Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Малкова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Малкова Т. М. 
Психологія девіантної поведінки неповнолітніх: причини, умови виникнення, шляхи профілактики / Т. М. Малкова, В. П. Федорова, Т. В. Семенець, В. Ф. Годованець; ред.: А. О. Лігоцький; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. Нац. акад. внутр. справ України. - К., 1999. - 95 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглядаються чинники формування девіантної поведінки неповнолітніх, форми і методи роботи співробітників кримінальної міліції у справах неповнолітніх з правопорушниками та важковиховуваними дітьми. Обговорюються психологічні проблеми ресоціалізації неповнолітніх правопорушників після відбуття покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-998-734 + Х819(4УКР)112.011.013 + Ч421.334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Малкова Т. М. 
Професійне становлення особистості (на прикладі вищих навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ України) : монографія / Т. М. Малкова. - К., 2012. - 394 c. - Бібліогр.: с. 377-394 - укp.

Розглянуто проблему професійного становлення майбутніх працівників міліції в системі координат професія - суспільство - особистість. Досліджено психологічні детермінанти появи деструкцій професійного становлення особистості працівника міліції. Виявлено, зокрема, що кризові явища стосовно професійного вибору виникають у курсантів на II курсі та що тенденція до домінування негативу в уявленнях про майбутню професійну діяльність у більш ніж половини курсантів позначається на їх професійних намірах: кількість курсантів, які планують працювати в міліції до досягнення пенсійного віку, з року в рік зменшується. Висвітлено особливості діяльності працівників міліції за даними науково-психологічної літератури. Викладено структуру уявлень працівників міліції про негативні аспекти службової діяльності. Визначено професійно важливі якості в уявленнях працівників міліції. Розкрито особливості розуміння курсантами волі та вольових якостей особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-7:Х + Х819(4УКР)112.01 р3:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Малкова Т. М. 
Теорія і практика професійного становлення особистості (на прикладі вищих навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ України) : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.01 / Т. М. Малкова; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Київ, 2014. - 38 c. - укp.

Проаналізовано психологічні проблеми професіогенезу, визначено низку основних понять, охарактеризовано деструкції професійного становлення особистості та їх чинники, наведено концепцію професійного становлення особистості. Виявлено особливості сприйняття курсантами особистісних якостей працівників міліції та складено "психологічний портрет" пересічного працівника міліції (образ типового працівника міліції, наявний у свідомості курсантів), який дозволяє стверджувати, що масовий професійний суб'єкт (працівник міліції) є в уявленнях курсантів маргіналізованим. Це дає підстави говорити про вторинну професійну маргіналізацію самих курсантів. Охарактеризовано динаміку сприйняття та оцінки курсантами оперативно-службової діяльності працівників міліції впродовж навчання, яка свідчить про посилення домінування негативних оцінок особливостей фахової діяльності працівників міліції. Виявлено кризові періоди професійного становлення особистості курсантів на етапі навчання у вищій школі (другий та останній курси). Аналіз одержаних даних у контексті сучасних теорій мотивації та стимулювання трудової діяльності засвідчив, що домінування "негативу" у сприйнятті та оцінювання курсантами оперативно-службової діяльності працівників міліції не сприяє формуванню професійних намірів майбутніх правоохоронців. Встановлено, що між емоційним ставленням до професії, сприйняттям та оцінюванням особливостей професійної діяльності та професійними намірами існують складні взаємозв'язки. Попри відносну самостійність цих складових, вони є взаємопов'язаними внаслідок їх сполучення та взаємоузгодження, характерного саме для цієї особистості. Так, професійні наміри у деяких курсантів зумовлені любов'ю до професії, а не раціональним оцінюванням особливостей. До психологічних чинників появи деструкцій у професійному становленні особистості належать викривлені уявлення особистості про стандарти поведінки та особистісні якості типового фахівця, що сприймаються ним як "соціальна норма", оцінювання майбутньої професійної діяльності як такої, що не відповідає запитам цієї особистості, негативне емоційне ставлення до професії, небажання працювати за фахом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19 + Ю947

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського