Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Маковецька С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Сєдих О. 
Комп'ютерна підтримка побудови дотичної площини та нормалі до поверхні в середовищі MathCad / О. Сєдих, С. Маковецька // Ukr. Food J.. - 2013. - 2, № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано програмні реалізації в середовищі MathCad побудови дотичної площини та нормалі до поверхні за допомогою математичного пакету MathCad. Специфіка поєднання у процесі розв'язання задач аналітичної геометрії та вбудованих математичних функцій і процедур середовища MathCad сприятиме формуванню алгоритмічної культури студентів, фахова підготовка яких передбачає опанування за допомогою методів обчислювальної математики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 с116 + З970.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Маковецька С. 
Візуальна інтерпретація технологічних процесів цукрового виробництва з використанням методу "Обличчя Чернова" / С. Маковецька, О. М'якшило // Товари і ринки. - 2015. - № 2. - С. 156-167. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено приклад контролю параметрів сoкooчищувального відділення цукрового виробництва шляхом візуального представлення багатовимірних даних методом когнітивної інтелектуальної візуалізації "Обличчя Чернова" в пакеті STATISTICA, що уможливлює в найкоротший час виявити загальну тенденцію показників, знайти та осмислити закономірності в наборі багатовимірних даних, не проводячи при цьому їх попередній аналіз, а приймаючи рішення вже на основі одержаних результатів роботи методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маковецька С. В. 
Розв'язок стаціонарної задачі рівняння теплопровідності / С. В. Маковецька, О. Л. Сєдих, І. А. Фоменко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 2. - С. 86-92. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто програмні реалізації розв'язку рівняння теплопровідності за допомогою математичного пакета MathCAD. Проаналізовано переваги використання інформаційних технологій у процесі розв'язку задач математичної фізики у порівнянні з традиційними методами під час навчання студентів у ВНЗ. Специфіка поєднання у процесі розв'язання задач математичної фізики та вбудованих функцій середовища MathCAD надає змогу уникнути громіздких виразів. Перспективним напрямом подальших наукових досліджень є методичні, математичні й алгоритмічні аспекти створення ефективних програмних реалізацій числових методів у середовищі MathCAD.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.16 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маковецька С. В. 
Дослідження і математичне моделювання процесу постачання сировини на цукровий завод з урахуванням генетико-детермінованих властивостей цукрових буряків / С. В. Маковецька, О. М. М'якшило, С. В. Грибков // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 6. - С. 7-15. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто проблему процесу формування ефективного постачання сировини на цукровий завод з метою скорочення втрат цукрози та підвищення техніко-економічних показників виробництва. Побудована математична модель охоплює всі аспекти процесу планування постачання сировини для її переробки з урахуванням генетико-детермінованих властивостей сучасних сортів і гібридів цукрових буряків. Досліджено основні класичні методи розв'язку поставленої задачі. На підставі проведеного аналізу сучасних методів складання розкладу зроблено висновок про доцільність вибору одного з евристичних методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маковецька С. В. 
Формування розкладу поставок сировини на цукровий завод із застосуванням генетичних алгоритмів / С. В. Маковецька, О. М. М'якшило // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 1. - С. 7-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Ефективність цукрового виробництва значною мірою залежить від технологічної якості сировини і цукрового буряка (ЦБ). Під час переробки на цукрових заводах різних партій буряків з однаковою цукристістю вихід цукру значною мірою коливається, тобто технологічні якості коренеплодів ЦБ цих партій були різними, що зумовлено генетико-детермінованими властивостями окремих сортів і гібридів ЦБ. В результаті аналізу функціонування цукрового виробництва можна зробити висновок, що, застосовуючи правильний підбір сучасних високопродуктивних сортів і гібридів ЦБ з високими технологічними показниками і термінами їх перероблення на цукровому заводі, можна одержати один із додаткових резервів підвищення ефективності виробництва цукру. Тому під час планування постачання сировини на цукровий завод необхідно обов'язково враховувати генетико-детерміновані властивості сучасних сортів і гібридів ЦБ. Розглянуто проблему процесу формування ефективного розкладу постачання сировини з різних сировинних зон на цукровий завод для забезпечення скорочення виробничих витрат з урахуванням генетико-детермінованих властивостей сучасних сортів і гібридів ЦБ та сезонності виробництва. Задача формування ефективного розкладу постачання сировини з різних сировинних зон на цукровий завод для забезпечення скорочення виробничих витрат і підвищення техніко-економічних показників виробництва відноситься до класу NP-повних комбінаторних задач. Оскільки особливості задачі специфічні за умови постійних економічних і кліматичних змін, що вимагає постійного коригування плану завезення сировини на цукровий завод та значної кількості даних, то використання традиційних методів для розв'язання неможливе. Тому для розв'язку таких задач доцільно використовувати евристичні методи. Запропоновано сучасний метод оптимізації, що базується на евристичних підходах, і генетичний алгоритм. У результаті реалізації генетичного алгоритму в середовищі MatLab було створено програмний модуль з урахуванням структури індивіда та функції пристосованості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського