Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Маркін О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Маркін О. М. 
Проектно-параметричний аналіз довговисувної тросової системи спеціального призначення / О. М. Маркін, Фам Зуй Кьен // Системи озброєння і військ. техніка. - 2005. - № 3-4. - С. 69-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За допомогою методу параметричного аналізу визначено області раціональної зміни проектних параметрів троса як складової довговисувної тросової системи.


Ключ. слова: довговисувна тросова система, проектно-параметричний аналіз
Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305 + Ц651.12-4 + Ц65,8(4УКР)17-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бородавка В. А. 
Аналіз ефективності бойового застосування гладкоствольної та нарізної зброї в особливих умовах / В. А. Бородавка, І. В. Бойков, О. М. Маркін // Системи озброєння і військ. техніка. - 2007. - Вип. 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз ефективності бойового застосування гладкоствольної та нарізної зброї. Показано основні переваги та доцільність прийняття на озброєння бойової гладкоствольної зброї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521-919 + Ц541-919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маркін О. М. 
Підвищення ефективності технологій вилучення вибухонебезпечних речовин з непридатних боєприпасів : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.08 / О. М. Маркін; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2008. - 23 c. - укp.

На підставі запропонованих способів вилучення вибухових речовин (ВР) з непридатних боєприпасів та їх ліквідації у підривниках, принципів побудови індукційного обладнання для їх реалізації, дослідження енергетичної та тимчасової залежності, створено інтегровані технології, а також мобільне обладнання для її реалізації. Технологія базується на систематизації артилерійських снарядів за принципом ефективного використання теплової енергії за індукційного нагріву й уніфікації технологічних операцій та структури циклів нагріву, який забезпечує мінімальне одномоментне енергоспоживання, та типізації індукторів для вилучення ВР. Розроблена технологія забезпечує оптимізацію розподілу потужності джерел тепла по поверхнях вісесиметричного виробу типу - напіввідкритий циліндр - з плавким наповнювачем або прошарком між ним і ВР для їх вилучення, що дозволяє мінімізувати енерговитрати за заданих обмежень щодо температури з максимальною продуктивністю на основі розробленої фізико-математичної моделі. Наведена технологія передбачає застосування способу ліквідації ВР малого об'єму без її вилучення з виробу типу "підривник" шляхом прямого індукційного нагріву невпорядкованої маси виробів та проведення оцінювання ймовірності безвідмовного виконання операції вилучення ВР з виробу за температурним параметром за циклічного нагрівання з використанням запропонованої тимчасової фізико-статистичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж698

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маркін О. М. 
Екологічний стан грунтів у зоні надзвичайної ситуації (с. Новобогданівка Запорізької обл.) / О. М. Маркін, Л. П. Карабута, С. Р. Михайлова // Агроекол. журн.. - 2007. - № 4. - С. 42-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Для оперативного контролю гранично допустимих рівнів вмісту агроекологічних показників спеціалістами Запорізького центру "Облдержродючість" проведено кризовий моніторинг грунтів у радіусі 5 км навколо складу боєприпасів у зоні надзвичайної ситуації в с. Новобогданівка Запорізької області. Оконтурено кризову зону; здійснено ретельний контроль параметрів, що найбільше впливають на погіршення стану території.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Криворучко О. В. 
Гідроксикоричні кислоти і флавоноїди горобини звичайної і горобини арії / О. В. Криворучко, О. М. Маркін // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 67-73. - Бібліогр.: 83 назв. - укp.

Горобина звичайна (Sorbus aucuparia) і горобина арія (Sorbus aria) - плодові, лікарські і декоративні рослини, листя яких досліджено недостатньо. Мета дослідження - вивчення складу та вмісту гідроксикоричних кислот і флавоноїдів у листі горобини звичайної і горобини арії. За допомогою загальновідомих фармакопейних методик за допомогою спектрофотометричного методу у листі горобини звичайної і горобини арії визначено вміст суми гідроксикоричних кислот і флавоноїдів, за методом високоефективної рідинної хроматографії - склад і вміст флавоноїдів. Вміст гідроксикоричних кислот і флавоноїдів упродовж вегетаційного періоду у листі горобини звичайної збільшується відповідно з 1,75 до 2,59 % і з 1,21 до 1,29 %, у листі горобини арії - з 2,25 до 3,12 % і з 0,86 до 1,37 %. У листі горобини звичайної виявлено 7 флавоноїдів, у листі горобини арії - 11, вміст яких відповідно становить 830,0 мг/100 г і 1050,6 мг/100 г. Висновки: листя горобини звичайної і горобини арії є перспективною сировиною для подальшого фармакогностичного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111Горобина звичайна + Р282.111Горобина арія

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бойко А. О. 
Методичні засади оцінки ефективності діяльності державних антикорупційних органів як елемент детінізації національної економіки / А. О. Бойко, В. В. Боженко, О. О. Маркін // Бізнес Інформ. - 2017. - № 11. - С. 90-95. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - формування методичних засад для оцінювання рівня ефективності діяльності державних антикорупційних органів у контексті детінізації національної економіки. Проаналізувавши характеристики діяльності державних антикорупційних органів в Україні, запропоновано науково-методичний підхід до ефективності їх функціонування на основі теорії масового обслуговування. Для визначення рівня ефективності функціонування суб'єктів протидії корупційним правопорушенням і злочинам розглянуто процес притягнення винних осіб до кримінальної та адміністративної відповідальності з виокремленням ключових учасників даного процесу. Розроблено науково-методичний підхід до оцінювання ефективності діяльності державних антикорупційних органів передбачає формування вхідного потоку, потоку обслуговування та вихідного потоку. Побудовану модель перевіряють на стійкість за допомогою визначених показників. Сформований науково-методичний підхід до оцінювання ефективності діяльності державних антикорупційних органів дозволить виявити недоліки в механізмі їх роботи та, відповідно, встановити пріоритетні напрямки їх розвитку. Перспективою подальших досліджень у даному напрямі є практична реалізація запропонованої методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + Х819(4УКР)01-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Товчига О. В. 
Дослідження хімічного складу екстрактів листя горобини звичайної та їх впливу на обмін глюкози і видільну функцію нирок у щурів / О. В. Товчига, О. М. Маркін, С. Ю. Штриголь, О. В. Криворучко // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 1. - С. 26-34. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Інтерес до рослинних засобів, здатних нормалізувати процеси обміну вуглеводів та ліпідів і протидіяти "хворобам цивілізації", невпинно зростає. Важливими біологічно активними речовинами таких фітопрепаратів є фенольні сполуки. У цьому аспекті має значні перспективи сировина широко розповсюдженої в Україні горобини звичайної (Sorbus aucuparia L.), плоди якої в народній медицині використовуються за цукрового діабету. Мета дослідження - одержання з листя горобини звичайної спиртового і етилацетатно-спиртового екстрактів, дослідження їх фенольного складу за допомогою методу ВЕРХ, визначення впливу екстрактів на обмін глюкози в інтактних щурів, а також оцінки впливу найефективнішого екстракту на показники обміну ліпідів, сечової кислоти та видільну функцію нирок. З листя горобини звичайної одержано горобини звичайної листя екстракт густий спиртовий (ГЗЛЕГС, екстрагент - 50 % етанол) та горобини звичайної листя екстракт густий етилацетатно-спиртовий (ГЗЛЕГЕС, екстрагент - суміш етилацетат-96 % етанол (8:2) після попередньої екстракції сировини хлороформом). За допомогою методу ВЕРХ на хроматографі Shimadzu LC20 Prominence досліджено фенольний склад екстрактів. Визначено вплив екстрактів (100, 250, 500 мг/кг внутрішньошлунково одноразово) на глікемію в інтактних нормоглікемічних щурів у порівнянні з настоєм пагонів чорниці у дозі 10 мл/кг (1:10). Досліджено вплив екстракту, який виявив здатність до зменшення глікемії (ГЗЛЕГС у дозі 500 мг/кг впродовж 6 днів), на вміст глюкози, сечової кислоти, сечовини, креатиніну, тригліцеридів і загального холестеролу у крові та на видільну функцію нирок за умов водного діурезу. За допомогою методу ВЕРХ в екстрактах ідентифіковано хлорогенову кислоту, кверцитрин (переважає в ГЗЛЕГЕС; 11,61 мг/г) і рутин (переважає в ГЗЛЕГС; 3,57 мг/г), та в незначній кількості галову, неохлорогенову і кофейну кислоти, катехін і гіперозид. ГЗЛЕГС за одноразового введення в дозах 250 та 500 мг/кг виявляє у нормоглікемічних щурів достовірну гіпоглікемічну дію, за виразністю якої перевищує настій пагонів чорниці (10 мл/кг). Ця дія наявна також після 6-денного введення у дозі 500 мг/кг, яка характеризується високим рівнем безпечності, оскільки не спричиняє змін зазначених показників ліпідного, азотистого, пуринового обміну, а також зсувів показників видільної функції нирок. Висновки: одержані дані свідчать про доцільність подальшого дослідження екстрактів листя горобини звичайної з метою розробки нових лікарських препаратів і дієтичних добавок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.82

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Товчига О. В. 
Дослідження хімічного складу екстрактів листя горобини звичайної та їх впливу на обмін глюкози і видільну функцію нирок у щурів / О. В. Товчига, О. М. Маркін, С. Ю. Штриголь, О. В. Криворучко // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 1. - С. 26-34. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Інтерес до рослинних засобів, здатних нормалізувати процеси обміну вуглеводів та ліпідів і протидіяти "хворобам цивілізації", невпинно зростає. Важливими біологічно активними речовинами таких фітопрепаратів є фенольні сполуки. У цьому аспекті має значні перспективи сировина широко розповсюдженої в Україні горобини звичайної (Sorbus aucuparia L.), плоди якої в народній медицині використовуються за цукрового діабету. Мета дослідження - одержання з листя горобини звичайної спиртового і етилацетатно-спиртового екстрактів, дослідження їх фенольного складу за допомогою методу ВЕРХ, визначення впливу екстрактів на обмін глюкози в інтактних щурів, а також оцінки впливу найефективнішого екстракту на показники обміну ліпідів, сечової кислоти та видільну функцію нирок. З листя горобини звичайної одержано горобини звичайної листя екстракт густий спиртовий (ГЗЛЕГС, екстрагент - 50 % етанол) та горобини звичайної листя екстракт густий етилацетатно-спиртовий (ГЗЛЕГЕС, екстрагент - суміш етилацетат-96 % етанол (8:2) після попередньої екстракції сировини хлороформом). За допомогою методу ВЕРХ на хроматографі Shimadzu LC20 Prominence досліджено фенольний склад екстрактів. Визначено вплив екстрактів (100, 250, 500 мг/кг внутрішньошлунково одноразово) на глікемію в інтактних нормоглікемічних щурів у порівнянні з настоєм пагонів чорниці у дозі 10 мл/кг (1:10). Досліджено вплив екстракту, який виявив здатність до зменшення глікемії (ГЗЛЕГС у дозі 500 мг/кг впродовж 6 днів), на вміст глюкози, сечової кислоти, сечовини, креатиніну, тригліцеридів і загального холестеролу у крові та на видільну функцію нирок за умов водного діурезу. За допомогою методу ВЕРХ в екстрактах ідентифіковано хлорогенову кислоту, кверцитрин (переважає в ГЗЛЕГЕС; 11,61 мг/г) і рутин (переважає в ГЗЛЕГС; 3,57 мг/г), та в незначній кількості галову, неохлорогенову і кофейну кислоти, катехін і гіперозид. ГЗЛЕГС за одноразового введення в дозах 250 та 500 мг/кг виявляє у нормоглікемічних щурів достовірну гіпоглікемічну дію, за виразністю якої перевищує настій пагонів чорниці (10 мл/кг). Ця дія наявна також після 6-денного введення у дозі 500 мг/кг, яка характеризується високим рівнем безпечності, оскільки не спричиняє змін зазначених показників ліпідного, азотистого, пуринового обміну, а також зсувів показників видільної функції нирок. Висновки: одержані дані свідчать про доцільність подальшого дослідження екстрактів листя горобини звичайної з метою розробки нових лікарських препаратів і дієтичних добавок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.82

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського