Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Макаренко Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Макаренко П. М. 
Аграрний сектор: моделі управління : Моногр. / П. М. Макаренко, Н. К. Васильєва, Г. В. Довбиш, А. П. Макаренко, Ю. П. Макаренко. - Суми : Довкілля, 2006. - 438 c. - укp.

Наведено результати наукових досліджень становлення й удосконалення ринкових відносин у вітчизняному сільському господарстві. Розглянуто підходи та методи системного аналізу економічних явищ і процесів, притаманних аграрному сектору економіки. Розкрито сутність і основні напрями формування та функціонування конкурентоспроможних господарств різних форм власності й організаційно-правових форм господарювання в сільському господарстві України. Запропоновано оптимальні моделі для визначення перспектив виробничої та підприємницької діяльності крупнотоварних корпоративних і приватно-орендних структур аграрного сектору, фермерських і особистих селянських господарств.

Приведены результаты научных исследований становления и усовершенствования рыночных отношений в отечественном сельском хозяйстве. Рассмотрены подходы и методы системного анализа экономических явлений и процессов, присущих аграрному сектору экономики. Раскрыты сущность и основные направления формирования и функционирования конкурентоспособных хозяйств разных форм собственности и организационно-правовых форм хозяйствования в сельском хозяйстве Украины. Предложены оптимальные модели для определения перспектив производственной и предпринимательской деятельности крупнотоварных корпоративных и частно-арендных структур аграрного сектора, фермерских и личных крестьянских хозяйств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-210.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА679776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макаренко Ю. П. 
Антикризове управління підприємствами хлібопекарської промисловості : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю. П. Макаренко; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2004. - 22 c. - укp.

Висвітлено суть і функції антикризового управління підприємствами хлібопекарської промисловості. З'ясовано механізми їх фінансової стабілізації та оздоровлення, досліджено сучасні організаційні й економічні інструменти відновлення платоспроможності та підтримки ефективної господарської діяльності підприємства. Установлено цінову кон'юнктуру сировини та чинники прибуткової діяльності хлібопекарських підприємств, охарактеризовано їх платоспроможність й ефективність управління активами, а також здійснено оцінку фінансової стійкості та ймовірності банкрутства за різними зарубіжними моделями. Запропоновано оцінювати кредитоспроможність позичальників за методом кредитного скорингу. Обгрунтовано і розроблено імітаційні моделі й алгоритми їх реалізації для управління платоспроможністю підприємств та фондовим портфелем відкритих акціонерних товариств. Надано рекомендації щодо використання реінжинірингу бізнес-процесів на хлібозаводі. Наведено методику розрахунку показників бізнес-плану оздоровлення підприємств. Розвинуто методику та уточнено формулу визначення оцінки ефективності інвестиційних проектів фінансового оздоровлення боржників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.6-932.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Макаренко Ю. В. 
Економічна оцінка впливу авіатранспортних процесів в Україні на навколишнє середовище : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.08.01 / Ю. В. Макаренко; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2001. - 20 c. - укp.

Розроблено науково-методичні підходи до економічної оцінки впливу цивільної авіації на навколишнє середовище. Наведено розрахунки відповідних економічних збитків, пов'язаних із недоліками у роботі повітряного транспорту в масштабах країни для різних видів польотів та окремих літаків. Виявлено найбільш суттєві фактори впливу авіації на довкілля, виділено компоненти емісії, які мають вирішальне значення для розмірів збитків. Запропоновано методи для розрахунку економічної та соціальної ефективності заходів, спрямованих на зниження впливу авіатранспортних процесів на природу. Апробовано механізм економічної компенсації впливу цивільної авіації на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Макаренко Ю. П. 
Інвестиційна поведінка та привабливість суб'єктів господарювання в економіці : монографія / Ю. П. Макаренко, О. В. Родіонов, О. А. Галич. - Полтава, 2011. - 359 c. - Бібліогр.: с. 338-359. - укp.

Розглянуто теоретичні засади та нормативно-правовий інструментарій розвитку інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання в економіці. Розкрито сутність інвестицій, інвестиційної діяльності та специфічність їх реалізації, а також нормативно-правове забезпечення інвестиційної діяльності та його вплив на інвестиційну поведінку суб'єктів господарювання. Значну увагу приділено визначенню та регулюванню інвестиційної поведінки суб'єктів господарювання за об'єктами інвестиційної діяльності. Акцентовано на оцінюванні інвестиційної привабливості та можливостей позичкового інвестування суб'єктів господарювання з виробництва харчових продуктів. Висвітлено розвиток фінансового інвестування та механізму його залучення суб'єктами господарювання з виробництва харчових продуктів в контексті їх привабливості. Проаналізовано питання формування та використання цінних паперів як альтернативи інвестицій суб'єктів господарювання, запропоновано шляхи удосконалення організаційно-економічного механізму залучення інвестицій суб'єктами господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аранчій В. І. 
Інформаційні системи і технології у фінансах : навч. посіб. / В. І. Аранчій, Л. А. Некрасенко, О. П. Зоря, Ю. П. Макаренко, Д. С. Аранчій; Полтав. держ. аграр. акад. - Полтава, 2009. - 400 c. - Бібліогр.: с. 398-399. - укp.

Висвітлено питання організації та функціонування інформаційних систем у фінансових установах і організаціях та методологію розв'язання комплексних фінансових задач. Розглянуто засоби формалізованого опису й організації інформаційної бази систем обробки економічної інформації. Наведено інформацію про такі автоматизовані інформаційні системи, як "Держбюджет", "Податки" та "Страхування".

Освещены вопросы организации и функционирования информационных систем в финансовых учреждениях и организациях. Уделено внимание методологии решения комплексных финансовых задач. Рассмотрены средства формализованного описания и организации информационной базы систем обработки экономической информации. Охарактеризованы такие автоматизированные информационные системы, как "Госбюджет", "Налоги", "Страхование".


Індекс рубрикатора НБУВ: У.ф12 я73 + У9(4УКР)26 ф121 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Макаренко Ю. Г. 
"Театр абсурду" в пізній творчості Едварда Олбі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Ю. Г. Макаренко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено, що упродовж пізнього етапу творчості Е. Олбі використовує елементи "театру абсурду" у п'єсах, накладаючи авангардистські техніки на реалістичну основу, що відрізняє американського абсурдиста від європейського. Визначено домінанту художнього стилю пізніх творів - тяжіння до синтезу реалістичного, модерністського та постмодерністського дискурсів. Виявлено, що за формою та структурою пізні тексти Е. Олбі тяжіють до постмодернізму, в той час як за внутрішньою суттю - це модерністські твори, для яких смисл, істина й їх пошуки залишаються важливими. Автор звертається до різних художніх прийомів не тільки з метою експерименту й оновлення американської драми, а й для того, щоб передати складну та неоднозначну американську дійсність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Олбі Е. 536

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Макаренко Ю. П. 
Використання методу дисконтування у нормуванні розміру комерційного кредиту малих форм агробізнесу / Ю. П. Макаренко, М. І. Пістунов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 4. - С. 125-130. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У методику ліміту комерційного кредиту фермера-позичальника, як одного з основних суб'єктів малого агробізнесу, запропоновано внести зміни та доповнити їх показниками, які б враховували майбутню вартість грошей. Для цього методом дисконтування собівартість і товарні запаси нарощуються під індекс споживчих цін у річному обчисленні. Майбутня вартість показника ЕВІТДА враховує функцію, що відповідає основним формам періодичних і неперіодичних залежностей економічних процесів та застосування оптимізаційного підходу знаходження констант функцій. За методом дисконтування нарощуються грошові кошти і дебіторська заборгованість. Запропоновано методи визначення теперішньої суми комерційного кредиту та встановлення строку його позички.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Макаренко Ю.П. 
Ідентифікація фермерських господарств за сутністю та розмірами / Ю.П. Макаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 1. - С. 143-147. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено сутність фермерських і селянських господарств за ознаками виробничих одиниць, найму працівників, рівня товарності; встановлено тотожність понять "селянин" і "фермер". Ідентифіковано фермерські господарства за критеріями: власник ферми, управління і виробничого процесу, інтеграції з іншими формами господарювання, функціях контролю за виробництвом, розмірами підприємства. Диференційовано малі аграрні підприємства за розмірами землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Макаренко Ю. Г. 
До проблеми перекладу неологізмів галузі Інтернет та комп'ютерних технологій / Ю. Г. Макаренко, І. В. Матковська // Філол. трактати. - 2012. - 4, № 4. - С. 68-72. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано поняття "неологізм", його основні риси та поділ на групи відповідно до принципу форми утворення. Представлено основні способи перекладу інновацій сфери комп'ютерних та Інтернет технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.21 + Ш107.775.2:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матковська І. В. 
Компаративний аспект лексико-семантичних особливостей перекладу авторських номінацій у фентезійних творах / І. В. Матковська, Ю. Г. Макаренко // Філол. трактати. - 2012. - 4, № 4. - С. 80-84. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто принципи перекладу лексики різних класів із фантастичною семантикою у художньому творі жанру фентезі. Надано компаративний аналіз способів перекладу лексем фентезійного змісту на основі українських та російських перекладів романів Дж. К. Роулінг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(4ВЕЛ)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Макаренко Ю. П. 
Малі форми господарювання в аграрному виробництві : монографія / Ю. П. Макаренко. - К. : ННЦ ІАЕ, 2011. - 295 c. - Бібліогр.: с. 267-287 - укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти розвитку малих форм аграрного господарювання, їх місце та роль в господарській структурі, критерії класифікації. Висвітлено генезис агрогосподарств та їхню сучасну структуру в напрямі форм господарювання та розмірів. Визначено перспективи розвитку малого фермерства та аграрних домогосподарств, в тому числі особистих селянських господарств. Запропоновано класифікацію господарств населення, досліджено зовнішні фактори впливу на прибутковість агробізнесових господарств. З'ясовано вплив аграрного ринку на ефективність господарюючих суб'єктів у сільському господарстві. Увагу приділено проблемам реалізації виробленої продукції та виробничої інфраструктури агробізнесових господарств населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Архіпова Г. І. 
Вплив тютюнопаління на організм людини / Г. І. Архіпова, Ю. С. Макаренко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2012. - № 3. - С. 140-142. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено дані щодо негативного впливу тютюнопаління на організм людини. Показано, що в Україні кількість курців збільшується з року в рік. Відзначено, що наслідки тютюнопаління завдають значної шкоди здоров'ю курцям та їх оточенню. Розглянуто склад тютюнового диму. Описано негативну дію найнебезпечніших компонентів тютюнового диму, зокрема Cd та Pо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)652

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Макаренко Ю. В. 
Правове регулювання трудових відносин дипломатичних працівників : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Ю. В. Макаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Визначено, що дипломатичний працівник - це громадянин України, який займає посаду дипломатичної служби, прийняв Присягу державного службовця, здобув дипломатичний ранг, одержує заробітну плату за рахунок коштів Державного бюджету, на якого Законом України "Про дипломатичну службу", Консульським статутом України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, покладено безпосереднє здійснення завдань дипломатичної служби й який у зв'язку із цим несе підвищену відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх посадових обов'язків. Встановлено, що підставою виникнення трудових правовідносин з дипломатичними працівниками є фактичний склад, елементами якого є акт конкурсного відбору (акт призначення на посаду), результат спеціальної перевірки та трудовий договір. До правових способів ефективного підбору кадрів у систему органів дипломатичної служби шляхом перевірки їх професійного рівня та ділових якостей належать конкурс, випробування, стажування та кадровий резерв. Ротація та дострокове відкликання дипломатичних працівників є особливими видами переведень їх на іншу роботу, що здійснюються без їх згоди у випадках, передбачених законом, і застосовуються в інтересах держави. Установлено й інші напрями вдосконалення нормативно-правового забезпечення трудових відносин дипломатичних працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.318(4УКР) п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Макаренко Ю. П. 
Розвиток малих господарств у аграрній сфері економіки : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Ю. П. Макаренко; Луган. нац. аграр. ун-т. - Луганськ, 2013. - 36 c. - укp.

Висвітлено проблеми розвитку аграрних малих господарств. Узагальнено сутнісну характеристику малих форм товарного виробництва, співвідношення в них бізнесу і підприємництва, місце в ринковій економіці, ідентифіковано понятійний апарат та встановлено критерії типізації суб'єктів аграрної господарської структури. Проаналізовано досвід розвитку фермерства в сільському господарстві США. Розкрито походження, класифікацію та економічний потенціал за власністю і розмірами аграрних малих господарств, їхні земельні і власницько-господарські відносини функціонування, економічну стійкість як протидію впливу факторів на їхню діяльність. Розкрито проблеми виробничого і фінансового стану, тенденції економічної стійкості та перспективи агробізнесових малих господарств, передумови пореформеного розвитку тощо. Обгрунтовано посилення впливу ринкових інструментів та держави на доходність і ефективність бізнесу аграрних малих господарств. Визначено напрями вирішення проблем реалізації виробленої продукції і виробничої інфраструктури, кредитного забезпечення і державної підтримки малих форм аграрного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Макаренко Ю. В. 
Удосконалення пневматичного ресорного підвішування електропотяга шляхом застосування регулятора положення кузова на основі мехатроніки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.09 / Ю. В. Макаренко; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків, 2014. - 21 c. - укp.

Вперше створено регулятор положення кузова (РПК) електропотяга відносно площини колії по вертикалі на базі програмованих мікропроцесорних систем. Вперше розроблено математичну модель динаміки руху електропотяга, який обладнано пневматичним ресорним підвішуванням з мікропроцесорним регулятором положення кузова та виявлено вплив збуджень від нього та колії на процес регулювання. Одержано області існування автоколивальних явищ, обумовлених роботою РПК та запропоновано методи, які забезпечують їх виключення. Вперше визначено раціональні параметри мікропроцесорного РПК та програмного забезпечення. Встановлено закономірності їх впливу на якість регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-043.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бойченко С. В. 
Экологические аспекты использования моторных топлив / С. В. Бойченко, И. А. Шкильнюк, Л. Н. Черняк, Ю. С. Макаренко, Ю. В. Карелин // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2014. - № 5/6. - С. 35-44. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Рассмотрены экологические аспекты использования нефтяных и альтернативных топлив. Показано общее воздействие транспортного сектора на экологические системы. Рассмотрены количественные показатели загрязнения окружающей среды различными видами транспорта. Проанализированы перспективы внедрения европейских норм выбросов для легковых автомобилей с дизельными и бензиновыми двигателями. Приведены экологические показатели различных видов нефтяных топлив. Представлены сравнительные характеристики их свойств. Проведен анализ преимуществ и недостатков использования газожидкостных топлив в качестве моторного топлива.


Індекс рубрикатора НБУВ: З353.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Інтеграція освіти, науки та бізнесу : монографія. Т. 3 / О. В. Березін, Ю. П. Макаренко, Ж. Д. Малахова, Л. О. Матвейчук, Т. І. Батракова; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т". - Запоріжжя, 2014. - 261 c. - Бібліогр.: с. 237-250 - укp.

Досліджено проблеми та перспективні шляхи розвитку інтеграції освіти, науки та бізнесу. Висвітлено особливості управління фінансовими ризиками банків за умов економічної кризи. Викладено основні аспекти ефективної стратегії управління кредитними ресурсами. Запропоновано шляхи вдосконалення банківських інвестицій шляхом впровадження технології трансформації пасивів. Розглянуто проблеми та перспективи забезпечення економічної безпеки вітчизняних підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в011.2 + Ч21 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355592/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Макаренко П. М. 
Інвестиційний розвиток освіти: джерела, моніторинг, стратегія : монографія / П. М. Макаренко, Т. С. Яровенко, Ю. П. Макаренко; Полтав. держ. аграр. акад., Дніпров. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Запоріжжя : ЗДІА, 2018. - 324 c. - Бібліогр.: с. 270-293 - укp.

Розкрито теоретичні аспекти інвестування й інвестиційного розвитку освітньої сфери. Проаналізовано структурні зрушення в забезпеченні національними освітніми послугами та якість їх надання в цілому по Україні та її адміністративних областях. Визначено напрями статистичного забезпечення моніторингу інвестиційного розвитку освіти та його статистико-економічні вимірники. Запропоновано стратегічні сценарії інвестиційного розвитку, інструментарій управління інвестиціями, механізм формування та реалізації інвестиційної політики у сфері освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) к94 + У9(4УКР)497.40-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фінансовий менеджмент у банку : навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти / Т. О. Журавльова, Ю. П. Макаренко, Л. Л. Турова, А. Ю. Сірко. - Дніпро : Пороги, 2021. - 359 c. - Бібліогр.: с. 329-342 - укp.

Навчальний посібник охоплює основні теми програми дисципліни «Фінансовий менеджмент у банку», наведені матеріали, що розкривають зміст і основні положення дисципліни, базуються на нормативних актах та новітніх наукових розробках та практичних рекомендаціях фахівців. Після викладення кожної теми курсу студентам пропонуються питання для самоперевірки знань, тестові та практичні завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862682 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського