 - 1850 гг., изложены тезисы по шевченковедению от 17 января 2005 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-46.7 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Матеуш В. О. 
Шевченко і Галан : (Роздуми) / В. О. Матеуш. - Хмельниц. : НВП "Евріка" ТОВ, 2002. - 52 c. - укp.

Охарактеризовано постать Я.Галана (1902 - 1949 рр.) як письменника, який виступав проти українського націоналізму в часи радянської пропаганди. Проаналізовано творчість письменника, зокрема, його публіцистику, комедію "Човен хитається", оповідання "Кара", "Три смерті", "На мості", трагедію "Під золотим орлом", драму "Любов на світанні" з точки зору сучасного ставлення до національно-визвольного руху у роки війни. Показано ставлення Я.Галана до Москви, а також до творчості Т.Шевченка. Наведено стислі біографічні дані про українських письменників-ювілярів 2002 р., зокрема, А.Погрібного, О.Криворучка, П.Федотюка, М.Магера, В.Яворівського, Л.Іваненка, П.Глазового.

Охарактеризована личность Я.Галана (1902 - 1949 гг.) как писателя, выступавшего против украинского национализма в годы советской пропаганды. Проанализировано творчество писателя, в частности, его публицистика, комедия "Почему лодка качается", рассказы "Кара", "Три смерти", "На мосту", трагедия "Под золотым орлом", драма "Любовь на рассвете" с точки зрения сегодняшнего отношения к национально-освободительному движению в годы войны. Показано отношение Галана к Москве (в широком значении, как к Российской империи), а также к творчеству Шевченка. Приведены краткие биографические данные об украинских писателях-юбилярах 2002 г., в частности, А.Погрибного, О.Криворучко, П.Федотюка, М.Магера, В.Яворивского, Л.Иваненко, П.Глазового.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Шевченко,Т.Г.я44 + Ш5(4УКР)6-4Галан,Я.О.я44 + Щ158.83(4УКР)-32

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА629783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матеуш В. Л. 
Вдосконалена технологія вирощування ремонтних телиць з використанням регіональних кормових сумішок різних способів приготування : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. Л. Матеуш; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Розроблено технологію спрямованого вирощування ремонтних телиць, яка сприяє досягненню відповідних стандартів живої маси даної породи. Вивчено особливості інтенсивного росту ремонтних телиць у разі споживання об'ємистих кормів за умов регіону. З'ясовано, що корови-первістки мають добре розвинений шлунково-кишковий тракт, краще поїдають зелені корми пасовища, силос, сінаж, сіно - корми, багаті органічними та біологічно активними речовинами з високою їх перетравністю. З метою кращого поїдання об'ємистих кормів ремонтними телицями проведено підготовку кормів з використанням сучасних машин та устаткування: силосозбирального комбайна "John Deere" для подрібнення стебел силосних культур до часток в 2 см і кормороздавача "Mono Feeder" з додатковим подрібненням і змішуванням об'ємистих кормів. Уперше встановлено, що на ремонт стада слід вибирати телиць весняних отелів (березень - квітень), які б до шестимісячного віку споживали високоякісне молоко корів, що випасаються на поживних травосумішках, та екструдовані концентрати (горох, пшениця, ріпак), а після цього терміну одержували об'ємисті корми стійлового періоду (нові варіанти комбінованого силосу) для розвитку травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матеуш В. О. 
Бахтинська школа на Поділлі і література : [спогади, роздуми, дослідж.] / В. О. Матеуш. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. - 51, [1] c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.8 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819935 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського