Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Лєсков Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Лєсков Б. Н. 
Смерчі у Криму 22 липня 2002 року / Б. Н. Лєсков, Г. М. Пірнач, М. В. Сирота, В. М. Шпиг // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеоролог. ін-ту. - 2007. - Вип. 256. - С. 75-91. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено інформацію про смерчі на території Криму, їх зародження, переміщення та заподіяну ними шкоду. Розглянуто синаптичні й аерологічні умови їх виникнення. З використанням тривимірних діагностичних і прогностичних моделей досліджено термодинамічні характеристики конвективних систем, у яких утворилися смерчі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лєсков Б. Н. 
Дослідження смерчів у Криму / Б. Н. Лєсков, Г. В. Бондаренко, В. Т. Кубовський, М. В. Сирота, Г. М. Пірнач, В. М. Шпиг // Метеорологія, кліматологія та гідрологія. - 2008. - Вип. 50, ч. 1. - С. 196-201. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено умови виникнення та дії двох потужних смерчів шляхом радіолокаційних спостережень та експедиційних обстежень на місцевості. За допомогою тривимірних діагностичних і прогностичних моделей із використанням вкладених сіток проведено серію числових експериментів із метою дослідження термодинамічних характеристик потужних конвективних хмарних систем, в яких утворювалися смерчі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лєсков Б. Н. 
Нові предиктори градозагрозливості / Б. Н. Лєсков // Метеорологія, кліматологія та гідрологія. - 2008. - Вип. 50, ч. 1. - С. 209-215. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За даними радіолокаційних досліджень одержано значення кутової швидкості обертання конвективних хмар і кутового прискорення, які визначають можливість переходу хмари в градову стадію. Часові зміни об'ємів конвективних хмар також вказують на можливість такого процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25 + Д241.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лєсков Б. Н. 
Екологічні аспекти активних впливів на атмосферні процеси / Б. Н. Лєсков, Л. І. Смородінцева // Укр. гідрометеорол. журн. - 2010. - № 6. - С. 11-17. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень показано, що зміни фізичних параметрів атмосфери в результаті впливу на хмари різними реагентами не перевищують тих коливань, яких зазнають ці параметри в природних, не модифікованих впливами умовах. Проведено оцінку змін концентрацій реагентів в атмосфері і водоймах. Кількість додатково введених під час впливів у ці середовища реагентів на порядки менша від гранично допустимих для різних екосистем концентрацій (ГДК). Масштаби впливів і кількісні значення дозувань реагентів, що реалізуються в наш час, виключають можливість порушення екологічної рівноваги в природі і не можуть викликати негативних наслідків для різних екосистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.131

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лєсков Б. Н. 
Фізичні умови утворення штучних кристалічних хмар та їх часова стабільність / Б. Н. Лєсков // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2012. - Вип. 263. - С. 27-43. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кудрявцева С. К. 
Результати виробничого проекту зі збільшення зимових опадів в Україні / С. К. Кудрявцева, Б. Н. Лєсков // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2015. - Вип. 267. - С. 8-23. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Узагальнено результати виробничого проекту, метою якого було збільшення кількості зимових опадів на площі 500 тис. га в Дніпропетровській області (1986 - 1994 рр.). Відносне збільшення опадів на мішені, у порівнянні з контрольним оточенням, в технологічно краще забезпечених сезонах (1987 - 1991 рр.) було в межах від 8,0 до 21,0 %. Цей результат одержано за умов, коли реальна міра використання придатних для впливів ситуацій не перевищувала 30 %. За умови використання всіх ресурсів хмар збільшення сезонної суми опадів може досягти 43 - 56 % щодо кліматичної норми. Найбільший відсоток годин з придатними для збільшення опадів хмарами був під час переміщення західних (26,8 %), південно-західних і південних (39,7 %) циклонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лєсков Б. Н. 
До питання про потужність градових процесів у літньому сезоні в Криму / Б. Н. Лєсков, С. В. Носар, М. В. Сирота, А. В. Бондаренко, А. В. Єгорова // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2019. - № 1. - С. 97-108. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Викладені результати дослідження грозово-градових процесів у літньому сезоні в Криму на прикладі 2005 р., коли відмічались особливо спустошливі градобої. Визначено відмінності у результатах оцінки їх територіального розподілу та масштабів, що отримані різними методами спостережень: метеорологічними станціями, наземними обстеженнями і методами радіолокації Показано геометрія смуг випадіння граду та кількості днів з градом. Оцінено рівень матеріальних збитків. Стаття розрахована на спеціалістів в галузі фізики хмар та активних впливів на градові процеси і може бути корисною для всіх, хто цікавиться походженням і проявом грізних явищ погоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського