Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ляху М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Ляху М. В. 
Виявлення залежності між фазовим станом скупчень вуглеводнів і пластовими температурою та тиском Південного нафтогазоносного регіону України / М. В. Ляху, Р. М. Ляху // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2010. - № 1. - С. 5-11. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблему встановлення залежності між фазовим станом скупчень вуглеводнів і пластовими температурою та тиском для нафтових, газових, нафтогазових та газоконденсатних родовищ Південного нафтогазового регіону України як одного з найбільш перспективних районів відкритих нових родовищ вуглеводнів. Встановлено: для 33 родовищ вуглеводнів залежність між градієнтом пластового тиску і глибиною залягання покладів; залежність між градієнтом пластового тиску і пластової температури; співвідношення між станом вуглеводнів і пластовими температурою та тиском. Доведено, що пластові температура і тиск разом є важливими чинниками, які суттєво впливають на фізичний стан вуглеводнів на глибині. Нафтовим, нафтогазовим, газовим і газоконденсатним родовищам встановлено межі змін градієнтів пластових тисків та величини пластової температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Манюк М. І. 
Прогнозування колекторських властивостей нижньокрейдових порід скибової зони Карпат / М. І. Манюк, Б. Й. Маєвський, М. В. Ляху, В. Р. Хомин // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 1. - С. 5-8. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На основі встановлення залежностей між відкритою пористістю і проникністю та комплексними геологічними параметрами спрогнозовано колекторські властивості піщано-алевритових порід нижньої крейди центральної частини Скибової зони Карпат. Установлено, що на глибинах близько 6 км можуть існувати породи-колектори з високими показниками ємнісно-фільтраційних властивостей, здатні утримувати промислові скупчення вуглеводнів і віддавати їх у процесі розробки. Звідси є очевидною висока перспективність нафтогазоносності спаської світи Скибових Карпат. Оцінено ступінь впливу кожного з комплексних геологічних параметрів на значення пористості та проникності пісковиків нижньоспаської підсвіти Скибової зони Карпат. Установлено, що для перетворення пористості роль чинника динамокатагенеза - первинна, далі - дія експоненціальної геохронотерми, і ще менший вплив здійснює експоненціальний хроноградієнт ущільнювального тиску, що відповідає сучасним уявленням про умови формування теригенних колекторів на великих глибинах. Відповідно, у перетвореннях проникності на перший план виступає чинник динамокатагенеза, далі - експоненціального хроноградієнта ущільнювального тиску, і відтак - експоненціальної геохронотерми. Такі дані відображають головні риси колекторів тріщинного типу, в яких основними шляхами фільтрації є тріщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР3)631-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рудько Г. І. 
Підрахунок запасів нафти і газу : підручник / Г. І. Рудько, М. В. Ляху, В. І. Ловинюков, М. М. Багнюк, В. Г. Григіль; ред.: Г. І. Рудько; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу, Держ. коміс. України по запасах корис. копалин. - Київ : Букрек, 2016. - 591 c. - Бібліогр.: с. 590-592 - укp.

Висвітлено теоретичні й практичні питання підрахунку запасів нафти і газу. Наведено класифікацію запасів і ресурсів та її роль у підрахунку запасів нафти і газу. Описано методи підрахунку запасів та оцінювання ресурсів. Висвітлено особливості підрахунку й перерахунку запасів на різних стадіях вивченості покладів. Викладено методичні аспекти підрахунку запасів за допомогою геоінформаційних систем. Розглянуто питання щодо опрацювання звіту з геолого-економічного оцінювання нафтових і газових родовищ і подання його в ДКЗ України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д446 + Д453.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС60833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ляху М. В. 
Нафтогазопромислова геологія та гідрогеологія : підручник / М. В. Ляху, І. Р. Михайлів, М. І. Манюк; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2015. - 303 c. - Бібліогр.: с. 300 - укp.

Висвітлено етапність і методи геолого-промислового вивчення нафтових і газових родовищ. Розкрито особливості геолого-промислової інформації про продуктивні пласти та специфіку складання первинної геологічної документації. Увагу приділено промислово-географічним методам вивчення продуктивних відкладів і їх геологічній інтерпретації, питанням геолого-промислового вивчення нафтових і газових родовищ у процесі їх освоєння й експлуатації. Описано методи геологічної обробки матеріалів буріння свердловин. Висвітлено проблеми охорони надр і навколишнього середовища під час розбурювання та розробки нафтових і газових родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 я73-1 + И36 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ляху М. В. 
Режими розробки газових покладів / М. В. Ляху, Р. М. Ляху, Х. Ю. Сітко // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2017. - № 1. - С. 170-175. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто режими роботи газових, газоконденсатних і нафтогазових родовищ та основні процеси і сили, які визначають фільтрацію газу в продуктивному пласті, так і опорі цьому руху. На основі розглянутих раніше формулювань режиму газового родовища і основних процесів і сил, які визначають фільтрацію газу в продуктивному пласті і опір їх руху зроблено нове формулювання режиму роботи газового покладу. Зроблено класифікацію режимів розробки газових покладів, в якій для кожного режиму розглянуто основні процеси і домінуючі рушійні сили та характеристика режимів робіт продуктивних пластів і умов експлуатації покладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.2 + И362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського